Naudingi patarimai

Oro drėkintuvas – kokį pasirinkti? [+ geriausi 2021]

modernus oro drekintuvas kambaryje ant palanges salia augalo
4.4/5
2020 09 16

Oro drėkintuvų paklausa dažniausiai išauga artėjant šaltajam sezonui. Tuo metu kaip tik susirūpinama patalpų oro kokybe, kadangi artėjantis šildymo sezonas visuomet pablogina situaciją. Tačiau perkant oro drėkintuvą rudenį galima gerokai permokėti už naują prietaisą, todėl jį derėtų įsigyti kiek anksčiau. Negana to, klaidinga manyti, jog oro drėkintuvas nereikalingas vasarą. Anaiptol, oro kokybe rūpintis reikia visus metus. Juolab, kad oro drėkintuvų gamintojai yra sukūrę galybę skirtingų modelių, labiau tinkančių vienam ar kitam sezonui. Tačiau prieš perkant naują oro drėkintuvą derėtų išsiaiškinti, kas tai per prietaisas ir kokį įsigyti reikėtų konkrečiu atveju.

Oro drėgmė patalpoje svarbi ne tik žmogui

Siekiant, kad oras patalpoje būtų kokybiškas, derėtų užtikrinti 30-40% santykinę oro drėgmę. Oras įprastai išsausėja dėl papildomo šildymo bei klimato pokyčių, o sausas oras tampa įvairių susirgimų sukėlėju. Būtent sausas oras gali būti slogos, kosulio, odos išsausėjimo ir niežėjimo ar alerginių susirgimų priežastimi. Ilgą laiką nesirūpinant oro kokybe, sveikatos sutrikimai gali tapti chroniškais, būti itin varginantys bei reikalauti ne tik daug jėgų, bet ir išlaidų vaistams. Sausas oras kenkia ne tik žmogui, bet ir baldams bei vidaus apdailai, todėl optimalios drėgmės palaikymas būtinas net ir negyvenamose patalpose..

moteris dziaugiasi svieziu oru oro drekintuvo pagalba

Oro drėkintuvas namams: kas tai yra ir kam jis reikalingas?

Tam, kad būtų galima išvengti visų aukščiau minėtų sauso oro padarinių, pasitelkiami specialūs elektriniai įrenginiai – oro drėkintuvai, kurių pagrindinė ir svarbiausia funkcija yra padidinti drėgmės lygį tam tikroje patalpoje. Didėjant drėgmės lygiui, gerėja oro kokybė, jaučiamas didesnis gaivos ir švaros pojūtis. Dažniausiai minima tokia oro drėkintuvo nauda:

  • Gripo prevencija. Ne kartą įrodyta, kad esant didesniam drėgmės lygiui, virusai žūsta greičiau, tad sumažėja ir tikimybė jais apsikrėsti.
  • Pagerėjusi savijauta. Palaikant optimalų drėgmės lygį, nebedžiūsta nosis ir akys, galima geriau išsimiegoti, nebesijaučia nuovargio ir galima dirbti kur kas produktyviau – visa tai ženkliai pagerina gyvenimo kokybę.
  • Retesnis knarkimas. Sausas oras dar labiau suintensyvina ir apsunkina knarkimą, todėl tikėtina, kad šiek tiek sudrėkinus patalpas, šis aplinkinių miegą trikdantis simptomas taps retesnis ar netgi visiškai išnyks.
  • Daugiau drėgmės mūsų odai. Sausas oras gali išdžiovinti mūsų odą – dėl to ji pradeda trūkinėti, niežtėti bei pleiskanoti. Tačiau jei pasirūpinsite oro drėkintuvu, visų šių nemalonumų pavyks išvengti!
  • Alergijų ir astmos simptomų sumažinimas. Švaresniame ir drėgnesniame ore ne taip kaupiasi bakterijos ir alergenai, galintys sukelti nemalonias reakcijas turintiems problemų su kvėpavimo takais.
  • Kokybiškesnė bendra namų aplinka. Įsigijus oro drėkintuvą, gyvybingesni taps drėgmę mėgstantys namų augalai, o iš medžio pagaminti baldai ir grindys tarnaus ilgesnį laikotarpį. Teigiama, kad drėgmė gali padėti išvengti tapetų įtrūkimų ir statinės elektros kaupimosi.

Ultragarsinis, daugiafunkcinis oro drėkintuvas 4in1,su pultu kaina ir informacija | Ultragarsinis, daugiafunkcinis oro drėkintuvas 4in1,su pultu | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 1715 4.6/5 Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
Kvapų difuzorius-oro drėkintuvas su pultu, 300 ml kaina ir informacija | Kvapų difuzorius-oro drėkintuvas su pultu, 300 ml | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 2095 5/5 Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
MiniMu ultragarsinis oro drėkintuvas su aroma, šviečiantis 7 spalvomis, 400 ml talpos indas vandeniui kaina ir informacija | MiniMu ultragarsinis oro drėkintuvas su aroma, šviečiantis 7 spalvomis, 400 ml talpos indas vandeniui | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 3212 4.6/5 8d. 12val. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
MiniMu ultragarsinis oro drėkintuvas su aroma, šviečiantis įvairiomis spalvomis, 500 ml talpos indas vandeniui kaina ir informacija | MiniMu ultragarsinis oro drėkintuvas su aroma, šviečiantis įvairiomis spalvomis, 500 ml talpos indas vandeniui | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 3212 5/5 8d. 12val. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Oro drėkintuvas Zyle ZY103HG kaina ir informacija | Oro drėkintuvas Zyle ZY103HG | pigu.lt % 4 € NUOLAIDA NUO 59 €
€ 11682 4.2/5 2val. 34min. GREITAS PRISTATYMAS
Į krepšelį
4 € NUOLAIDA NUO 59 €
MiniMu ultragarsinis oro drėkintuvas su aroma, šviečiantis 8 spalvomis, 600 ml talpos indas vandeniui kaina ir informacija | MiniMu ultragarsinis oro drėkintuvas su aroma, šviečiantis 8 spalvomis, 600 ml talpos indas vandeniui | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 3659 4.7/5 8d. 12val. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Kvapų difuzorius-oro drėkintuvas, 300 ml kaina ir informacija | Kvapų difuzorius-oro drėkintuvas, 300 ml | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 1945 3.8/5 Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
MiniMu ultragarsinis oro drėkintuvas su aroma, šviečiantis įvairiomis spalvomis, 220 ml talpos indas vandeniui kaina ir informacija | MiniMu ultragarsinis oro drėkintuvas su aroma, šviečiantis įvairiomis spalvomis, 220 ml talpos indas vandeniui | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 3118 4.8/5 8d. 12val. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
NORE ultragarsinis oro drėkintuvas su aroma, 7 spalvos, 300ml kaina ir informacija | NORE ultragarsinis oro drėkintuvas su aroma, 7 spalvos, 300ml | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 2299 4.7/5 13d. 12val. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
Oro drėkintuvas ir valytuvas Boneco H300 kaina ir informacija | Oro drėkintuvas ir valytuvas Boneco H300 | pigu.lt % 4 € NUOLAIDA NUO 59 €
€ 36927 2val. 34min. GREITAS PRISTATYMAS
Į krepšelį
4 € NUOLAIDA NUO 59 €
Rodyti daugiau

Kaip veikia oro drėkintuvas?

Kaip jau išsiaiškinome, pagrindinė šio įrenginio funkcija yra patalpų drėkinimas – kaip tiksliai atrodo oro drėkintuvo veikimo principas, priklauso nuo konkretaus šio gaminio tipo.

oro drekintuvas leidzia garus ir drekina ora kambaryje

Pagrindiniai oro drėkintuvų tipai

Yra skiriami keli pagrindiniai oro drėkintuvų tipai – tiek pagal temperatūrą, tiek ir pagal veikimo principą. Būna tiek ir šalto, tiek ir karšto oro drėkintuvai. Pagal tipą drėkintuvai būna skirstomi į ultragarsinius ir garinius. Ultragarsiniai drėkintuvai membranos pagalba judina vandens daleles ir taip jas paskleidžia po aplinką, o gariniai šildo vandenį ir orą drėkina garų pavidalu.

Būna tiek ir šalto, tiek ir karšto oro drėkintuvai.Šaltų garų įrenginiai drėgmę į aplinką skleidžia ventiliatoriaus arba rotoriaus pagalba: į vandeningą kempinę ar filtrą yra pučiamas oras ir taip drėgmė patenka į aplinką. Šio tipo oro drėkintuvai nekeičia kambario temperatūros ir yra ekonomiškesni nei karštų garų drėkintuvai, kurie pranašesni savo tyliu veikimu. Tokie įrenginiai veikia vandens virinimo principu: karšti garai patenka į patalpą ir tuo pačiu ją sušildo.Šilto vandens gariniai drėkintuvai gali veikti ir kaip pagalbinė šildymo priemonė šaltuoju metų laiku, tačiau turintiems mažamečių vaikų ar naminių gyvūnų derėtų rinktis šalto oro drėkintuvus – taip sumažėja netyčinių nudegimų galimybė. Pigu.lt internetinės parduotuvės specialistų teigimu, šalto oro drėkintuvai yra tinkami visiems metų laikams.

Šiuolaikiniai oro drėkintuvai yra gerokai pažengę, tad galima įsigyti ir kombinuotus drėkintuvus. Pavyzdžiui, neapsisprendžiant, kokį variantą pasirinkti, galima pasirinkti tokį drėkintuvą, kuris veiks tiek ir gariniu, tiek ir ultragarsiniu būdu. Kitas variantas rinktis oro drėkintuvą su įmontuotu valytuvu – pastarasis orą praleis pro specialų filtrą, taip pašalindamas ore sklandančias bakterijas ir nešvarumus. Siekiant maksimalaus komforto  namuose tai gali būti puikus pasirinkimas.

grazaus dizaino oro drekintuvas veikia miegamajame

Kokį oro drėkintuvą pirkti?

Įprasta parduotuvių lentynose matyti sąlyginai nedideles dėžutes, tačiau rinkoje yra galybė skirtingų pasirinkimų, kuriuos rinktis gali kiekvienas, nusprendęs pagerinti oro kokybę namuose ar biure. Įprasti kilnojami oro drėkintuvai yra pakankamai lengvai prižiūrimi bei pigūs, tačiau jie kokybiškai gali drėkinti tik nedideles patalpas, todėl veikiausiai teks pirkti po vieną į kiekvieną kambarį. Galima įsigyti ir stacionarius visų namų klimatui kontroliuoti skirtus prietaisus, kurie drėkins orą visose patalpose tol, kol bus atviros durys. Bet kuriuo atveju, garinis šalto oro drėkintuvas puikiai tiks didesnėms patalpoms, tačiau jis gali būti kiek triukšmingas. Ultragarsinis drėkintuvas bus kiek brangesnis, tačiau veiks tyliai ir bus lengvai valomas. Derėtų atminti ir tai, jog ultragarsiniai šalto oro drėkintuvai drėkina patalpą iki tol, kol juose yra vandens, todėl sunku sukontroliuoti santykinę patalpos drėgmę. Dėl šios priežasties gali nutikti drėgmės svyravimai, kurie vėlgi sukels palankią terpę nepageidaujamų medžiagų dauginimuisi.

Renkantis oro drėkintuvą derėtų atkreipti dėmesį į patalpos, kuriai jis yra tinkamas, dydį. Derėtų atminti, kad techninėse specifikacijos įvardijamas plotas įprastai būna didesnis nei realybėje, todėl reikėtų rinktis didesnį oro drėkintuvą. Taip pat svarbu nepersistengti ir nesiekti kuo didesnės oro drėgmės, mat esant didesnei nei 50% drėgmei ima daugintis įvairios bakterijos bei plinta pelėsis

modernus oro drekintuvas veikia svetaineje ant stalo

Auginantiems atžalas ir besirūpinantiems jų sveikata

Kaip ir buvo minėta anksčiau, derėtų rinktis ultragarsinio tipo oro drėkintuvą tuo atveju, jei gyvenama namuose su mažais vaikais. Reikėtų atminti, kad vaikai yra itin jautrūs oro ir jo kokybės pokyčiams, todėl vaikų kambariams papildomas drėkinimas taip pat būtinas. Mat alergijos ir kvėpavimo takų sutrikimai yra ne tik įgimti, tačiau ir įgyjami. Būtent prastos kokybės oras yra viena iš pagrindinių priežasčių, vedančių į ilgalaikius sveikatos sutrikimus. Žinoma, vaikų kambariuose galima statyti ir įprastus drėkintuvus, tačiau norint paįvairinti interjerą, galima įsigyti specialaus vaikiško dizaino ar gyvūnėlių formas primenančius drėkintuvus, kurie bus noriai naudojami bet kurio amžiaus jaunuolių. Tačiau derėtų atminti, kad prietaiso kokybė taip pat yra svarbi, dėl šios priežasties nerekomenduojama pirkti panaudoto ar nežinomo gamintojo drėkintuvo, o prireikus pasikonsultuoti su ekspertais, tai galima padaryti kone kiekvienoje oro drėkintuvais prekiaujančioje parduotuvėje. Negana to, pasak pigu.lt specialistų, pilną informaciją bei konsultacijas apie produktus galima gauti ir apsiperkant nespecializuotose internetinėse parduotuvėse – taip pasirinkimas bus kur kas lengvesnis.

Geriausi oro drėkintuvai 2021 metais

Svarstant, koks oro drėkintuvas yra geriausias, tenka susidurti su plačia jų įvairove – siūlome susipažinti su modeliais, kurie 2021 metais susilaukė didžiausio populiarumo.

MiniMu ultragarsinis oro drėkintuvas

Šis oro drėkintuvas neabejotinai taps Jūsų namų puošmena – speciali lempa galės šviesti net septyniais skirtingais atspalviais, o jei pasirinksite atitinkamą funkciją, jie keisis automatiškai. Be to, į šį prietaisą galėsite įlašinti eterinio aliejaus: tai padės sukurti dar jaukesnę namų aplinką. Funkcionalumo netrūks ir atliekant drėkinimą: pasirinkus tinkamiausią veikimo trukmę, oro drėkintuvas darbą baigs automatiškai.

1 MiniMu ultragarsinis oro drėkintuvas su aroma, šviečiantis 7 spalvomis, 400 ml talpos indas vandeniui kaina ir informacija | MiniMu ultragarsinis oro drėkintuvas su aroma, šviečiantis 7 spalvomis, 400 ml talpos indas vandeniui | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 3212 4.6/5 8d. 10val. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
2 MiniMu ultragarsinis oro drėkintuvas su aroma, šviečiantis 8 spalvomis, 600 ml talpos indas vandeniui kaina ir informacija | MiniMu ultragarsinis oro drėkintuvas su aroma, šviečiantis 8 spalvomis, 600 ml talpos indas vandeniui | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 3659 4.7/5 8d. 10val. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
3 MiniMu ultragarsinis oro drėkintuvas su aroma, šviečiantis įvairiomis spalvomis, 220 ml talpos indas vandeniui kaina ir informacija | MiniMu ultragarsinis oro drėkintuvas su aroma, šviečiantis įvairiomis spalvomis, 220 ml talpos indas vandeniui | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 3118 4.8/5 8d. 10val. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI

Oro drėkintuvas Zyle ZY201HB

Tiek drėkinimo, tiek valymo funkciją turintis įrenginys pradžiugins itin geru kainos bei kokybės santykiu. Šis oro drėkintuvas lengvai prižiūrimas, paprastai naudojamas ir negarsiai veikiantis – tai pakankamai solidus privalumų sąrašas už visiems prieinamą kainą. Be to, ultragarsiniai oro drėkintuvai nešildo vandens, tad naudojant šį įrenginį, nėra jokios nusideginimo rizikos.

1 Oro drėkintuvas Zyle ZY201HB kaina ir informacija | Oro drėkintuvas Zyle ZY201HB | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 4158 3.7/5 8d. 10val. GREITAS PRISTATYMAS
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI

Clean Air Optima CA-606

Šis modelis nustebins savo funkcionalumu: galėsite rinktis tiek vėsų, tiek šiltą vandens purškimą, o jo galimybių užteks patalpoms, kurių dydis neviršija 65 kvadratinių metrų. Tai reiškia, kad tokį oro drėkintuvą galėsite pastatyti praktiškai bet kuriame kambaryje. Taip pat išskiriamas ir ypatingai tylus jo veikimas bei filtras su sidabro nanodanga – kadangi jis yra nuolatinis, ženkliai palengvės šio prietaiso priežiūra.

Stadler Form Eva E011

Šis oro drėkintuvas pasižymi labai elegantiška išvaizda – kadangi šviesą galima reguliuoti ar netgi visiškai užtemdyti, jį dažnai patariama rinktis miegamiesiems. Visgi, privalumų sąrašas tik prasideda: talpa eteriniams aliejams, išskirtinis tikslumas, priežiūrą lengvinantis valymo režimas, valdymo pultas... Jei norite, kad namų drėkinimas būtų kuo paprastesnis ir komfortiškesnis, šis variantas – būtent Jums!

1 Ultragarsinis oro drėkintuvas Stadler Form Eva E011 kaina ir informacija | Ultragarsinis oro drėkintuvas Stadler Form Eva E011 | pigu.lt % 4 € NUOLAIDA NUO 59 €
€ 18330 20min. GREITAS PRISTATYMAS
Į krepšelį
4 € NUOLAIDA NUO 59 €

Gotie GNA-351

Išskirtinai žavingas oro drėkintuvas taip pat pasiūlys ir valymo funkciją. Visus reikiamus parametrus pasirinksite patogiame sensoriniame ekranėlyje, tačiau jei pageidausite, taip pat galėsite pasitelkti ir nuotolinio valdymo pultelį. Didelė vandens rezervuaro talpa garantuos puikų našumą, HEPA filtras apsaugos nuo alerginių reakcijų, o keli skirtingi drėkinimo lygiai leis šį prietaisą pritaikyti asmeniniams poreikiams. Šiam oro drėkintuvui funkcionalumo tikrai netrūksta, tad naudingų ypatybių surasite ir dar daugiau.

Įsivertinę savo poreikius ir galimybes bei atsižvelgę į aukščiau įvardintus privalumus, nesunkiai nuspręsite, kokį oro drėkintuvą pasirinkti. Dėmesio vertų modelių rasite ir daugiau – gausų jų pasirinkimą siūlo Pigu.lt el. parduotuvė!

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.4/5
29 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?