Naudingi patarimai

Lauko šviestuvai: susikurkite išskirtinį namų eksterjerą patys

5/5
2021 04 29

Šiltasis sezonas Lietuvoje gan trumpas, todėl gyvenantys nuosavuose namuose ar turintys sodybas, vos sušilus, skuba mėgautis puikiu oru. Daugiau laiko praleidžiama kieme, ilgesni vakarai terasoje ar jaukus pasisėdėjimas su draugais sode kartais užtrunka iki vėlumos. Kad vakaras lauke būtų sklandus ir jaukus, būtina pasirūpinti tinkamu lauko apšvietimu. Kiemo apšvietimas yra itin svarbus saugumui, taip pat sukuria bendrą namo vidaus ir lauko estetinį vaizdą.

jaukus terasos dizainas

Renkantis lauko šviestuvus reikia atkreipti dėmesį į keletą dalykų, kurie padės tinkamai suplanuoti ir įsirengti kiemo apšvietimą. Taip pat svarbu išsirinkti ir tinkamus šviestuvus pagal jų rūšį ir tipą, kuriuos apžvelgsime toliau.

Saugumas. Pirmiausiai, lauko apšvietimas yra svarbus dėl saugumo. Tiek jūsų – kad tamsoje matytumėte, kur eiti, rastumėte reikalingus daiktus, tiek jūsų turto – tyrimai rodo, kad tinkamas namo apšvietimas žymiai sumažina įsilaužimų riziką. Jeigu gyvenate gerai apšviestoje teritorijoje, daugiausiai dėmesio galėsite skirti dekoratyviniam apšvietimui. Tačiau jeigu gyvenate vietovėje, kur nėra apšvietimo stulpų, pirmiausiai teks pasirūpinti funkciniu apšvietimu.

Mažiau yra daugiau. Planuojant kiemo apšvietimą reikia pasirinkti kelis skirtingus šviestuvų tipus. Apšviesti tamsiausius plotus – kelią, vartus, duris. Tuomet reikia suplanuoti dekoratyvinį apšvietimą – įrengti šviestuvus terasoje, apšviesti augalus, akmenis ir kitus kiemo akcentus. Jeigu turite baseiną, apšvieskite ne tik aplink jį, bet ir vandenį. Ir galiausiai pasirūpinti akcentais – šviestuvais, kurie papildys bendrą eksterjero vaizdą ir jūsų namų aplinką padarys dar jaukesne. Taigi laikydamiesi taisyklės, kad mažiau yra daugiau, apšviesite esmines vietas, sukursite naktinės magijos jausmą, o sutemus savo kieme jausitės komfortiškai.

Kiemo vaizdas iš kitos pusės. Sutemus apžiūrėkite savo kiemą iš vidaus. Įvertinkite, kurias vietas norėtumėte apšviesti, kur jums daugiausiai trūksta akcento, ką norėtumėte matyti sutemus. Taip mėgausitės romantišku vaizdu ir subtiliu apšvietimu ne tik vakarodami terasoje, bet ir būdami namuose.

Paskaičiuokite. Norėdami gauti maksimalų rezultatą, turite žinoti, kur ir kiek šviestuvų reikės. Jeigu pirma nusipirksite daug ir įvairių, o tada galvosite, kur juos padėti, gero rezultato tikėtis neverta. Skirtingi šviestuvai apšvies nevienodą plotą, skirsis jų šviesos kampas ir panašiai. Pasidairykite idėjų internete, pavartykite interjero ir eksterjero žurnalus, o galbūt nuspręsite kreiptis į landšafto specialistus, kurie padarys jūsų kiemo apšvietimo planą. Šiai dienai populiariausi yra led lauko šviestuvai. Tokie šviestuvai taupo elektros energiją, yra ilgaamžiai, o led lemputės atsparios įvairioms oro sąlygoms.

Įleidžiami lauko šviestuvai

Šie šviestuvai susilygina su paviršiumi, todėl idealiai tinka terasų, laiptų, slenksčių apšvietimui. Įleidžiamus lauko šviestuvus galite naudoti ir grindiniui – apšvieskite savo teritorijos keliukus ir takelius. Įleidžiami šviestuvai gali būti montuojami tiek ant žemės, tiek sienoje.

ileidziami lauko sviestuvai

Eko-Light lauko šviestuvas Viale, GU10 kaina ir informacija | Eko-Light lauko šviestuvas Viale, GU10 | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 8899
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Eko-Light lauko šviestuvas Viale, GU10 kaina ir informacija | Eko-Light lauko šviestuvas Viale, GU10 | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 8899
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Įleidžiamų šviestuvų rinkinys Birch 0,5W LED kaina ir informacija | Įleidžiamų šviestuvų rinkinys Birch 0,5W LED | pigu.lt 0 €
€ 7100
Greitas pristatymas
Į krepšelį
Įleidžiamas šviestuvas Birch 0,5W kaina ir informacija | Įleidžiamas šviestuvas Birch 0,5W | pigu.lt 0 €
€ 1800
Greitas pristatymas
Į krepšelį

Pakabinami lauko šviestuvai

Šių šviestuvų kategorija labai plati. Pakabinami šviestuvai idealiai tinka prie įėjimo durų, garažo vartų, kai reikia apšviesti didesnį plotą. Taip pat vieni populiariausių pakabinamų šviestuvų tipų – reaguojantys į judesį. Šviestuvai su judesio davikliu taupo elektros energiją, šviečia tik tam tikrą laiką, todėl gali būti pritaikomi ten, kur nuolatinės šviesos nereikia. Prie pakabinamų šviestuvų taip pat priskiriamos girliandos, šviečiantys žibintai. Tokie šviestuvai suteikia labai daug jaukumo, romantikos. Jeigu planuojate, kaip įsirengti terasą, pakabinami žibintai gali tapti puikiu akcentu.

pakabinami lauko sviestuvai

Pakabinamas lauko žibintas Polux su saulės baterija kaina ir informacija | Pakabinamas lauko žibintas Polux su saulės baterija | pigu.lt GERA KAINA!
€ 1924 5/5
Į krepšelį
GERA KAINA!
Lauko girlianda spalvota Polux kaina ir informacija | Lauko girlianda spalvota Polux | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 9580
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Žibintas Iš bambuko 33x33x43 cm kaina ir informacija | Žibintas Iš bambuko 33x33x43 cm | pigu.lt GERA KAINA!
€ 2399 5/5
Į krepšelį
GERA KAINA!
Žibintų girlianda, 10 žibintų, 20LED kaina ir informacija | Žibintų girlianda, 10 žibintų, 20LED | pigu.lt GERA KAINA!
€ 1598 3d. 1val. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
GERA KAINA!
Lempučių girlianda 4,8 m kaina ir informacija | Lempučių girlianda 4,8 m | pigu.lt GERA KAINA!
€ 1449 5/5
Į krepšelį
GERA KAINA!
Dekke lauko girlianda Markslojd, 10LED, 7,5 m kaina ir informacija | Dekke lauko girlianda Markslojd, 10LED, 7,5 m | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 6099
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
LED žibintas su saulės baterija Home & Styling kaina ir informacija | LED žibintas su saulės baterija Home & Styling | pigu.lt
€ 2499 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį

Įsmeigiami lauko šviestuvai

Tokie lauko šviestuvai yra labai įvairių formų ir dizainų. Juos lengvai pritaikysite sode, aplink namą ar tvorą. Didžioji dauguma įsmeigiamų šviestuvų veikia su saulės elementais, todėl jums daugiau niekuo papildomai rūpintis nereikės. Planuodami šių šviestuvų vietas įvertinkite, ar bus patogu pjauti žolę, ar jie neužgoš augalų, todėl rinkitės tinkamo dydžio ir, svarbiausia, aukščio. Įsmeigiami šviestuvai būna labai skirtingo dizaino, todėl svarbu išlaikyti vientisumą.

ismeigiami lauko sviestuvai

Įsmeigiami sodo šviestuvai su saulės baterija Grundig, 6 vnt. kaina ir informacija | Įsmeigiami sodo šviestuvai su saulės baterija Grundig, 6 vnt. | pigu.lt GERA KAINA!
€ 1469 4/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
GERA KAINA!
GERA KAINA!
Soliarinis sodo akcentinis šviestuvas Deimantas, 4 vnt. kaina ir informacija | Soliarinis sodo akcentinis šviestuvas Deimantas, 4 vnt. | pigu.lt
€ 1554 2/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
Soliarinis sodo akcentinis šviestuvas Top Diamond kaina ir informacija | Soliarinis sodo akcentinis šviestuvas Top Diamond | pigu.lt
€ 637 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
ProGarden lauko šviestuvas su saulės baterija, 17 cm kaina ir informacija | ProGarden lauko šviestuvas su saulės baterija, 17 cm | pigu.lt PREKĖ „Į MINUSĄ“
€ 899 5/5 2d. 9val. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
PREKĖ „Į MINUSĄ“
LED lauko žibintas su saulės elementu Polux kaina ir informacija | LED lauko žibintas su saulės elementu Polux | pigu.lt
€ 1331 5/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
Įsmeigiamas lauko šviestuvas su saulės baterija Garden Line kaina ir informacija | Įsmeigiamas lauko šviestuvas su saulės baterija Garden Line | pigu.lt
€ 937 2d. 9val. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį

Dar keletas praktiškų patarimų

- Rinkdamiesi lauko apšvietimą jį derinkite prie bendro namo stiliaus. Pavyzdžiui, klasikiniai lauko šviestuvai idealiai tiks prie tokio paties tipo namo. Tuo tarpu moderniam, šiuolaikinio stiliaus namui geriausia rinktis minimalistinius abstrakčių formų šviestuvus.

- Skirkite laiko detalėms ir jų apšvietimui, pavyzdžiui – namo numeriui, gatvės pavadinimo kortelei, vėliavos stiebui.

- Taip pat tvarkingai apželdintas ir apšviestas sklypas kelia namo vertę. Taigi investuoti į apšvietimą ne tik reikalinga, bet ir naudinga.

- Iš anksto numatykite, kur ir kokie šviestuvai turi būti, kad galėtumėte tinkamai įrengti infrastruktūrą jiems, juk ne visi šviestuvai veiks su saulės baterijomis, dalis jų bus jungiami į elektros tinklą.

- Pagalvokite apie papildomą elektros įrengimą kieme, pavyzdžiui, jeigu atėjus žiemai savo teritoriją norėtume apšviesti girliandomis ir sukurti šventinę atmosferą.

- Kokybiškas lauko apšvietimas yra pakankamai brangi investicija, tačiau neabejotinai labai svarbi ir reikalinga. Todėl geriau neskubėkite, jeigu neturite lėšų visam lauko apšvietimui įsirengti iš karto, tą darykite palaipsniui. Pirmiausiai apšvieskite svarbiausias vietas, o dekoratyvinį apšvietimą įsirengsite eigoje.

Pirkėjams patiko šis įrašas

5/5
5 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?