Naudingi patarimai

Kokią signalizaciją pasirinkti namams?

5/5
2021 06 10

Viena nemaloniausių patirčių gyvenime – susidūrimas su vagimis. Deja, bet retas gali pasidžiaugti, kad niekuomet nebuvo nukentėjęs nuo ilgapirščių. Nelaukite, kol į namus užsuks nekviesti svečiai, pasirūpinkite namų saugumu iš anksto ir nereikės spręsti vagystės padarinių.

Signalizacija apsaugos jūsų namus ir turtą nuo įsilaužėlių. Apsaugos priemonių ir prietaisų yra begalė, todėl prieš įsigyjant signalizaciją namams, verta įsigilinti į galimus pasirinkimus.

Norėdami užtikrinti namų saugumą, turite įdiegti kompleksinę apsaugos sistemą. Tai reiškia, kad neužteks apsaugoti tik įėjimo durų ar tam tikro ploto. Vagys yra labai išradingi ir standartines apsaugos sistemas išmano puikiai.

kompleksine namu apsaugos sistema

Todėl įsirengdami signalizaciją turite apsaugoti visas galimas patekimo į namą vietas – duris, langus, balkonus, rūsį.

Apsaugos sistemų pasirinkimas labai platus. Specialūs davikliai gali reaguoti į stiklo dūžį, langų ir durų atidarymą, judesį, garsą.

Signalizacijų tipai

-          Belaidės. Pagrindinis šių signalizacijų privalumas – lengvas montavimas, nereikia laidų, taigi kartu ir gręžti namo sienų. Tokia signalizacija gali būti montuojama bet kurioje vietoje. Nors belaidės signalizacijos buvo laikomos mažiau patikimomis už laidines, visgi šiuolaikinės technologijos, daiktų internetas ir išmanūs namai leidžia turėti aukščiausio lygio ir kokybės gaminius.

vyras montuoja belaide signalizacija

Grundig belaidė signalizacija su judesio jutikliu kaina ir informacija | Grundig belaidė signalizacija su judesio jutikliu | pigu.lt
€ 1888 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį

-          Laidinėms signalizacijoms reikia išvedžioti laidus, tačiau jos yra pigesnės ir nereikalauja jokios papildomos techninės priežiūros.

vyras montuoja laidine signalizacija namuose

Taip pat skiriasi signalizacijų jutiklių tipai – judesio arba magnetiniai. Signalizacija su judesio davikliu veikia infraraudonaisiais spinduliais, kurie apima visą kambario ar kitos patalpos plotą. Šios signalizacijos geba reaguoti į temperatūros pokyčius ir taip identifikuoja pavojų. Magnetinės signalizacijos veikimui yra pajungiami magnetiniai siūlai, kurie suaktyvinami garsiniu signalu. Magnetine signalizacija apsaugomas visas namo perimetras. Tokios signalizacijos pajungimui yra itin svarbus teisingas ir tikslus sujungimas, kad varstant langus ir duris neatsijungtų magnetiniai siūlai.

magnetine signalizacija

Vienas iš svarbiausių faktorių, kad suveikusi signalizacija ne tik išgąsdintų įsilaužėlius, bet ir praneštų jums ar apsaugos tarnyboms apie incidentą.

Galite rinktis GSM signalizaciją, kuriai suveikus bus automatiškai skambinama į sistemoje nurodytą telefono numerį.

Taip pat yra galimybė įsirengti signalizaciją, kuri sujungta su apsaugos įmonės centriniu stebėjimo pultu. Davikliai, užfiksavę judesį ar triukšmą, perduoda informaciją saugos tarnybai.

Šiuolaikinės signalizacijos turi funkciją, kai apie pavojų praneša skambučiu arba trumpąja SMS žinute į telefoną. Todėl kad ir kur bebūtumėte, būsite informuoti, jeigu sistema užfiksuos pokyčius.

Išmaniosios technologijos neaplenkė ir apsaugos sistemų. Jeigu norite įsirengti išmaniuosius namus, rinkitės signalizaciją, kuri bus valdoma programėle iš bet kur – galėsite keisti nustatymus, stebėti situaciją, gauti pranešimus, prijungti kamerą.

Rinkdamiesi signalizaciją namams turite turėti nusistatę biudžetą, nes papildomos funkcijos lemia ir kainą. Žinoma, saugumas ne ta vieta, kur reikėtų taupyti. Įsivertinkite savo poreikius, reikiamą saugoti plotą, reikalingas funkcijas ir išsirinkite prietaisą, kuris apsaugos jūsų namus ir turtą.

Kad signalizacija veiktų tinkamai ir neįsijungtų bet kuriuo metu, t.y. net ir tada, kai nėra pavojaus, svarbu tinkamas ir tikslus prietaiso sumontavimas.

Taip pat svarbu, kad sistemos centralė būtų paslėpta ir sumontuota vagims lengvai nepasiekiamoje vietoje, kad šie jos nespėtų greitai neutralizuoti.

Sirenos

Sirenos, kaip ir signalizacijos, gali būti belaidės arba laidinės. Taip pat montuojamos viduje arba lauke. Vagystės atveju sirenos skleidžia garsinį signalą, kuris išgąsdina vagis, atkreipia dėmesį bei įspėja aplinkinius apie kilusį incidentą. Viduje esančios sirenos rimtesnės apsaugos nesuteikia, nes lauke esantys žmonės jos paprasčiausiai gali neišgirsti. Pavyzdžiui, jeigu jūsų name įrengta vidaus patalpų sirena ir jūs išvykstate, didelė tikimybė, kad aplink gyvenantys kaimynai jos neišgirs. Jeigu sirena neprijungta prie kitų sistemų, pavyzdžiui, apsaugos įmonės, ji paprasčiausiai bus neefektyvi. Todėl name yra būtina įrengti ir lauko sireną.

imontuota sirena namuose

Taip pat tam tikrais atvejais montuojant apsaugos sistemą ir diegiant lauko sireną yra būtina įrengti ir vidaus. Taip yra sukuriama bendra apsaugos sistema.

Grundig belaidė signalizacija su judesio jutikliu kaina ir informacija | Grundig belaidė signalizacija su judesio jutikliu | pigu.lt
€ 1888 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
Ajax HomeSiren vidaus sirena, juoda kaina ir informacija | Ajax HomeSiren vidaus sirena, juoda | pigu.lt PREKĖ „Į MINUSĄ“
€ 2999 4d. 22val. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
PREKĖ „Į MINUSĄ“
Ajax HomeSiren vidaus sirena, balta kaina ir informacija | Ajax HomeSiren vidaus sirena, balta | pigu.lt % 3 € NUOLAIDA NUO 33 €
€ 4455 3/5 22val. 51min.
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 33 €
Irene lauko sirena, balta/mėlyna kaina ir informacija | Irene lauko sirena, balta/mėlyna | pigu.lt % 3 € NUOLAIDA NUO 33 €
€ 4799 22val. 51min.
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 33 €
Išmanioji lauko sirena HiSmart OutdoorPr kaina ir informacija | Išmanioji lauko sirena HiSmart OutdoorPr | pigu.lt % 3 € NUOLAIDA NUO 33 €
€ 6434 22val. 51min.
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 33 €
Išmanioji vidaus sirena HiSmart HomeSire kaina ir informacija | Išmanioji vidaus sirena HiSmart HomeSire | pigu.lt % 3 € NUOLAIDA NUO 33 €
€ 3743 22val. 51min.
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 33 €
Ajax Street Siren lauko sirena, juoda kaina ir informacija | Ajax Street Siren lauko sirena, juoda | pigu.lt % 3 € NUOLAIDA NUO 33 €
€ 9305 5/5 22val. 51min.
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 33 €
Rodyti daugiau

Apsaugos sistemos

Jeigu planuojate maksimalią namų apsaugą, pasvarstykite apie signalizacijos sistemos komplektą. Tokį rinkinį, priklausomai nuo sistemos komplektacijos, gali sudaryti sirena, judesio jutiklis, dūmų detektorius, bei pačios signalizacijos sistema – centralė, transformatorius. Apsaugos sistemų būna tiek laidinių, tiek belaidžių. Žinoma, prieš pirkdami tokią apsaugos sistemą, gerai išanalizuokite sistemos rinkinį.

signalizacijos sistemos komplektas namams

Stebėjimo kameros

Taip pat vis labiau populiarėja stebėjimo kameros, kuriomis galite stebėti namų vaizdą, pabendrauti su atvykusiuoju, kad ir kur bebūtumėte – net ir atostogaudami užsienyje. Todėl tokia namų apsaugos priemonė labai patikima. Išmaniosios stebėjimo kameros veikia Wi-Fi ryšiu, turi tiesioginio transliavimo, dvipusio pokalbio, objekto aptikimo funkcijas. Rinkdamiesi stebėjimo kamerą įsivertinkite galimą skirti biudžetą, išsiaiškinkite turimas prietaiso funkcijas.

ismanioji namu stebejimo kamera

Namų stebėjimo WiFi kamera TP-LINK Tapo C200 kaina ir informacija | Namų stebėjimo WiFi kamera TP-LINK Tapo C200 | pigu.lt % 3 € NUOLAIDA NUO 33 €
€ 3699 5/5 2val. 6min.
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 33 €
Vandeniui atspari išmanioji vaizdo kamera Vimtag B5 1080P kaina ir informacija | Vandeniui atspari išmanioji vaizdo kamera Vimtag B5 1080P | pigu.lt % 3 € NUOLAIDA NUO 33 €
€ 7800 3.3/5 2val. 5min. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 33 €
Acme vidaus IP kamera IP1103 kaina ir informacija | Acme vidaus IP kamera IP1103 | pigu.lt
€ 2395 5/5
Į krepšelį
Namų apsaugos kamera Xiaomi Mi Smart BHR4457GL kaina ir informacija | Namų apsaugos kamera Xiaomi Mi Smart BHR4457GL | pigu.lt % 3 € NUOLAIDA NUO 33 €
€ 4299 2val. 5min.
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 33 €
Rodyti daugiau

Pirkėjams patiko šis įrašas

5/5
1 Pirkėjo įvertinimas

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?