Naudingi patarimai

Lygumų slidės (klasikiniam stiliui)

2019 02 07

Taigi, Jūs nusprendėte slidinėti skandinavišku stiliumi! Skandinaviškas slidinėjimas yra geras būdas praleisti laiką bei pasportuoti, nesvarbu, ar tai būtų „Skate“, „Touring“, ar klasikinis stiliai. Kiekvieną sezoną toks slidinėjimas populiarėja. Pirmasis žingsnis: Įranga. Jūsų sėkmės pradžia glūdi įrangos pasirinkime! Klasikiniame skandinaviškame slidinėjime svarbu parinkti Jums tinkamą įrangą pagal Jūsų galimybes ir fizinį pasiruošimą, taipogi svarbus yra Jūsų ūgis ir svoris.

Top lygumų slidės

  1. Nustatykite savo lygį

Klasikinis stilius prilygsta vaikščiojimui su sniego batais ir Jūs tai galite praktikuoti trasose ir už jos ribų išslidinėtuose takuose. Tam, kad pradėtumėte džiaugtis šiuo sportu, nereikia įdėti daug pastangų lavinant slidinėjimo techniką pačioje pradžioje, visko ko Jums reikės tai išmokti vaikščioti su slidėmis ir perkelti vieną koją prie kitos kuo plačiau. Kiekvienas turi rasti savo mokymosi greitį pagal jų fizinį pasiruošimą, ištvermę ar patirtį. Pačioje pradžioje reikia pasirinkti vietą, kur Jūs mokinsitės slidinėti; tai gali būti lygi aikštelė arba kalvelė su nedideliu nusileidimu, kitaip sakant ten, kur Jums iš pat pradžių nereikės daug ištvermės. Jūs greičiau išmoksite slidinėti, jei užsiimate ištvermę lavinančiu sportu ar turite gerus alpinistinio slidinėjimo įgūdžius. Nepaisant paties mokinimosi būdo – ar tai būtų intensyvios treniruotės, ar ramesnis stilius, toks kaip pasivaikščiojimas –šios veiklos geros fizinės būklės aspektas domina vis daugiau ir daugiau slidininkų. Šis prieinamas būdas pateikia nuostabų kompromisą tarp slidinėjimo ir sniego batų visiems gamtos mylėtojams ir aktyvaus poilsio entuziastams. Nepamirškite apšilti: pradėkite lėtai ir neskubėdami didinkite tempą.

Vaškuojamos ar nevaškuojamos slidės? Yra dvi klasikinio stiliau slidės: vaškuojamos ir nevaškuojamos.

Nevaškuojamos slidės tinka bet kuriam žmogui: jomis lengva naudotis ir jos tinka visiems, kuriems nereikalingas aukščiausio lygio efektyvumas. Puikiai tinka neįgudusiems vartotojams. Šio tipo slidės padės lengvai užkopti ir nusileisti be didelių pastangų, nes nėra jokios specialios priežiūros ar būtinybės vaškuoti slides.
Klasikinės vaškuojamos slidės skirtos įgudusiems klasikinio stiliaus slidinėtojams. Šios slidės nereikalauja didelio slidinėjimo technikos išmanymo ar žinių dėl vaško pasirinkimo. Šis slidinėjimo būdas suteikia optimalią slydimo galimybę ir skirtas tiems, kas nori gerai praleisti laiką, tačiau atkreipia dėmesį ir į slidžių efektyvumą.

Top lygumų slidžių batai

  1. Įvertinkite savo fizinę sveikatą

Klasikinis slidinėjimas yra visapusiška fizinė veikla apimanti visas ištvermės, viso kūno raumenų treniruotes (dirba viršutinės ir apatinės galūnės ir liemuo) ir psichologinius buvimo lauke privalumus. Pradėdami nuo „negreito slydimo“ Jūs palaipsniui perskirstysite svorį ant kitos slidės.  Toks veiksmas reikalauja gero pusiausvyros jausmo išlaikymo ilgo slydimo metu, kai Jūs atsistumiate kita slide. Jūs galite geriau pasiruošti slidinėjimo sezonui padidindami savo fizinį aktyvumą (daugiau vaikščiokite, lipkite laiptais ..), ištvermę, užsiėmimų įvairovę (bėgimas, dviračio mynimas, plaukimas, vežinėjimasis riedučiais...), taipogi Jūs galite pridėti daugiau pratimų skirtų pilvo preso lavinimui.

Lygumų slidinėjimo lazdos

  1. Pasirinkite slidę pagal Jūsų kūną

„Race, Performance and Touring“ klasikinio stiliaus slidės įprastai yra ilgesnės nei „Skating“ stiliaus slidės. Geriausia parinkti slides pagal žmogaus ūgį, jėgą ir slidinėjimo stilių. Įprastai, klasikinio stiliaus slidės yra 15cm aukštesnės už žmogų. „Outdoor Fitness and Evo“ klasikinės slidės yra trumpesnės nei „tradicinės“ slidės. Slidžių ilgis priklauso nuo žmogaus kūno formos ir slidinėjimo stiliaus. Šios slidės yra tinkamos mažiau intensyvioms treniruotėms, palyginus su „klasikinio“ stiliaus slidėmis. Pasirinkite trumpesnes už „klasikinio“ stiliaus slides ar tas, kurios yra didesnės mažiau nei 15cm nei žmogaus ūgis. Jei Jūs neapsisprendžiate tarp dviejų dydžių, prisiminkite, jog geresnį slydimą suteikia ilgesnės slidės, tačiau jos neturės didelio manevringumo. Pradedant slidinėti verta pasirinkti neilgas slides.

Top lygumų slidžių apkaustai

Galiausiai Jums reikės pasirinkti tarp vaškuojamų ir nevaškuojamų slidžių. Slidžių lazdos ir viršutinė kūno dalis yra labai svarbūs praktikuojant klasikinio slidinėjimo stilių ir tai Jums padės geriau judėti pirmyn. Klasikinis slidinėjimo stilius yra geras būdas palaikyti fizinį aktyvumą žiemą nepriklausomai nuo to, ar Jūs esate naujokas ar patyręs slidinėtojas. Slidinėjimas ir buvimas gamtoje leis Jums atrasti naujus horizontus.

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?