Naudingi patarimai

LEGO Mindstorms serija

2017 12 13

Ar esate dideli „LEGO Technic“ fanai? Galbūt mėgstate ir IT, kompiuterius ar net norėtumėte išbandyti programavimą? Tokiu atveju „LEGO Mindstorms“ yra puikiausias pasirinkimas jums – šios serijos konstruktoriai pirmą kartą buvo pristatyti dar 1998-aisiais ir jie yra ypatingi tuo, kad jie suderina „LEGO“ universalumą ir pažangiausias technologijas, programinę įrangą bei jos programavimą. Jeigu kada nors svajojote apie tikrą „LEGO“ robotą, tikriausiai svajojote apie „LEGO Mindstorms“.

Rekomenduojamas minimalus amžius „Mindstorms“ rinkiniams yra 10 metų, tačiau neabejojame, jog šiais „LEGO“ mėgautis galės net ir suaugę – juk šie konstruktoriai yra programuojami! Paprastai „Mindstorms“ konstruktoriuje galite rasti „motininę“ kaladėlę, prie kurios galite prikabinti motorą, sensorių ir įvairias kitas dalis. Motininę kaladėlė gali būti programuojama taip, kad ji galėtų nuskaityti sensorių informaciją ir ta informacija naudojantis robotas gebėtų atlikti vienokius ar kitokius veiksmus su įvairiausiais priedais, pavyzdžiui, „LEGO“ lemputėmis. Visa tai leidžia sukurti tikrų tikriausius robotus iš „LEGO“!

Populiariausi LEGO® Mindstorms konstruktoriai

„Mindstorms“ galite rasti įvairiausių sensorių, kurie gali nustatyti temperatūrą, šviesos ar garso lygį, lietimą ir t.t. Sensorių pasirinkimas ir įvairovė priklauso nuo įsigyto „Mindstorms“ rinkinio.

Štai pavyzdžiui „LEGO Mindstorms V3“ programuojamas robotas gali ne tik vaikščioti, bet ir kalbėti, atlikti įvairiausius veiksmus. „Mindstorms“ fanų visame pasaulyje yra nemažai, todėl bendruomenė internete dažnai dalinasi įvairiausiais patarimais bei triukais, kurie gali sudominti kiekvieną.

Ar bijote, jog jūs ar jūsų vaikai nesugebės programuoti „Mindstorms“? Klystate – „LEGO Mindstorms“ tėra įžanga į programavimo pasaulį, todėl užprogramuoti šiuos robotus visiškai nėra sudėtinga ir visas procesas vyksta naudojant itin paprastą ir intuityvią programėlę, kurią suprasti galėtų net ir labai mažas vaikas. Minėta programavimo įranga yra tinkama tiek „Windows“, tiek „Mac“ kompiuteriams ir ją nemokamai galima parsisiųsti iš „LEGO“ svetainės.

To dar negana? Ką gi, jeigu techniką mylite labiau už viską, jums patiks ir faktas, jog „Mindstorms“ galima valdyti ne tik pridedamu nuotoliniu valdymo pultu, bet ir išmaniuoju telefonu – tereikia atsisiųsti „LEGO MINDSTORMS“ programėlę!

„LEGO Mindstorms“ konstruktorių kaina nėra labai aukšta, tačiau džiaugsmas leidžiant laiką su jais neišblėsta niekada – surinkti patį robotą gali būti ganėtinai sudėtinga, o programavimo galimybės jūsų visiškai neribos, tą padaryti galėtų tik jūsų fantazija. Tad jeigu jums patinka „LEGO“ ir norėtumėte išbandyti programavimą, užsisakyti vieną iš „Mindstorms“ rinkinių internetu rekomenduojame jau dabar. Be to, Pigu.lt internetinėje parduotuvėje „LEGO Mindstorms“ ir kitus „LEGO“ rinkinius galėsite įsigyti daug pigiau dėl nuolat vykstančių akcijų, išpardavimų ir taikomų nuolaidų su specialiais nuolaidų kodais.

Atsiliepimai internete patvirtina, jog „Mindstorms“ yra puikus pasirinkimas tėvams, kurie nori nupirkti vaikams tikrai naudingą žaislą – įprasti „LEGO“ rinkiniai skatina kūrybingumą, bendravimą ir lavina vaizduotę, bet „Mindstorms“ nėra įprasta „LEGO“ serija, „Mindstorms“ turi ir dar vieną didžiulį privalumą. Programavimas yra viena iš perspektyviausių 21-ojo amžiaus šakų, o būtent šie konstruktoriai gali sudominti jūsų vaikus programavimu ir įvairiausių programų kūrimu. Jeigu bandote padėti savo vaikui atrasti save, „Lego Mindstorms“ rekomenduojame įsigyti jau dabar – tai gali būti jūsų vaiko naujojo gyvenimo kelio pradžia!

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?