Apsipirkimo gidai

Komplektuojami nešiojami kompiuteriai: kas, kaip ir kam?

2018 11 15

Dominantis nešiojamasis kompiuteris atitinka visus Jūsų lūkesčius, tačiau iki idealumo jam trūksta daugiau RAM atminties, o galbūt tikėtumėtės talpesnio kietojo disko? Dėl to dabar nebereikia sukti galvos ─ išsirinkę Jus tenkinančius parametrus, kompiuterį galite susikomplektuoti ir patys.

Viskas labai paprasta: pasirinkę patikusį nešiojamo kompiuterio modelį, galėsite pakoreguoti jo specifikacijas taip, kaip norisi Jums. Siūlome susipažinti, kokie parametrai yra koreguotini ir kaip tai paveiks kasdienes Jūsų patirtis.

Atminties dydis (RAM)

Šios specifikacijos pristatinėti nebereikia, tačiau dėl viso pikto primename, kad RAM tiesiogiai susijęs su sklandžiu kompiuterio veikimu. Kitaip tariant, kuo RAM kiekis didesnis, tuo spartesnis bus Jūsų nešiojamasis kompiuteris. Visgi, ne visuomet reikalingas didžiausią RAM kiekį siūlantis kompiuterio modelis (jo kaina taip pat yra kur kas didesnė), todėl pagalvokite, kokius darbus dažniausiai atliekate su šiuo prietaisu ir pagal tai išsirinkite optimaliausią variantą.

4GB. Neįgudusiems (ar tiesiog nematantiems priežasties įgusti) vartotojams tokių RAM atminties galimybių tikrai turėtų pakakti ─ be problemų bus galima naršyti internete ar naudotis populiariosiomis „Microsoft Office“ programomis. Tačiau tik tiek ─ jei norėsis daugiau galimybių, pavyzdžiui, žaidžiant ar žiūrint itin aukštos kokybės tiesiogines transliacijas, gailėsitės nepagalvoję apie šį parametrą iš anksto. Dar nevėlu tai padaryti!

8GB. Galima teigti, jog tai ─ standartinis pakankamai reiklaus vartotojo pasirinkimas. Tokios RAM atminties pilnai pakaks ne tik kasdienėms užduotims, bet ir nesudėtingoms nuotraukų redagavimo programoms ar itin aukštai (galbūt net 4K!) vaizdo kokybei. Tad jeigu neturite specifinių poreikių, tačiau mėgstate sklandų darbą, toks sprendimas Jūsų nenuvils.

12GB. Ne 8, bet ir ne 16 ─ taip geriausiai būtų galima apibūdinti šį RAM kiekį. Savaime suprantama, kad jis leis dar sparčiau atlikti kasdienius darbus, žaisti geresnės grafikos žaidimus ar pamėginti padirbėti su sudėtingesnėmis programomis, tačiau profesionalai, nenorėdami eksperimentuoti, dažniausiai dėl ramybės prisideda papildomus 4GB ir iš karto mėgaujasi maksimaliomis galimybėmis. Visgi, jei leidžia galimybės ir norite šiek tiek daugiau nei statistinis vartotojas, vertėtų 8GB pakeisti į dvylika.                               

16GB. Tokios RAM talpos pilnai užteks net ir sudėtingesnėms užduotims, pavyzdžiui, profesionaliam darbui su grafikos, vaizdo redagavimo ar projektavimo programomis. Žaidimų mėgėjai taip pat nenusivils: turint tokią RAM atmintį, bus galima leistis net ir į pačių naujausių ir kokybiškiausių žaidimų pasaulį.

24GB. Taip, nors 16GB dažnai vadinama standartinių vartotojų riba, tai dar nereiškia, kad ir Jums negalima jos peržengti. Jei kompiuterį matote ne tik kaip darbui ar pramogoms skirtą įrenginį ir norite iš jo „išpešti“ daugiau, 24GB bus puikus atspirties taškas.

32GB. Kol kas pati didžiausia RAM atmintis puikiai susitvarkys net ir su itin dideliais duomenų kiekiais, todėl toks variantas dažniausiai pasirenkamas tam tikrų sričių profesionalų. Patikėkite, tarp jų labai dažnai dominuoja žaidėjai!

Operacinė sistema

Dažniausiai pirkdami nešiojamą kompiuterį jau žinome, kokia bus jo operacinė sistema. Kadangi ji priklauso nuo gamintojų, laisvės rinktis turime nedaug, tačiau jei šį įrenginį komplektuosite, prie kai kurių modelių rasite kelis pasirinkimus, kuriuos ir aptarsime.

FreeDOS. Tai labai minimalistinė atviro kodo operacinė sistema, dažniausiai skirta elementarioms užduotims ir įsitikinimui, jog įsigytas kompiuteris veikia sėkmingai. Pagrindinis privalumas tas, jog turėsite galimybę patys pasirinkti kitą, visapusiškai lūkesčius atitinkančią OS.

Windows 10 Home arba Windows 10 Pro. Šios operacinės sistemos yra ganėtinai panašios, tačiau esminis skirtumas tas, jog 10 Pro versija labiau pritaikyta verslui. Įvairios saugumą ir geresnį suderinamumą užtikrinančios funkcijas ženkliai prisideda prie paprastesnės verslininkų kasdienybės, tačiau vertė jaučiama tik tuomet, jei šiomis galimybėmis pasinaudojama. Jei kompiuterį naudosite kasdieniams tikslams, Jūsų lūkesčius pilnai pateisins ir Windows 10 Home.

Disko tipas ir kompiuterio atmintis

Sunku būtų nesutikti, jog tai yra vienas esminių kompiuterio komponentų, tačiau šiuo atveju Jums iš tiesų pasisekė: be standartinių HDD diskų, rinkoje dabar yra kur kas daugiau savo galimybėmis stebinančių alternatyvų. Atidžiau jas pažinę, galėsite kelias talpyklas derinti tarpusavyje ─ būtent dėl to svarbu žinoti kiekvienos iš jų savybes ir pranašumus.

Kietasis diskas SSD

Tai ─ sparčiai populiarėjanti įprasto HDD disko atmaina, išsiskirianti dar didesniu spartumu, tačiau tuo pačiu ir didesne kaina. Tad jeigu komplektuojate nedidelio biudžeto nešiojamą kompiuterį, SSD jame gali ir nebūti. Tačiau jei galite sau leisti daugiau ir norite turėti iš tiesų spartų, tyliai veikiantį ir mažiau energijos suvartojantį įrenginį, pagalvokite apie tokią galimybę ─ tuomet reikės pasirinkti SSD disko talpą. Ji svyruoja nuo 120GB iki 1TB.

Šiuo atveju pasirinkimas priklausys nuo to, kiek lėšų ketinate išleisti ir kiek vietos Jums reikia kompiuteryje. Be to, dabar viename kompiuteryje galima turėti ir abi šias saugyklas: tuomet SSD bus skirta operacinei sistemai, o HDD galėsite laikyti visą svarbiausią informaciją.

Moderniosios SSD disko alternatyvos

Jei manote, kad SSD jau yra geriausia, ką šiuo metu gali pasiūlyti nešiojamieji kompiuteriai, smarkiai klystate. Jei norite dar didesnio efektyvumo, turėtumėte išbandyti diską SSD M.2, kuris pasižymi ypatingai nedideliu dydžiu ir dar didesniu talpumu. Tiesa, dėl specifinio dydžio, jis naudojamas sąlyginai retai, tačiau tikrai įmanoma surasti ir tokių variantų.

Našumo norisi dar daugiau? Prašom, tai gali pasiūlyti diskas SSD M.2 PCIe, savo spartumu lenkiantis net ir prieš tai minėtąjį SSD disko „brolį“. Visgi, jei kompiuteryje nenaudojate masyvios failų perdavimo sistemos, šių skirtumų galite ir nepastebėti. Tačiau į didesnę kainą tikrai atkreipsite dėmesį.

Būtent tai ir lemia, jog asmeninėms reikmėms dažniausiai pasirenkami SSD diską turintys nešiojamieji kompiuteriai, bet jeigu galimybių norėsis daugiau, komplektuodami kompiuterį, visuomet galėsite jas išbandyti.

Kietasis diskas HDD

Pirmiausia turėtumėte atsakyti sau į klausimą, ar ši talpykla Jums reikalinga. Norite sparčiai veikiančio kompiuterio, laikote jame daug vietos užimančios informacijos, kolekcionuojate aukštos kokybės filmus ir jų saugojimui neketinate pasitelkti išorinių atminties saugyklų? Jei pritariamai linkčiojate, HDD diskas Jums tikrai reikalingas.

Komplektuoti kompiuterį galite su 500GB, 1 ar 2TB HDD diskais, o taip pat ─ rinktis ir dvigubą saugyklą turinčius modelius, taip dar labiau išplečiant kompiuterio atmintį. Tačiau atminkite, jog jei kiti parametrai nebus orientuoti į spartumą, didesnė HDD talpa nepaspartins Jūsų kompiuterio: ji tik užtikrins, jog net ir didelis kiekis informacijos jo dar labiau nesulėtintų.

Koreguojamų parametrų ─ pakankamai daug, todėl paskyrę daugiau laiko, galėsite susikurti net ir patį įmantriausią nešiojamąjį kompiuterį. Jei nepasiklysite specifikacijų labirintuose, ilgus metus mėgausitės visus lūkesčius atitinkančiu prietaisu ─ dėl tokių rezultatų iš tiesų verta pasistengti! Susikomplektuoti kompiuterį galite Pigu.lt el. parduotuvėje ─ čia Jūsų laukia geros kainos ir gausus šių įrenginių asortimentas.

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?

Jūsų peržiūrėtos prekės

Konsultuojame visą parą

Pigu grupė:
Interneta veikals E pood Kaledos.lt