Naudingi patarimai

Kuo svarbus apšvietimas darbo vietoje?

vyras sedi namu ofise prie baltos stalines lempos ir dirba kompiuteriu
5/5
2020 08 26

Pasitelkiant šiuolaikines technologijas, darbas iš namų tapo toks paprastas. Vis daugiau įmonių suteikia galimybę bent jau dalį savo darbo atlikti būtent nuotoliniu būdu. Vis tik, darbas tam nepritaikytoje patalpoje gali būti itin neproduktyvus. Ypač jei patalpa yra netinkamai apšviesta. Koks apšvietimas yra tinkamiausias – skaitykite straipsnyje. 

sviesus darbo kambarys su geltonomis detalemis ir sviesiu apsvietimu

Kaip suplanuoti darbo vietos apšvietimą?

Darbas prietemoje ant sofos ar nepatogiai prisėdus prie virtuvinio stalo su ryškia šviesa, trukdančia gerai matyti kompiuterio ekraną, gali blaškyti. Jūs greičiau pervargsite ir darbus atliksite gerokai lėčiau nei norėtumėte. Jei namuose dirbate gana dažnai, įsirenkite specialiai darbui skirtą kampelį su tinkamu apšvietimu. Tai nebūtinai turi būti atskiras kambarys, svarbiausia yra vieta kurią pasirinksite darbo stalui.

modernus ir erdvus darbo kambarys - ofisas su medzio detalemis ir lubiniu apsvietimu

erdvus ir sviesus darbo kambarys su dideliu lubiniu sviestuvu ir kompiuteriu ant stalo

Derinkite dieninį, tiesioginį ir netiesioginį apšvietimą. Idealiu atveju, stalas turėtų būti pastatytas į šoną prie lango – ten kur jus pasiektų dienos šviesa. Tačiau, vien tik dienos šviesos nepakaks. Papildomas apšvietimas tiesiog būtinas tamsesnėmis dienomis ir darbuojantis vakarais. Kaip jau ir minėjome, geriausia derinti tiesioginį ir netiesioginį apšvietimą kartu. 

ramus ir patogus darbo kambarys su pakabinamais sviestuvais ir jaukiu dizainu

Tiesioginiam apšvietimui galite naudoti sieninius šviestuvus arba stalinę lempą

Stalinis šviestuvas Arm Black kaina ir informacija | Stalinis šviestuvas Arm Black | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 1499 4.8/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
Stalinis šviestuvas su termometru ir žadintuvu kaina ir informacija | Stalinis šviestuvas su termometru ir žadintuvu | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 2499 4.7/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
Luminex stalinis šviestuvas Kokarda kaina ir informacija | Luminex stalinis šviestuvas Kokarda | pigu.lt 3 € NUOLAIDA NUO 39 €
€ 3999 10val. 57min.
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 39 €
Stalinis šviestuvas BURO kaina ir informacija | Stalinis šviestuvas BURO | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 1499 5/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
Grundig stalinis šviestuvas kaina ir informacija | Grundig stalinis šviestuvas | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 2499 5/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
Mėnulio formos pastatoma LED lempa M kaina ir informacija | Mėnulio formos pastatoma LED lempa M | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 1299 2.5/5
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
Stalinis šviestuvas su meteorologine stotele kaina ir informacija | Stalinis šviestuvas su meteorologine stotele | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 2799 4.3/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
Opviq Alby stalinis šviestuvas Manavgat - N-590 525NOR2110 kaina ir informacija | Opviq Alby stalinis šviestuvas Manavgat - N-590 525NOR2110 | pigu.lt 3 € NUOLAIDA NUO 39 €
€ 5999 3.7/5 10val. 57min.
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 39 €
Rodyti daugiau

Renkantis sieninį arba stalinį šviestuvą atkreipkite dėmesį į šiuos 2 dalykus:

  1. Kryptis. Geriausia, jei sieniniai šviestuvai bus reguliuojami. Galėsite keisti sėdėjimo poziciją, pastumti kompiuterį patogesniu kampu, o tuo pačiu ir priderinti prie savęs šviesos kryptį. Ta pati taisyklė galioja ir stalinėms lempoms. Nesirinkite statiško šviestuvo. Geriausia jei galėsite reguliuoti ne tik šviestuvo kryptį, tačiau ir aukštį. 
  2. Aukštis. Nekabinkite sieninio šviestuvo per daug aukštai, kitaip šviesa dar prieš pasiekdama stalą per daug išsiskirstys ir labiau tiks kaip papildomas, o ne pagrindinis apšvietimas. Renkantis stalinę lempą, atkreipkite dėmesį į savo darbo stalo dydį ir įsitikinkite, kad lempa bus pakankamo aukščio jog apšviestų visą darbo erdvę. Kuo aukštesnė lempa – tuo didesnis apšvietimo laukas. 

minimalus darbo kambario apsvietimas staline lempa sviestuvu

Netiesioginiam apšvietimui tinkamiausi pakabinami šviestuvai, taip pat puikiai tiks ir lubiniai šviestuvai arba įmontuojami šviestuvai. Nesvarbu kurį iš šių šviestuvų tipų pasirinksite, svarbiausia, kad šis papildomas kambario apšvietimas nekabotų tiesiai virš stalo. Pagrindinis tokio apšvietimo tikslas yra apšviesti erdvę aplink jūsų darbo vietą, tam, kad nukreipus akis nuo stalo nebūtų greito šviesos pokyčio akims. Pakabinus šviestuvą per arti darbo stalo, šviesa tikėtina pernelyg apšvies kompiuterio ekraną arba sudarys nepageidaujamą šešėlį. 

vyras sedi namu biure vakare prie ivairaus apsvietimo patogiam darbui

Apšvietimo stiprumas ir spalvinė temperatūra

Renkantis lemputes šviestuvams, tiesiog būtina atsižvelgti į jų spalvinę temperatūrą. Būtent nuo to priklauso, kokiu atspalviu bus apšviesta norima erdvė. Kalbant apie darbo vietos apšvietimą, geriausia, kad ji būtų apšviesta gana ryškiai, o pati šviesa būtų balto atspalvio. Spalvinė temperatūra yra matuojama Kelvinais (K), skalėje nuo 1 000 iki 10 000. Kuo didesnis skaičius – tuo šviesa baltesnio ir šaltesnio atspalvio. Darbo kambario pagrindiniam apšvietimui rinkitės lemputes turinčias bent jau 4 000 K, o geriausia tarp 5 000-6 000 K. 

tvarkingas ir jaukus darbo kambarys su pastatomu sviestuvu torseru ir medinemis detalemis

Šviesos ryškumas yra matuojamas Liumenais (lm). Norint tiksliai žinoti kokio ryškumo lemputės jums reikia, turite atsižvelgti į tai, kokio dydžio erdvę norite apšviesti. Darbo kambariui rekomenduojamos lemputės turinčios 300-750 lm/m2. 

GERA KAINA!
GERA KAINA!
LED lemputė Lexman Filament E27 4W 470lm kaina ir informacija | LED lemputė Lexman Filament E27 4W 470lm | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 860 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
GERA KAINA!
GERA KAINA!
GERA KAINA!

Apibendrinant, galima išskirti du pagrindinius dalykus, kurie yra ypač svarbūs planuojant darbo vietos apšvietimą. Pirma, išsirinkite pagrindinį ir papildomą apšvietimą, vien natūralios šviesos nepakaks. Antra, net ir išsirinkus patį geriausią šviestuvą, bet įdėjus netinkamo atspalvio ar ryškumo lemputes, apšvietimas bus nefunkcionalus. 

Pirkėjams patiko šis įrašas

5/5
3 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?