Naudingi patarimai

Kokį čiulptuką geriausia pirkti naujagimiui?

4.1/5
2019 04 16

Nesuklysime pasakydami, jog čiulptukas naujagimiui yra vienas svarbiausių gaminių, galinčių užtikrinti mažylio ramybę. Apie tinkamo sprendimo svarbą net neverta išsiplėsti: čiulptukas tiesiogiai liečiasi su kūdikių burnyte, todėl šią prekę būtina rinktis itin atsakingai. Kokius niuansus tuomet svarbiausia įsidėmėti?

Atsižvelkite į amžiaus grupę

Pernelyg didelis čiulptukas padidina kūdikio užspringimo riziką, o per mažas jam gali tiesiog nepatikti – būtent dėl šių priežasčių ypatingai svarbu atkreipti dėmesį į gamintojo rekomendacijas. Prie kiekvieno čiulptuko yra nurodyta konkreti amžiaus grupė ir laikotarpis, iki kurio rekomenduojama naudoti tą patį gaminį. Jei ieškote tinkamo varianto neseniai gimusiems mažyliams, turėtumėte rinktis tuos čiulptukus, kurie gali būti naudojami nuo pačių pirmųjų dienų (0 mėn. amžiaus grupė).

Pasirinkite tinkamą medžiagą

Nuo medžiagos, iš kurios yra pagamintas čiulptukas, priklauso ir tam tikros jo savybės – šiuo metu prekyboje dažniausiai aptinkamos šios medžiagos:

  •        Kaučiukas. Tai ypač natūralūs, aplinkai nekenksmingi čiulptukai, labai patiksiantys ekologiškų idėjų ieškantiems tėveliams. Privalumai patiks ir mažyliui: tokie čiulptukai yra labai minkšti, švelnūs, lankstūs, nesukelia alerginių reakcijų, o jų sudėtyje nerastume jokių cheminių medžiagų. Toks čiulptukas bus pakankamai patvarus, tačiau reikėtų žinoti, kad tiesioginiai saulės spinduliai gali sutrumpinti jo tarnavimo trukmę.
  •        Silikonas. Tai viena populiariausių čiulptukų gamyboje naudojamų medžiagų, pasižyminti aukšta kokybe ir tvarumu – tokie gaminiai nėra paveikūs saulei, o ir perkąsti vaikučiams juos yra ganėtinai sudėtinga. Ši medžiaga nėra labai elastinga, tačiau daugelį tokių čiulptukų galima plauti indaplovėje – nebent ant pakuotės būtų nurodyta kitaip.
  •        Lateksas. Ši medžiaga yra švelnesnė ir lankstesnė nei silikonas, tačiau būtent dėl to tokie čiulptukai gali kiek greičiau nusidėvėti. Mažyliai, kurie nėra alergiški lateksui, dažniausiai mėgsta malonią šių čiulptukų tekstūrą. Jei ant pakuotės nenurodyta kitaip, dažniausiai tokių čiulptukų indaplovėje plauti negalima.

Atkreipkite dėmesį į savybes, palengvinsiančias kasdienybę

Renkant čiulptuką naujagimiui, taip pat svarbu apgalvoti kelias papildomas detales, kurios užtikrins  didesnį kasdienį patogumą:

  •        Aiškiai matoma spalva. Kad ir kaip pasitikėtumėte savo jėgomis, galite būti tikri – bent kartą (o tikėtina, kad dažniau) čiulptuką namuose „kažkur“ pamesite. Tam, kad paieškos būtų paprastesnės, dar pasirinkimo procese reikėtų užbėgti įvykiams už akių: jei rinksitės ryškesnes spalvas ar tamsoje šviečiančius modelius, paieškos bus kur kas paprastesnės.
  •        Galimybė čiulptuką plauti ir sterilizuoti. Tai nėra būtina savybė, tačiau jei norite sterilizuoti čiulptuką efektyviau, rinkitės tuos modelius, kurie gali būti plaunami indaplovėje – taip gerokai sutrumpinsite jų valymo laiką.
  •        Pakankamai plačios apsaugos. Jei norite būti tikri dėl mažylių saugumo, rinkitės vientisus, pakankamai plačią apsauginę dalį turinčius čiulptukus – tuomet būsite tikri, kad mažylis negalės užspringti.

Apgalvoję visus šiuos aspektus, nesunkiai nuspręsite, kuris čiulptukas Jūsų naujagimiui tiktų labiausiai. Galime pasidžiaugti dėl to, kad šiems gaminiams tikrai neprireiks didelių investicijų – jei apžiūrėsite Pigu.lt el. parduotuvės pasiūlymus, ir patys netruksite tuo įsitikinti!

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.1/5
9 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?