Naudingi patarimai

Padangos: kaip pasirinkti?

3.8/5
2020 02 26

Kad ir kaip kruopščiai prižiūrėtume savo automobilį, galiausiai ateina laikas įsigyti naują padangų komplektą. Klausimas, kokias padangas rinktis žiemai ar vasarai, pakankamai keblus: yra daugybė niuansų, kuriuos tenka apgalvoti. Tad nuo ko reikėtų pradėti?

Padangų tipai pagal sezoniškumą

Yra keletas skirtingų padangų tipų, apie kuriuos turėtumėte žinoti. 

Vasarinės padangos

Jos puikiai pritaikytos mūsų šalies orams ir džiugina stabiliomis kelionėmis tiek esant sausrai, tiek stipriai palijus. Renkantis vasarines padangas, svarbu žinoti, jog gilesnis raštas užtikrina didesnį saugumą šlapiuose keliuose.

Žieminės padangos

Geresnius sukibimo ir sustojimo rodiklius turinčios padangos yra dar kelių skirtingų tipų, tad jeigu Jūsų laukia padangų keitimas į žiemines, turėtumėte atidžiau susipažinti su galimomis opcijomis.

Šiuo atveju ypatingai svarbus ne tik kelionių komfortas, bet ir saugumas – juk ne visuomet galėsime važinėti puikiomis oro sąlygomis. Tam, kad išsirinktumėte pačius tinkamiausius gaminius, parengėme Jums patarimus, kaip pasirinkti žiemines padangas.

Universalios padangos

Tikriausiai jau ne kartą esate įsitikinę, jog universalių dalykų nebūna ─ jei taip, nenustebinsime Jūsų aptardami ir šias padangas. Nors iš esmės jos yra pritaikytos įvairioms oro sąlygoms, atėjus žiemai, ilgesnių (o kartais ─ net ir visiškai trumpų) išvykų rekomenduojama vengti. Žinoma, jų kaina yra gerokai žemesnė, tad jei vertinate praktiškus sprendimus ir automobilį naudojate labai retai, tokių padangų Jums tikrai užteks.

Naujos ar restauruotos padangos?

Tai dar vienas labai svarbus klausimas, į kurį turėsite atsakyti. Vertinantiems ekologiškus (o dar labiau ─ ekonomiškus) sprendimus, ypač patinka restauruotos padangos. Naudojant šią technologiją, pakeičiamas nusidėvėjęs padangų protektorius ─ kitaip tariant, jos prikeliamos naujam gyvenimui. Bene ryškiausias privalumas šiuo atveju yra nedidelė kaina.

Tačiau kalbant apie visus kitus parametrus, praktiškai visais atvejais jas lenkia naujos padangos. Pasirinkę tokius gaminius, visuomet žinosite, ką perkate ir galėsite numatyti, kiek maždaug naujasis „apavas“ tarnaus. Naujos padangos yra mažiau triukšmingos, pasižymi geresniu sukibimu su šlapia kelio danga, puikiu stabdymu ir ilgu tarnavimu, taigi verta pagalvoti, ar toks komfortas nėra vertas Jūsų investicijų.

Visgi, ne visais atvejais naujas ir restauruotas padangas galime įstatyti į tam tikrus rėmus. Jei rinksitės patikimus prekinius ženklus ir paskirsite daugiau laiko eksploatacinių savybių nagrinėjimui, ir tarp pigesnių restauruotų modelių rasite patikimų, dėmesio vertų variantų.

 Ar Jums reikia pirkti naujas padangas?

Nepriklausomai nuo to, koks padangų tipas Jums atrodys priimtinesnis, anksčiau ar vėliau ateis metas pagalvoti apie naujus pirkinius. Jei turite nuo praėjusio sezono užsilikusius gaminius, pirmiausia turėtumėte įsitikinti, ar padangos vis dar tinkamos tolimesnėms saugioms kelionėms. Gamintojai pateikia preliminarius laikotarpius, kada keisti vasarines ir žiemines padangas naujomis, tačiau ir Jūs patys galite tai pastebėti. Vadovaukitės šiais faktoriais:

 • Protektoriaus gylis. Žieminių padangų protektoriaus gylis turi būti ne mažesnis kaip 3mm, o vasarinių – 1,6 mm, tačiau net ir be specialių matuoklių galima pastebėti susidėvėjimą. Visose padangose yra specialus indikatorius: kai protektorius su juo susilygina, tai ženklas, jog padangų gylis nebėra tinkamas kokybiškoms Jūsų kelionėms. Turėkite omenyje, kad šie gaminiai skirtingose vietose gali susidėvėti nevienodai – ypač tuomet, jei pasirenkamas netinkamas jų slėgis. Būtent dėl to svarbu žinoti, kiek reikia pūsti padangas ir pastoviai jas tikrinti.
 • Šoninės sienelės įtrūkimai. Jei šiose vietose pastebėsite įpjovimus, įtrūkimus ar kitas deformacijas, nieko nelaukite ir nedvejokite ─ Jūsų naudojami gaminiai jau atitarnavo savo laikotarpį!
 • Gumbai ir pūslelės. Šie ženklai rodo, jog naudotos padangos turi pakankamai silpną išorinį paviršių. Išgirdus tokį faktą, būtų nedrąsu leistis į ilgesnes keliones, ar ne? 
 • Vibracija. Vairuodami jaučiate nemalonų vibravimą? Dėl to gali būti kaltos ir nusidėvėjusios padangos ─ nepamirškite to patikrinti!

Kaip pasirinkti naujas padangas?

Pirkdami bet kuriam sezonui tinkančias padangas, susidursite su įvairiais terminais ─ pradėkite nuo pažinties su jais. Nors niuansų yra daugiau, užteks, jei žinosite keturis esminius. 

Dydis 

Tai pats svarbiausias aspektas, apimantis padangų plotį, skersmenį ir aukštį. Šiuo atveju neturėsite didelės pasirinkimo laisvės. Nors šiokie tokie nukrypimai yra galimi, geriausia vadovautis gamintojo apibrėžimais. Jei laukia padangų keitimas į žiemines ar priešinga situacija, atsižvelkite į dabar naudojamų gaminių matmenis: taip tikrai neapsiriksite.

Greičio indeksas

Šis parametras nurodo, kokiu greičiu patartina važiuoti, norint nepadaryti žalos nei padangoms, nei automobiliui. Daugiau šiuo atveju reiškia geriau, bet vertėtų atsižvelgti ir į tai, jog dėl didesnio greičio gali sumažėti žieminių padangų protektoriaus gylis. Paprasčiausia ir vėl būtų vadovautis gamintojų patarimais, tačiau atkreipkite dėmesį, jog žiemai skirtų padangų indeksas saugumo sumetimais kartais yra mažesnis nei leidžia transporto priemonių kūrėjai.

Protektoriaus raštas

Atsižvelgiant į šį aspektą, išskiriamos trys grupės: 

 • kryptinės;
 • asimetriškos;
 • simetriškos padangos. 

Kai artėja žieminių padangų sezonas, patartina pasižvalgyti po kryptinių padangų asortimentą: jos laikomos vienomis patikimiausių ir lengviausiai suvaldomų net ir tuomet, kai kelio sąlygos nedžiugina.

Simetriškos padangos labiau tiks trumpesnėms miesto kelionėms ir geresniems orams, tuo tarpu asimetrinės yra pritaikytos įvairioms kelio sąlygoms, todėl tiks tiems, kurie pasiryžę daugiau investuoti į asmeninį komfortą. Visgi, svarbu žinoti, jog tam tikros padangų savybės priklauso ne tik nuo rašto: atliekami specialūs žieminių padangų testai leidžia tiksliau nustatyti kiekvieno modelio privalumus, todėl vertėtų atidžiau susipažinti su visomis pateikiamomis specifikacijomis.

Mišinio kietumas. Ši savybė, dažniausiai būdinga žieminėms padangoms, nusako, kokiems keliams yra pritaikyti šie gaminiai. Minkštos padangos tiks sunkiau pravažiuojamoms vietovėms, tuo tarpu kietesnės tiks tokiai pačiai, kietai ir kokybiškai kelio dangai.

Rinkdamiesi padangas, turėtumėte apgalvoti:

 • Kokiomis oro sąlygomis dažniausiai keliaujate;
 • Su kokiomis blogiausiomis situacijomis galite susidurti kelyje;
 • Kur dažniausiai vairuojate (mieste, greitkelyje, užmiestyje ar kt.);
 • Koks yra Jūsų vairavimo stilius.

Atsakę į klausimus ir žinodami visą šią informaciją, lengviau nuspręsite, kuriomis padangomis verta pasitikėti. Atidžiai skaitykite aprašymus ir lyginkite modelius tarpusavyje ─ platų padangų pasirinkimą rasite Pigu.lt el. parduotuvėje.

Tinkama padangų priežiūra

Daugelis padangų sėkmingai tarnauja ne vieną sezoną. Tačiau tam, kad ir vėl lengvai būtų galima sumontuoti tuos pačius gaminius, reikia pagalvoti apie tinkamą jų priežiūrą ne sezono metu. Norint deramai tvarkyti žiemines padangas ar vasarai skirtus gaminius, reikia atsižvelgti į šiuos niuansus:

 • Tinkamos vietos pasirinkimas. Šiuos gaminius patariama sandėliuoti sausoje, gerą ventiliaciją turinčioje patalpoje. Svarbu, kad į ją nepatektų saulės spinduliai, o temperatūra pernelyg ženkliai nesvyruotų.
 • Maksimali švara. Vos tik pasibaigus sezonui, padangas pravartu švariai nuvalyti, kad nuo jų pasišalintų visos druskos ir purvai. Gaminius su ratlankiais rekomenduotina nuvalyti ir gerai nusausinti. Palikite padangoms pakankamai erdvės ir neapkraukite jų kitais daiktais, kadangi priešingu atveju galite sulaukti nebepataisomų deformacijų.
 • Teisinga laikymo pozicija. Siekiant išvengti deformacijų, padangų be ratlankių negalima sudėti viena ant kitos – geriausia jas laikyti vertikaliai, paliekant didesnius tarpus ir laikui bėgant šiek tiek pasukant. Tuo tarpu gaminius su ratlankiais galima statyti vieną ant kito arba pakabinti palubėje. Abiem atvejais padangas rekomenduojama įvilkti į plastikinius maišus, saugančius jas nuo saulės ir dulkių.

Kaip utilizuoti senas padangas?

Padangomis vis dar turime pasirūpinti ir tuo atveju, kai jos nebėra tinkamos naudojimui – tuomet reikia surasti vietą, kur jas galima priduoti utilizavimui. Šiuo atveju turite tris pasirinkimus

Bent viena iš šių vietų tikrai bus patogiai pasiekiama, taigi senų padangų namuose laikyti tikrai nereikės.

Atsižvelgę į visus šiuos patarimus, nesunkiai išsirinksite tinkamas padangas ir lygiai taip pat lengvai pasirūpinsite, kad jos sėkmingai sulauktų naujo sezono. Visa tai garantuos saugias ir komfortiškas keliones, tad pasistengti iš tikrųjų verta!

Pirkėjams patiko šis įrašas

3.8/5
11 Klientų įvertinimų

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?