Naudingi patarimai

Miegamojo apšvietimo idėjos: kaip suplanuoti miegamojo apšvietimą?

sviesus miegamojo kambarys su moderniais pakabinamais sviestuvais ir medinemis detalemis ir augalais
5/5
2020 09 03

Funkcionalus apšvietimas miegamajame – raktas į gerą poilsį. Gerai pasirinktas apšvietimas sukuria tinkamą nuotaiką, kad ir kokia veikla užsiimtumėte. Dievinantiems skaityti lovoje, prireiks šviestuvo su lengvai iš lovos pasiekiamu jungtuku. Mėgstantiems klausytis muzikos prietemoje, reikėtų rinktis šviestuvą su reguliatoriumi. Kaip neperkrauti kambario ir išsirinkti jums tinkamiausius šviestuvus patarsime straipsnyje. 

jaukus miegamojo apsvietimas stalinemis lempomis ir girliandomis vakare

Šviestuvai miegamajame, kaip nepersistengti?

Renkantis apšvietimą, svarbiausia neapkrauti kambario įvairaus tipo, jokios funkcijos neatliekančiais šviestuvais. Nedideliam, 10-15 kv.m kambariui, turėtų užtekti 2-3 šviesos šaltinių. Šviestuvai miegamajame turi būti funkcionalūs, tačiau reikėtų nepamiršti ir jaukumo aspekto. 

patogus stalinis sviestuvas ant spinteles prie lovos miegamojo kambaryje

Pirmiausia, nuspręskite kam tiksliai jums reikalingas apšvietimas. Tai lengvai galite padaryti, atsakydami į šiuos kontrolinius klausimus:

  1. Ar mėgstate skaityti lovoje?
  2. Spinta pastatoma ar įeinama kaip atskiras kambarys?
  3. Ar prie lovos turite naktinį staliuką?
  4. Ar kambaryje kabo veidrodis?
  5. Ar yra kosmetinis staliukas?

Mėgstantiems skaityti – atskiras apšvietimas

Jei knygos skaitymas lovoje jūsų vakaro ritualas, turėtumėte įsirengti tam skirtą apšvietimą. Galite rinktis kelis variantus sieninius šviestuvus, ant naktinio staliuko pastatomus šviestuvus arba prie lovos tvirtinamus. 

Sieniniai šviestuvai. Tokio tipo šviestuvai tvirtinami abiejose lovos pusėse. Lova turėtų būti tarpe tarp šviestuvų. Jokiu būdu netvirtinkite šviestuvo virš lovos, šviesa kris tiesiai ant veido, todėl vargins ir bus nemalonu skaityti. 

Staliniai šviestuvai. Tai gana dažnas apšvietimo pasirinkimas miegamojo kambariui. Jei renkatės būtent stalinius šviestuvus, sieninių šviestuvų jau turite atsisakyti. Šviesos bus per daug, o erdvė aplink lovą atrodys per daug apkrauta. Nesirinkite per daug aukštų šviestuvų, ypač jei naktinis staliukas ant kurio jį statysite taip pat yra paaukštintas. 

Prisegamas šviestuvas. Jei dar nesate apsisprendę kokio tipo šviestuvo norite arba kol kas dar neturite naktinio staliuko, galite rinktis prisegamą šviestuvą. Jis tvirtinasi prie lovos ir puikiai tinka mėgstantiems skaityti. 

Ar reikalingas apšvietimas spintai?

Atsakymas aiškus – be abejonės taip. Kai spinta įrengta atskirame kambaryje, apšvietimas tampa kaip savaime suprantamas dalykas. Tačiau, apšvietimas dažnai pamirštamas įsigijus pastatomą spintą arba įsirengus ją nišoje. Spintos apšvietimas ypač naudingas jei ji stovi toliau nuo lango arba ją prastai pasiekia pagrindinis kambario apšvietimas. Spintai apšviesti labiausiai tinka lubiniai šviestuvai. Rinkitės tokius, kurie turi nukreipimo galimybę, taip šviesą galėsite nukreipti tiksliai į spintą.

Jei spinta įrengta atskirame kambaryje, geriausisias sprendimas – įmontuojami šviestuvai. Mažoje patalpoje jie ypač patogus. Ten kur rūbai, ten ir dulkės, todėl įmontavus tokius šviestuvus nereikės rūpintis dulkių valymu. Taip pat galėsite būti tikri, kad kraudami daiktus į pačias viršutines lentynas neužkliūsite už didelio pakabinamo šviestuvo. 

erdvus kreminis miegamojo kambarys su sviesiais lubiniais ir pastatomais sviestuvais

jaukus miegamojo kambarys su daug sieniniu sviestuvu ant plytu sienos

Papildomas apšvietimas, kada jis reikalingas? 

Jei kambaryje kabo veidrodis arba turite kosmetinį staliuką, turėtumėte pasvarstyti ir apie papildomą apšvietimą. 

papildomas apsvietimas miegamojo kambariui su pastatomu sviestuvu prie kosmetinio staliuko

Prie veidrodžio labiausiai tiks nedidelis, su nukreipiama galvute sieninis šviestuvas arba toršeras. Renkantis apšvietimą kosmetiniam staliukui, reikia atsižvelgti į jo dydį ir į tai kur jis yra pastatytas. Jei jis visai šalia naktinio staliuko ant kurio stovi stalinis šviestuvas, tokio šviestuvo tikrai nesirinkite. Tas pats galioja ir su sieniniu šviestuvu, jei tokie jau įrengti prie lovos, įrengus juos ir prie kosmetinio staliuko kambario sienos atrodys per daug apkrautos. Jei kambaryje yra daugiau vietos, kaip ir prie veidrodžio, čia puikiai tiks toršeras. 

Pagrindinis kambario apšvietimas

Kad ir kokius šviestuvus pasirinktumėte savo kambariui. Pagrindinis, visą kambarį apšviečiantis šviestuvas yra būtinas. Šio šviestuvo jungiklis turi būti lengvai pasiekiamas tik įėjus į kambarį, jo šviesa turėtų būti pakankami ryški, apimti visus kambario kampelius. Pagrindiniam apšvietimui tinkamiausi yra lubiniai šviestuvai. 

Apšvietimo stiprumas ir spalvinė temperatūra

Renkantis lemputes šviestuvams, reikėtų atsižvelgti ir į jų spalvinę temperatūrą. Būtent nuo to priklauso, kokiu atspalviu bus apšviesta norima erdvė. Spalvinė temperatūra yra matuojama Kelvinais (K), skalėje nuo 1 000 iki 10 000. Kuo didesnis skaičius – tuo šviesa baltesnio ir šaltesnio atspalvio. Miegamojo aplinka turi būti raminanti, jauki ir maloni, todėl reikėtų vengti ryškių ir šaltų atspalvių. Rekomenduojama rinktis lemputes, kurių atspalvis būtų nuo 2 000 iki 3 000 K.

modernus miegamasis su pakabinamais sviestuvais ant aukstu lubu

Šviesos ryškumas yra matuojamas Liumenais (lm). Norint tiksliai žinoti kokio ryškumo lemputės jums reikia, turite atsižvelgti į tai, kokio dydžio erdvę norite apšviesti. Miegamojo kambariui rekomenduojamos 100-200 lm/m2 lemputės. 

Jei norite daugiau sužinoti apie šviesos ryškumą, spalvinę temperatūrą bei koks apšvietimas tinkamiausias kiekvienai namų erdvei, skaitykite straipsnį – Apšvietimas interjere: viskas ką turite žinoti. 

tamsus ir jaukus miegamasis su stalinemis lempomis ir tamsiomis sienomis

Apibendrinant, galima išskirti tris pagrindinius dalykus kurie svarbūs renkantis apšvietimą miegamojo kambariui. Pirma, neperkraukite kambario, nedideliam kambariui užteks 2-3 šviesos šaltinių. Antra, derinkite šviestuvus tarpusavyje, tačiau venkite per daug vienodų šviestuvų, jei toršeras, stalinė lempa, lubinis bei sieninis šviestuvas bus identiškas, kambarys atrodys neskoningai. Jei derinate lubinį bei pastatomą šviestuvą, toršerą jau rinkitės šiek tiek kitokį. Trečia, neįsukite per daug ryškių lempučių, tuomet net ir gražiausias šviestuvas nesukurs jaukumo. 

Pirkėjams patiko šis įrašas

5/5
1 Kliento įvertinimas

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?