Naudingi patarimai

Ko reikia laimingam ir patogiam Jūsų katės gyvenimui?

4.1/5
2019 10 08

Sklando mitai, kad nusprendus į šeimą priimti katiną, teks apsišarvuoti kantrybe ir pripažinti jo valdžią – visgi, jei atrasite bendrą kalbą, augintinis padovanos daug malonių emocijų ir taps nauju Jūsų draugu. Tam, kad įsikūrimas ir kasdienybė būtų kuo sklandesni, reikėtų išsiaiškinti, kokiais reikmenimis turėtumėte apsirūpinti – šį kartą pabandysime išsiaiškinti, ko labiausiai reikia katėms.

Skanus maistas

Tai neabejotinai pats svarbiausias šių augintinių poreikis, kuriam prireiks šių prekių:

 • Sausas maistas ir konservai. Sprendimas, kuo maitinti kates, priklausys nuo gyvūno amžiaus ir konkrečių poreikių – tam tinka tiek sausas kačių maistas, tiek ir konservai. Svarbiausia, kad pasirinktas ėdalas turėtų naudingų maistinių medžiagų ir daugiau ar mažiau patiktų išrankiajai Jūsų katei.
 • Skanėstai. Kačių skanėstai dažniausiai pasitelkiami kaip mitybos priedas, leidžiantis mylimam augintiniui pasimėgauti dar gardesniu maistu. Jei nuspręsite katiną šiek tiek padresiruoti, be šių gardumynų taip pat nepavyks apsieiti!
 • Vitaminai ir papildai. Norisi, kad naujasis šeimos narys augtų sveikas ir energingas – jei reguliariai pasirūpinsite jam pritaikytais vitaminais ir papildais, galėsite būti tikri, jog iš savo pusės dėl to padarėte viską, ką galėjote.
 • Dubenėliai ir dėžutės. Pasirūpinkite patogiu ir lengvai pasiekiamu dubenėliu ar maisto dėžute – Jūsų katei niekuomet neturėtų trūkti nei maisto, nei vandens.

Tvarkinga ir jauki aplinka

Tam, kad tiek naujasis namų gyventojas, tiek ir Jūs patys kasdien jaustumėtės patogiai, pravers ir šios prekės katėms:

 • Kačių tualetai ir kraikas. Šie gaminiai į namus turėtų atkeliauti tą pačią dieną, kaip ir naujasis Jūsų augintinis – tikėtina, kad tuomet ir ateityje pavyks išvengti nemalonių staigmenų. Tiek tualetai, tiek kraikas katėms nustebins gausiu asortimentu, todėl nesunkiai surasite ir Jums, ir gyvūnėliams priimtinus pirkinius.
 • Guoliai. Jei auginančių šiuos gyvūnus paklaustumėte, kur miega katės, jie gana dažnai įvardintų savo lovą, tačiau pravartu pasirūpinti, kad augintinis turėtų ir nuosavą miegojimo vietą. Tam ypač tinka minkšti guoliai ir pagalvėlės: jei išrinktas variantas Jūsų katinui patiks, savo lova su jais tikrai neteks dalintis.
 • Antiparazitinės priemonės. Tam, kad užtektų susipažinti tik su augintiniu, o ne su jam ramybės neduodančiais parazitais, reikėtų iš anksto pasirūpinti prevencinėmis priemonėmis – dėl to visų Jūsų kasdienybė bus gerokai ramesnė.
 • Švaros reikmenys. Kraiko gaivikliai, ausų valikliai, semtuvėliai, šampūnai ir kiti panašūs gaminiai padės užtikrinti puikią augintinių higieną ir idealią švarą namuose. O jeigu sunku suprasti, kada šeriasi katės, nes plaukų pilna nuolatos, įsigykite kokybišką šepetį ir dar kartą atkreipkite dėmesį į savo augintinių mitybą.

Įdomūs užsiėmimai

Katės ne tik nuolat miega ir ėda – jei norite pailsėti naktimis ir išvengti namų niokojimo dienomis, reikėtų pasirūpinti ir šiais atributais:

 • Draskyklės. Tai neabejotinai vieni labiausiai katėms patinkančių gaminių, tampantys ir namais, ir pačių įdomiausių žaidimų aikštele. Kačių draskyklės gali būti įvairiausių dydžių ir skirtingų aukščių – jei norite savo augintiniui padovanoti išskirtinę pramogą, rasite ne vieną nepasibaigiančias linksmybes užtikrinantį variantą.
 • Žaislai. Vien tik draskyklės judriam kačiukui nepakaks – rūpindamiesi jo užimtumu, turėtumėte nupirkti dar bent kelis papildomus žaislus. Tai gali būti žaidimų kilimėlis, lazeriukas, teleskopinės lazdelės su grobiu, kamuoliukai ar bet kokie kiti žaislai katėms, kurie į nuotaikingus užsiėmimus įtrauks ne tik augintinius, bet ir Jus pačius.
 • Pavadėliai, antkakliai ir petnešos. Jei ruošitės naujajam augintiniui aprodyti platųjį pasaulį, be šių gaminių tikrai neapsieisite – jie padės išsaugoti kontrolę ir leis išvengti kuriozinių situacijų.
 • Transportavimo narvai ir krepšiai. Šie gaminiai reikalingi ne tik ilgoms kelionėms, bet ir būtiniems vizitams pas veterinarą ar į laikinus namus, todėl vieną patogų transportavimo krepšį namuose turėti pravartu. Pritaikyti katinams, jie nereikalaus daug vietos, tačiau užtikrins kur kas saugesnes Jūsų augintinių keliones.

Apsirūpinę svarbiausiais atributais, galėsite ramiai priimti naująjį šeimos narį – katėms tuomet nepritrūks nei gardaus maisto, nei įtraukiančių linksmybių. Augintinio laimė turės įtakos ir Jūsų kasdienybei – būtų daug smagiau, jei mitai apie įnoringas kates niekuomet nepavirstų realybe!

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.1/5
34 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?