Naudingi patarimai

Kokią karšto oro gruzdintuvę pirkti?

vyras tikrina karsto oro gruzdintuveje kepama mesa
5/5
2021 07 06

Gruzdintu maistu mėgautis reikia saikingai, nes gausiame aliejaus kiekyje gaminamas maistas nėra sveikas pasirinkimas. Tačiau mėgstantys traškų gruzdintą maistą gali rinktis sveikesnę alternatyvą – karštą oro gruzdintuvę. Šis prietaisas šiek tiek skiriasi nuo mums įprastos gruzdintuvės, kurią geriau žinome kaip fritiūrinė. Karšto oro gruzdintuvės veikimo principas panašesnis į orkaitės, o gautas rezultatas – į gruzdinto. Karšto oro gruzdintuvėje gaminamas maistas būna traškus išorėje ir minkštas viduje, todėl jeigu mėgstate ruošti traškius patiekalus – žuvį, mėsą, daržoves ir, žinoma, gruzdintas bulvytes, savo buitinės technikos arsenalą papildykite karšto oro gruzdintuve. Sužinokite, kaip jos veikia ir kokį maistą geriausia ruošti – daugiau informacijos apie karšto oro gruzdintuves.

mergina kepa bulvytes karsto oro gruzdintuve

Vienas didesnių šio prietaiso privalumų – greitas maisto paruošimas. Įkaitus prietaisui patiekalai iškepami per kelias ar keliolika minučių. Taip pat naudojama itin mažas riebalų kiekis arba galimybė kepti visiškai be aliejaus. Visgi, gaminant kai kuriuos patiekalus karšto oro gruzdintuvėje, šiek tiek aliejaus naudoti vis tiek reikėtų, taip patiekalai bus minkštesni ir sultingesni. Vienas galimų variantų – purškiamas aliejus, kurio sunaudosite itin mažai, produktai, priešingai nei tradicinėje fritiūrinėje, nemirks aliejuje, o skonis nepaliks abejingų.

Dauguma šiuolaikinių gruzdintuvių turi filtrus, kurie sulaiko degančio aliejaus kvapą, tačiau naudojant karšto oro gruzdintuvę šios problemos tiesiog nelieka – todėl išvengsite nemalonaus riebalų kvapo.

maisto isemimas is karsto oro gruzdintuves

Taigi kokią gruzdintuvę rinktis ir į ką verta atkreipti dėmesį, kad prietaisas atitiktų jūsų poreikius ir patenkintų lūkesčius.

-          Kepimo dubens talpa yra vienas esminių kriterijų, kurį reikia įvertinti renkantis karšto oro gruzdintuvę. Mažesni prietaisai būna 2 litrų talpos, dideli siekia ir 10 litrų.

Pavyzdžiui, Clatronic FR3390 gruzdintuvė yra vos 2 litrų talpos, tačiau galinga ir funkcionali, todėl puikus pasirinkimas ieškantiems kompaktiško dydžio prietaiso.

1 Gruzdintuvė Clatronic FR3390 kaina ir informacija | Gruzdintuvė Clatronic FR3390 | pigu.lt
€ 3100 4.6/5 8d. 0val.
Į krepšelį

Ieškantys didelės gruzdintuvės, kurioje tilptų didelis kiekis maisto, galite rinktis Sogo FRE-SS-10465. Ši gruzdintuvė turi net 10 litrų talpos indą, 8 programas, skirtingus maisto įdėjimo aukščius, laikmatį, temperatūros reguliavimą iki 200 laipsnių, apsaugą nuo perkaitimo. Taip pat yra papildomi priedai: krepšelis bulvytėms, iešmas vištienai ruošti, kepimo skarda, rankena grilio grotelėms.

-          Gruzdintuvės galingumas priklauso nuo prietaiso talpos ir funkcionalumo. Todėl renkantis gruzdintuvę atkreipkite dėmesį į jos galingumą. Jeigu prietaiso talpa didelė, o galingumas mažas, geriau rinkitės galingesnę. Įprastai rinkoje siūlomų oro gruzdintuvių galingumas būna 1200 – 2300 W.

-          Valdymas. Gruzdintuvės gali turėti mechaninį arba automatinį valdymą. Prietaisai su mechaniniu valdymu įprastai turi mažiau funkcijų, yra paprastesni. Tuo tarpu automatinis valdymas leidžia pasirinkti daugiau skirtingų funkcijų ir jas keisti. Taip pat gali būti gruzdintuvės su LED ekranu arba be jo. Prietaisai su ekranėliu itin patogūs, nes juose galima matyti aktualią informaciją visą kepimo laiką.

-          Papildomos funkcijos, kurios priklauso nuo gamintojo ir gruzdintuvės modelio. Dažniausiai siūlomos gruzdintuvės turi šias papildomas funkcijas: nesvylanti danga, temperatūros indikatorius, laikmatis, apsauga nuo vaikų, automatinis išsijungimas ir kitos.

Jeigu ieškote optimalaus varianto, kuriame tilptų maistas keliems žmonėms, verta atkreipti dėmesį į Zyle ZY002AF. Šios gruzdintuvės galingumas yra 1500 W , o indo talpa 3,5 litrai. Greitas karšto oro pasiskirstymas gruzdintuvėje užtikrina greitą ir tolygų maisto iškepimą. Temperatūros nustatymai nuo 180 iki 380°C leis gaminti skirtingus patiekalus – nuo skrudintų bulvyčių iki mėsos kepsnelių. Be to, gruzdintuvė turi iki 60 min. laikmačio funkciją, kas leidžia prietaisui automatiškai išsijungti kai maistas jau yra paruoštas.

Indas turi nekaistančią rankeną, todėl pagamintą maistą išimsite patogiai ir saugiai.

isemimas uz nekaistancios karsto oro gruzdintuves rankenos

1 Karšto oro gruzdintuvė Zyle ZY002AF kaina ir informacija | Karšto oro gruzdintuvė Zyle ZY002AF | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 13287 5/5 8d. 0val. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI

Itin talpios ir didelės karšto oro gruzdintuvės gali pakeisti net orkaitę ir yra puikus pasirinkimas ten, kur jos nėra. Viena tokių Sencor SFR 5400WH. Dvylika iš anksto paruoštų programų leis mėgautis itin paprastu gaminimu. Tiesiog pasirinkite ką gaminsite, o gruzdintuvė automatiškai parinks tinkamiausią temperatūrą ir gruzdinimo laiką. Daugiafunkcinė gruzdintuvė puikiai tinka ruošti tiek vištieną, tiek kepti pyragus ar netgi picą.

Pagrindinės prietaiso savybės: talpa 11 litrų, galia 1800 W, išimamas nanokeraminis filtras, dvigubo kaitinimo funkcija, liečiamas valdymas. Kartu su šia karšto oro gruzdintuve rasite 25 cm picos padėklą, groteles, priedą vištos kepimui.

1 Sencor SFR 5400WH kaina ir informacija | Sencor SFR 5400WH | pigu.lt
€ 14990 5/5
Į krepšelį

Taigi tai tikrai vertas dėmesio buitinės technikos prietaisas, kuris sutaupys jūsų laiko, maistą pagaminsite žymiai greičiau ir vos per keliolika minučių galėsite mėgautis skaniu ir sveiku maistu.

maistas ant stalo paruostas karsto oro gruzdintuve

Beje, karšto oro gruzdintuvių dizainas labai platus – skiriasi jų dydžiai, spalvos, formos. Todėl rinkdamiesi naują prietaisą tarpusavyje lyginkite ne tik jų funkcionalumą, bet ir išvaizdos parametrus. Įvertinkite, kur gruzdintuvė stovės, ar ji neužims viso jūsų turimo stalviršio ploto, kur laikysite nenaudojamą.

Pirkėjams patiko šis įrašas

5/5
1 Pirkėjo įvertinimas

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?