Naudingi patarimai

Lauko durys namų saugumui: kaip pasirinkti?

moters ranka atidaro lauko duris
4.5/5
2020 06 23

Siekiant sukurti saugią namų aplinką, pirmiausia būtina pasirūpinti kokybiškomis ir patikimomis lauko durimis. Nuo jų priklauso ne tik saugumas, bet ir šilumos, garso izoliacija ir bendras namo eksterjeras. Nenuostabu, kad šio gaminio pasirinkimui skiriame ypatingą dėmesį – paruošėme Jums patarimus, kurie padės išsirinkti geriausią variantą. Į ką svarbu atsižvelgti renkantis lauko duris?

Lauko durų tipas

Priklausomai nuo to, iš ko bus pagamintos lauko durys, priklausys ir tam tikros jų ypatybės bei pritaikymo galimybės. Šiuo metu prekyboje dominuoja šie jų tipai:

Plieninės durys

Dar kitaip žinomos kaip šarvuotos, šio tipo durys yra vienas dažniausių pasirinkimų tiek daugiabučiams, tiek ir individualiems namams. Vienas ryškiausių šių gaminių privalumų yra saugumas: kokybiškos spynos ir didesnis jų kiekis neleidžia į namus taip lengvai patekti ilgapirščiams. Jos bus atsparios drėgmei, mechaniniam poveikiui ir šilumos kaitai.

Šios durys dažniausiai gali pasiūlyti ir gerą garso izoliaciją, universalų pritaikymą, plačią stilių įvairovę bei pakankamai ilgą tarnavimo trukmę – visus šiuos privalumus išbandysite už itin palankią kainą. Tiesa, reikėtų paminėti, kad šilumos laidumas tikrai nėra jų privalumas: gali būti, kad šiuo rodikliu tokias duris pralenks kiti jų tipai.

Plastikinės durys

Nors ir ne tokios tvirtos ir ilgaamžės kaip šarvuotos, šios durys pasiūlys plačią įvairovę ir itin gerą šilumos izoliaciją. Tai reiškia, kad net ir šaltuoju sezonu šiluma liks Jūsų namuose. Be to, jas galėsite įsigyti dar žemesne kaina. Tačiau reikėtų įvertinti ir tai, jog ilgainiui, nuo šilumos pokyčių tokie gaminiai gali šiek tiek deformuotis ir dėl to sunkiau užsidaryti.

Klijuotos medienos durys

Tokį pavadinimą šie gaminiai gavo dėl to, jog vietoj vieno storo medienos sluoksnio, jie yra suklijuojamos iš kelių plonesnių. Taip siekiama užtikrinti didesnį atsparumą temperatūrų pokyčiams. Jos gerai sulaiko šilumą ir gali pasiūlyti labai elegantišką išvaizdą, tačiau reikėtų turėti omenyje, jog priežiūros tokioms durims reiks šiek tiek daugiau. Kas keletą metų teks jas impregnuoti ir šiek tiek pasaugoti nuo mechaninių pažeidimų.

Dizaino sprendimai

Lauko durys yra vienas pirmųjų dalykų, kurį pamato pas Jus užsukę svečiai, todėl šiam aspektui taip pat reikėtų skirti pakankamai dėmesio. Rinkdamiesi buto duris, laisvės turėsite šiek tiek daugiau, tačiau jei šis gaminys reikalingas namui, dizainą turėtumėte derinti prie jo fasado. Stilių įvairovė tikrai pakankamai plati: galima rinktis įvairius medienos atspalvius ar žaviais raštais papuoštus gaminius. Itin moderniai atrodo lauko durys su stiklu, tinkančios individualiems namams. Savo techninėmis ypatybėmis jos nei kiek nenusileidžia kitiems gaminiams ir lygiai taip pat gerai gali sulaikyti tiek garsą, tiek ir šilumą.

Kitos svarbios charakteristikos

Rinkdamiesi duris, turėtumėte atsižvelgti ir į šiuos aspektus:

  • Šilumos izoliacija. Durų apšiltinimui naudojama mineralinė vata, putų poliuretanas arba stiklo pluoštas, kuris dažniausiai pasižymi išskirtine šiluma. Atsižvelkite į atitinkamo gaminio šilumos perdavimo koeficientą: kuo jis mažesnis, tuo daugiau šilumos liks Jūsų namuose.
  • Sandarumas. Šis aspektas iš esmės priklauso ir nuo konkrečių durų tipo ir jų kokybės, tačiau taip pat verta atkreipti dėmesį į jų klasę. Laukui pakanka 3-4 klasės durų.
  • Garso izoliacija. Šis parametras išreiškiamas Rw rodikliu arba garso izoliacijos klase – jei gyvenate netoli triukšmingų gatvių, į šį aspektą taip pat reikėtų atsižvelgti. Tačiau nepamirškite, kad tiek triukšmingumui, tiek sandarumui įtakos turės ir tinkamas durų įstatymas: įsitikinkite, kad po jų montavimo neliko jokių plyšių.

Apgalvoję visus šiuos aspektus, lengvai nuspręsite, kokios lauko durys labiausiai tiks būtent Jūsų namams – jų pasirinkimas pakankamai platus, tad tikrai bus iš ko pasirinkti. Tuomet bus galima pagalvoti ir apie kambariams skirtus gaminius: paruošėme Jums patarimus, kaip išsirinkti vidaus duris.

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.5/5
2 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?