Naudingi patarimai

Oro jonizatorius – kada verta jį pirkti?

4.6/5
2020 10 08

Tuomet, kai oras gaivus, ir mes patys jaučiamės kur kas geriau – esame žvalūs, energingi, nekamuoja galvos skausmas. Visa tai mums užtikrina anijonai, o jų atkūrimui patalpose reikalingas oro jonizatorius, kuris išvalo orą ir leidžia jaustis taip, tarsi būtume gamtos apsuptyje. Šį kartą pakalbėsime apie jo atliekamas funkcijas ir aptarsime, kokiais atvejais verta pasirūpinti šiuo įrenginiu.

Oro jonizatorius: kas tai ir kaip jis veikia?

Šie prietaisai iš esmės yra atsakingi už tai, jog patalpoje būtų atstatytas teigiamų ir neigiamų jonų balansas. Būtent neigiami jonai užtikrina gaivesnį kambario orą ir visus kitus privalumus, kuriuos aptarsime žemiau. Įjungtas prietaisas sukuria neigiamus jonus, kurie yra paleidžiami į aplinką. Nemaža jų dalis prisijungia prie teigiamų jonų ir nebeleidžia jiems sklandyti ore, o anijonai užtikrina gerokai gaivesnį patalpos orą.

Pagrindiniai oro jonizatorių privalumai

Praktiškai kiekvienas namų oro jonizatorius gali pasiūlyti visus žemiau pateiktus privalumus.

Didesnis produktyvumas

Neigiami jonai padidina deguonies srautą į smegenis, todėl automatiškai padidėja mūsų budrumas ir protinė energija. Dėl to galime lengviau susikaupti ir paprasčiau atlikti net ir sudėtingesnes užduotis. Būtent dėl šios priežasties apie oro jonizatorių verta pagalvoti ne tik namuose, bet ir savo biure. Be to, nustatyta, jog fizinis pajėgumas tokioje patalpoje taip pat yra didesnis – neigiamais jonais prisotintame kambaryje daugelį pratimų galėsite atlikti gerokai lengviau.

mergina dziaugiasi veikianciu oro jonizatoriumi

Mažiau virusų ir bakterijų

Tokie prietaisai ne tik gali sumažinti bakterijas ir virusus, bet ir padėti apsisaugoti nuo įvairių ligų. Anijonai pageriną kvėpavimo takų funkciją, kuri apsaugo plaučius nuo dirginimo ir uždegimo, todėl sumažėja rizika susirgti tokiomis ligomis kaip peršalimas, gripas, šienligė ar netgi astma.

oro jonizatorius svetaines kambaryje

Geresnis miegas

Jonizacija bute, namuose taip pat gerina ir miego kokybę, kadangi naudojant šiuos prietaisus, į patalpas išsiskiria ir šiek tiek ozono. Tad jeigu dažnai jaučiatės išvargę, sunku užmigti – toks sprendimas gali padėti išspręsti šias problemas. Tų, kurių namuose jau yra oro valytuvas – jonizatorius, atsiliepimai išties teigiami, kadangi jau pirmosiomis dienomis galima mėgautis kur kas gaivesniu namų oru.

Mažiau įtampos

Šie prietaisai neretai apibūdinami kaip natūralūs antidepresantai. Jie normalizuoja kvėpavimo dažnį, sumažina kraujospūdį ir taip pašalina įtampą. Dėl to tokioje patalpoje galima geriau atsipalaiduoti ir pailsėti. Be to, anijonai absorbuojasi tiesiai į kraują – tai reiškia, kad jie gali būti naudingi kovojant su kenksmingaisiais laisvaisiais radikalais.

oro jonizatorius kambaryje

Lengvesnis kvėpavimas

Besikaupiančios blogosios oro dalelės sukuria ir nemalonų kvapą, tad tokiais atvejais taip pat reikalinga oro jonizacija. Ji praverčia ir tuomet, kai kas nors iš šeimos narių serga alerginėmis, kvėpavimo ligomis ar astma – tyresnis oras tokiais atvejais leis kvėpuoti kur kas lengviau.

Dar vienas šių prietaisų tipas – automobilių jonizatorius, kuris atliekas tas pačias funkcijas, kaip ir įrenginiai, naudojami namuose. Naudodami jį, be jokių papildomų priemonių galėsite panaikinti nemalonų kvapą ir kelionių metu džiaugtis švariu oru. Tad jeigu ieškote sprendimų, kaip sterilizuoti transporto priemonės orą, atsikratyti cigarečių, suodžių ar kitų nemalonių, o kartais ir kenksmingų kvapų, oro jonizatorius automobiliui gali Jums padėti.

oro jonizatorius lengvesniam kvepavimui namuose

Elektroninių įrenginių prevencija

Ne kartą esame girdėję apie vartojimo augimą ir technologijų žalą aplinkai – būtent dėl šių priežasčių aplinka tampa biologiškai neaktyvi, todėl ir mes tampame vangesni, dažniau skundžiamės energijos ar nuotaikos stoka. Ypač oro kokybei kenkia įvairūs elektros prietaisai (kompiuteris, televizorius ir t.t.), tad jeigu Jūsų gyvenamojoje patalpoje stovi daug tokių įrenginių, geras oro drėkintuvas su jonizatoriumi gali padėti atstatyti teigiamų ir neigiamų jonų balansą, kuris neabejotinai turės įtakos ir gaivesniam orui.

Žema oro jonizatoriaus kaina suteikia galimybę kiekvienam pasirūpinti šiuo prietaisu automobilyje ar namuose – jeigu nėra galimybės dažnai būti gamtos apsuptyje ir pakvėpuoti grynu oru, dabar lengvai tokią aplinką galima susikurti patiems. Netruksite pajusti ir sveikatos pagerėjimo, o sugrįžusi energija leis mėgautis gyvenimu be šalutinių poveikių. 

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.6/5
10 Pirkėjų įvertinimų

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?