Naudingi patarimai

Maisto papildai internetu - kaip išsirinkti?

2016 12 07

Kas yra maisto papildas?

Maisto papildai, tai maisto produktas, skirtas papildyti įprastą maisto racioną, ir kuris vienas arba derinyje su kitomis medžiagomis yra koncentruotas maistinių ar kitų medžiagų, turinčių mitybinį arba fiziologinį poveikį, šaltinis.

Maisto papildai būna: kapsulėmis, pastilėmis, piliulėmis, tabletėmis, kitomis panašiomis formomis bei miltelių maišeliais, ampulėmis, buteliukais bei kitomis panašiomis skysčių ir miltelių, skirtų vartoti mažais dozuotais kiekiais, formomis. Visi maisto papildai yra privalomai ženklinami lietuvių kalba, kur nurodoma, kiek ir kokių maistinių medžiagų (vitaminų ir mineralų) yra vienoje kapsulėje, pastilėje, tabletėje ir t.t. Dažnai maisto papildų formos yra trumpinamos, pvz., jei papildas yra kapsuliuotas, tai trumpinys bus „kaps.“, jei papildas tabletuotas, trumpinys bus „tab.“.

Populiariausi maisto papildai imunitetui

Maisto papildas Žuvies taukai Olimp Gold Omega 3 Sport Edition, 120 kaps. kaina ir informacija | Maisto papildas Žuvies taukai Olimp Gold Omega 3 Sport Edition, 120 kaps. | pigu.lt GERA KAINA!
€ 1599 5/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
GERA KAINA!
Maisto papildas Haya Labs Omega 3-6-9 200 kaps. kaina ir informacija | Maisto papildas Haya Labs Omega 3-6-9 200 kaps. | pigu.lt GERA KAINA!
€ 1999 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
GERA KAINA!
Maisto papildas Haya Labs Omega 3 100 kaps. kaina ir informacija | Maisto papildas Haya Labs Omega 3 100 kaps. | pigu.lt GERA KAINA!
€ 1399 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
GERA KAINA!
Maisto papildas Haya Labs Omega 3-6-9 100 kaps. kaina ir informacija | Maisto papildas Haya Labs Omega 3-6-9 100 kaps. | pigu.lt GERA KAINA!
€ 1249 4/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
GERA KAINA!
Maisto papildas Doppelherz Vital Tonicum, 500 ml kaina ir informacija | Maisto papildas Doppelherz Vital Tonicum, 500 ml | pigu.lt GERA KAINA!
€ 1454 4/5
Į krepšelį
GERA KAINA!
Maisto papildas Wellwoman, 30 kapsulių kaina ir informacija | Maisto papildas Wellwoman, 30 kapsulių | pigu.lt GERA KAINA!
€ 1589 5/5
Į krepšelį
GERA KAINA!
GERA KAINA!
Rodyti daugiau

Populiariausi maisto papildai grožiui

Maisto papildas (geriamas kolagenas) Pure Gold Collagen®, 10x50 ml kaina ir informacija | Maisto papildas (geriamas kolagenas) Pure Gold Collagen®, 10x50 ml | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 4999 4.8/5 1d. 1val. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Maisto papildas (geriamas kolagenas) Forte Gold Collagen, 10x50ml kaina ir informacija | Maisto papildas (geriamas kolagenas) Forte Gold Collagen, 10x50ml | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 4999 5/5 1d. 1val. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Biovitup Jūrinis Kolagenas 10000MG Be cukraus , 500 ml kaina ir informacija | Biovitup Jūrinis Kolagenas 10000MG Be cukraus , 500 ml | pigu.lt -14%
€ 2299 4.9/5 € 2699
Į krepšelį
Maisto papildas Olimp Beta Solar 30 kaps. kaina ir informacija | Maisto papildas Olimp Beta Solar 30 kaps. | pigu.lt GERA KAINA!
€ 849 4.4/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
GERA KAINA!
Maisto papildas (geriamas kolagenas) Hairlift Gold Collagen, 10x50ml kaina ir informacija | Maisto papildas (geriamas kolagenas) Hairlift Gold Collagen, 10x50ml | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 5394 4.7/5 1d. 1val. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Maisto papildas Perfectil Plus Skin, 56 tabletės / kapsulės kaina ir informacija | Maisto papildas Perfectil Plus Skin, 56 tabletės / kapsulės | pigu.lt GERA KAINA!
€ 2544 5/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
GERA KAINA!
Maisto papildas Collagen Formula Healthylife 300g kaina ir informacija | Maisto papildas Collagen Formula Healthylife 300g | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 3999 4.7/5 1d. 1val.
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Rodyti daugiau

Populiariausi maisto papildai gerai savijautai

Maisto papildas vyrams Altasil 180 kaina ir informacija | Maisto papildas vyrams Altasil 180 | pigu.lt -42%
€ 6000 4/5 € 10500
Į krepšelį
Maisto papildas vyrams Altasil 60 kaina ir informacija | Maisto papildas vyrams Altasil 60 | pigu.lt -14%
€ 3000 3.6/5 € 3500
Į krepšelį
Maisto papildas Haya Labs Acetyl L-Carnitine 100 kaps. kaina ir informacija | Maisto papildas Haya Labs Acetyl L-Carnitine 100 kaps. | pigu.lt GERA KAINA!
€ 1399 5/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
GERA KAINA!
Maisto papildas Doppelherz system Vitalife, 30 buteliukų kaina ir informacija | Maisto papildas Doppelherz system Vitalife, 30 buteliukų | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 6049 1d. 1val. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Maisto papildas Prelox tabletės vyrams, N60 kaina ir informacija | Maisto papildas Prelox tabletės vyrams, N60 | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 4511 1d. 1val.
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Maisto papildas vyrams Altasil 120 kaina ir informacija | Maisto papildas vyrams Altasil 120 | pigu.lt -28%
€ 5000 5/5 € 7000
Į krepšelį
Maisto papildas CURCUMIN GEL 95+ 20x5 ml kaina ir informacija | Maisto papildas CURCUMIN GEL 95+ 20x5 ml | pigu.lt GERA KAINA!
€ 2990
Į krepšelį
GERA KAINA!
Rodyti daugiau

Taip pat žinotina, kad esamas kiekis pakuotėje, nepriklausomai nuo fasavimo formos, nurodomas raide „N“ iš lotyniško žodžio „Numero“, pvz., jei buteliuke yra 60 kapsulių, tai jis bus žymimas „Maisto papildas kaps. N60”, jei yra 100 tablečių, jis bus žymimas „Maisto papildas tab. N100”. Dažnai maisto papildų pavadinimuose yra nurodomas pagrindinės veikliosios medžiagos kiekis, pvz., vit. C – 80mg. tai reikštų, kad N1 turi 80 miligramų vitamino C.

Maisto papildo etiketėje taip pat nurodomos atskirų maistinių medžiagų rekomenduojamos paros normos (RPN), jei tokios yra moksliškai nustatytos. RPN yra nurodomas procentais pvz. „Maisto papildas su vit. C 80mg. N60” – 100 proc. RPN. Nepamirškite pasižiūrėti papildo galiojimo laiko, kuris turėtų būti nurodomas geriausia iki leistinos vartoti datos.

Dažniausia maisto papildus reikėtų vartoti, kai gaunate maistinių medžiagų per mažai su įprastiniu maistu, o ar jų Jums trūksta, ar reikėtų papildomai patenkinti savo organizmą sveikatai būtiniausiomis maistinėmis medžiagomis, turėtumėte labiausiai įsiklausyti savęs. Nors maisto papildas ir nėra vaistas, tačiau geriausiai būtų, pajutus kokius nors organizmo negalavimus, konsultuotis su specialistais, kad parinktas maisto papildas geriausiai atitiktų Jūsų organizmo poreikius.

Kaip išsirinkti tinkamą maisto papildą internetu?

Kai akys yra pavargusios ar tiesiog skauda nuo ilgo darbo prie kompiuterio, siūlomi maisto papildai akims, kurie gerina regėjimą.

Antioksidantai kovoja ir neutralizuoja laisvųjų radikalų daromą žalą ir tokiu būdu saugo sveikatą. Pernelyg didelis laisvųjų radikalų kiekis organizme, gali susidaryti suaktyvėjus jų gamybai dėl streso, jonizuojančios radiacijos poveikio, išplitusio uždegimo, senėjimo, stokojant vitaminų (C, E, A) ir mikroelementų (Se, Cu, Mg, Zn), patologinių procesų ir ligų metu.

Amino rūgštys gerina smegenų kraujotaką, o kartu ir smegenų veiklą, padeda lengviau susikaupti, įveikti psichologinį ir fizinį nuovargį, jomis papildant organizmą intensyvaus mokymosi ar darbo metu, gerėja atmintis, dėmesio koncentracija, protinė veikla, amino rūgštys skatina teigiamas emocijas, pakilią nuotaiką, sustiprina seksualinį pasitenkinimą.

Daug besimokantiems ar dirbantiems protinį darbą siūlome pasirinkti maisto papildus atminčiai gerinti.

Svarbu žinoti, kad kuo ilgiau žmogus serga cukriniu diabetu, tuo labiau jo organizmui trūksta vitaminų ir mikroelementų. Diabetui palengvinti siūlome maisto papildus, kurie padeda reguliuoti sutrikusią angliavandenių ir riebalų apykaitą.

Šiuolaikiniame beprotiškai greitame gyvenime tikrai negalima apseiti be maisto papildų skirtų energijai palaikyti, kurie išlaiko optimalų organizmo funkcionavimą net ir sunkiausiais gyvenimo etapais.

Norint sušvelninti arba visai išvengti kai kurių virusinių ligų, alergijų, širdies kraujagyslių susirgimų, kvėpavimo takų, kitų negandų, o tarp jų ir vėžiu būtina nuolat parūpinti organizmą būtiniausiomis maistinėmis medžiagomis. Maisto papildai imunitetui stiprinti – tai šiuolaikinės medicinos mokslo pasiekimas sugebant pateikti vartotojui koncentruotas maistines medžiagas, stiprinančias žmogaus imuninę sistemą.

Kaulams ir sąnariams bei sausgyslėms stiprinti padės specialūs maisto papildai. Čia taip pat rasite skausmą malšinančių tepalų ar pleistrų, taip pat siūlomos priemonės sąnarių lankstumui gerinti, osteoporozės ir rachito profilaktikai.

Maisto papildai kraujotakai gerinti skatina hemoglobino gamybą, papildo trūkstamą geležies kiekį kraujyje, stiprina kraujagysles, valo kraują, skatina kraujodaros organų veiklą.

Multivitaminai ir mineralai - maisto papildai, aprūpinantys žmogaus organizmą reikalingais vitaminais, mikroelementais ir mineralais, kurie reguliuoja vidaus organų darbą, išvalo iš organizmo kenksmingas medžiagas.

Nerimui įveikti siūlomi maisto papildai gali padėti palaikyti normalią nervų sistemos būklę, kai kurie iš jų gali veikti raminančiu ir miegą gerinančiu poveikiu.

Preparatai nuo peršalimo – pradedant įvairiomis arbatžolėmis, įveikiančiomis lengvus peršalimo simptomus, ir baigiant plataus spektro natūraliais antibiotikais, efektyviai veikiančiais prieš daugelį bakterijų, grybelių ir virusų.

Įsigydami taip vadinamų grožio vitaminų pasirūpinsite ne tik savo ar artimojo gera savijauta, bet ir gera išvaizda. Maisto papildai plaukams, nagams, odai yra sukurti, siekiant papildyti kasdienę žmogaus mitybą medžiagomis, kurios gali padėti išsaugoti sveiką oda, plaukus ir nagus.

Saldikliai naudojami saldinti kavą, arbatą, jie greitai tirpsta. Labai patogu kelionėse, jie tinka vartoti diabetikams, taip pat ruošiant konditerijos gaminius.

Maisto papildai širdies veiklai papildo žmogaus organizmą biologiškai aktyviomis medžiagomis ir vitaminais, kurie gali padėti išvengti širdies ir kraujagyslių ligų. Šiuos papildus rekomenduojame visiems, kurie rūpinasi sveika širdies ir kraujagyslių sistema.

Urologijai sukurti maisto papildai padeda palaikyti sveiką šlapimo sistemą.

Vitaminai vaikams papildo vaiko organizmą būtinomis aktyviosiomis medžiagomis, kurios padeda maistą paversti energija, stiprina vaikučių imunitetą, skatina augimą. Perkant maisto papildus vaikams, atkreipkite dėmesį, kokiai amžiaus grupei tam tikras maisto papildas yra skirtas.

Specialūs vitaminai moterims sukurti siekiant geriausiai patenkinti moters organizmą atitinkančius poreikius, o siekiant atstatyti sutrikusią hormonų ir medžiagų apykaitos pusiausvyrą menopauzės ir PMS metu siūlomi vitaminai PMS palengvinti.

Vitaminai vyrams buvo sukurti siekiant suteikti kiekvienai dienai svarbiausių vitaminų, mineralų ir mikroelementų, padedant išlikti žvaliam, lytiškai pajėgiam.

Vitaminai senjorams siekiant prailginti gyvenimo džiaugsmą.

Šiuolaikinis žmogus beveik nebevalgo žalio maisto ir dar blogiau, valgo labai rafinuotą maistą, kuriame yra tik tuščios kalorijos ir beveik nieko daugiau, dažnai nuo per gausiai suvalgyto temperatūroje apdoroto maisto sutrinka virškinimas. Tinkamai subalansuota žarnyno mikroflora svarbi ne tik žarnyne vykstantiems procesams – ji sudaro apsauginį gleivinių barjerą blogiesiems mikrobams, taip pat palaiko organizmo gynybines jėgas, aktyvina gerą virškinimą. Tam rekomenduojami maisto papildai virškinimui.

Žuvų taukai – ne tik polinesočiųjų riebalų rūgščių, bet ir vitaminų A ir D, vienintelis arachidono rūgšties šaltinis. Riebaluose tirpūs vitaminai A ir D labai svarbūs organizmui. Vitaminas A (retinolis) būtinas akies tinklainei skiriant šviesą, tamsą ir spalvas, skatina odos ir gleivinių gebėjimą atsinaujinti ir didina atsparumą žalingam įvairių rūšių poveikiui. Be to, jis didina organizmo atsparumą įvairių rūšių infekcijoms ir padeda formuotis skeletui.

{$product_list}

Siūlome ilgai nevartoti vienų ir tų pačių maisto papildų, o juos kaitalioti ir rinktis daugiakomponenčius maisto papildus, t.y. kai yra keletas, o ne viena maistinga veiklioji medžiaga. Nepamirškite, kad maisto papildas negali būti vartojamas vietoj įprastinio maisto, todėl prieš įsigyjant, juo labiau prieš vartojant atidžiai perskaitykite gamintojo anotaciją (informacinis lapelis) apie galimas kontraindikacijas, kad nepasireikštų pertekliaus simptomai. Esant reikalui pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?