Naudingi patarimai

Papildoma telefono ekrano apsauga – kaip išsaugoti savo išmanųjį?

4.3/5
2020 07 10

Mobilieji telefonai žmoniją lydi kiekviename žingsnyje, o taip pat yra kone įaugę į jaunesniosios kartos atstovų delnus. Smarkiai tobulėjant išmaniesiems prietaisams, jie pakankamai greit brangsta, o įsigyti kaskart vis naują modelį yra išties sudėtinga. Ir nors šiuolaikiniai mobilieji telefonai genda pakankamai retai, tačiau dažniausiai gedimai būna sukeliami mechaninių pažeidimų. Viena dažniausių problemų, su kuria susiduria kone kiekvienas išmaniojo telefono savininkas, yra įbrėžimams bei skilimams neatsparus telefono ekranas. Žinoma, galima pasirinkti ir smūgiams atsparius telefonus, tačiau jų dizainas tikrai nebus toks dailus kaip įprastų modelių. Dėl šios priežasties derėtų apgalvoti ir papildomas telefono ekrano apsaugojimo priemones.

Telefono ekrano apsaugų tipai

Jau kurį laiką mobiliųjų telefonų platintojai savo klientams siūlo ne tik telefonų draudimo paslaugas, bet ir papildomas priemones nuo ekrano pažeidimų. Šiuo metu ypač populiarus yra apsauginis stiklas ir plastikinės plėvelės – siūlome iš arčiau susipažinti su jų ypatybėmis.

Wozinsky Nano apsauginis stiklas skirtas Apple iPhone 12 / 12 Pro kaina ir informacija | Wozinsky Nano apsauginis stiklas skirtas Apple iPhone 12 / 12 Pro | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 349 4.3/5 Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
Mocco Tempered Glass, skirtas Xiaomi Redmi Note 9 kaina ir informacija | Mocco Tempered Glass, skirtas Xiaomi Redmi Note 9 | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 479 3.4/5 Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
KAINOS GARANTIJA
Xiaomi Redmi Note 8 Pro apsauginis stiklas , Wozinsky kaina ir informacija | Xiaomi Redmi Note 8 Pro apsauginis stiklas , Wozinsky | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 289 4.2/5 Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
Apsauginis grūdintas stiklas XIAOMI Poco F3 (2.5D) kaina ir informacija | Apsauginis grūdintas stiklas XIAOMI Poco F3 (2.5D) | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 799 Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
Apsauginis grūdintas stiklas XIAOMI Redmi Note 10 Pro (2.5D) kaina ir informacija | Apsauginis grūdintas stiklas XIAOMI Redmi Note 10 Pro (2.5D) | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 799 1/5 Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
Apsauginis stiklas Huawei P40 Lite (2.5D) kaina ir informacija | Apsauginis stiklas Huawei P40 Lite (2.5D) | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 899 2.5/5 Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
Apsauginis grūdintas stiklas GreenLine Pro+ 9H, skirtas Apple iPhone 11 / XR kaina ir informacija | Apsauginis grūdintas stiklas GreenLine Pro+ 9H, skirtas Apple iPhone 11 / XR | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 279 2.8/5 Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
Apsauginis stiklas Wozinsky skirtas Huawei P30 Lite, Juodas kaina ir informacija | Apsauginis stiklas Wozinsky skirtas Huawei P30 Lite, Juodas | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 449 3.3/5 Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
Rodyti daugiau

Apsauginės plėvelės

Viena pirmųjų atsiradusių priemonių – papildoma plastikinė plėvelė. Deja, bet ji apsaugos tik nuo tam tikro stiprumo ekrano įbrėžimų, tačiau esant stipriam smūgiui tikrai nesugebės apsaugoti jo nuo skilimo. Pasak pigu.lt ekspertų, kai kurie vartotojai linkę taupyti papildomų apsaugos priemonių sąskaita ir ekrano plėveles siunčiasi internetu, sumokėdami vos vieną ar kelis eurus už penkių plėvelių rinkinį. Kai kuriais atvejais tokie pirkėjai už plėveles sumoka dar daugiau, nei sumokėtų už išties ilgaamžį papildomą stiklą. Tačiau tai galioja ne visiems vartotojams.

Plastikinė plėvelė be kainos turi ir dar vieną privalumą, tai – plėvelės storis. Šios plastikinės plėvelės įprastai būna tokios plonos, kad jų praktiškai nesijaučia, o jos taip pat nesumažina ir liečiamo ekrano jautrumo.

Verta atkreipti dėmesį ir į skirtingus jų tipus, nuo kurių taip pat priklauso tam tikros ypatybės:

  • PET apsauginės plėvelės gaminamos iš polietileno teraflato. Jos pasižymi ypatingai gera kaina, o vienoje pakuotėje neretai galime rasti net kelis tokių apsaugų vienetus. Visgi, net nepastebėsite, kaip greit visas jas sunaudosite: tokios plėvelės yra ypatingai plonos, todėl sunkiai atlaiko didesnius įbrėžimus ir pakankamai greitai nusidėvi. Tačiau pačioje naudojimosi pradžioje galėsite mėgautis itin maloniais prisilietimais. Verta atkreipti dėmesį, kad šios apsaugos nėra itin lanksčios, todėl jos nėra pritaikytos lenktą ekraną turintiems telefonams.
  • TPU apsauginės plėvelės gaminamos iš sustiprinto plastiko. Būtent šis sustiprinimas suteikia joms daugiau pranašumų: tokios apsaugos nepaveikios riebalams ir įbrėžimams, o be to, yra gerokai elastingesnės. Dėl šios priežasties, nedideli įbrėžimai laikui bėgant paprasčiausiai „užsitraukia“. Be to, tarp jų galima rasti ir lenktiems ekranams pritaikytų modelių. Tiesa, jų kaina bus šiek tiek aukštesnė, klijavimas – kiek sudėtingesnis, o braukimas per ekraną – ne toks malonus. Tačiau jei ieškote kokybės ir atsparumo, tokios apsaugos neturėtų Jūsų nuvilti.

vyras deda apsaugine plevele ant ismaniojo telefono ekrano

Apsauginis stiklas

Kalbant apie papildomus ekrano stiklus, jų taip pat galima įsigyti įvairių, o kaina skiriasi ne tik nuo telefono modelio, tačiau ir nuo paties stiklo kokybės bei papildomų technologijų, naudotų jį gaminant. Kai kurie apsauginiai stiklai turi papildomą apsaugą nuo smūgių, kuri, esant mechaniniam pažeidimui, apsaugo ekraną – skyla tik papildomas stiklas, o telefonas lieka lyg naujutėlis. Taip pat Tempered Glass tipo stikliukas itin dailiai priglunda prie telefono ekrano, todėl, skirtingai nuo plastikinės plėvelės, neatsilupa jo kraštai ir nesumažėja ekrano apsauga.

Tačiau net ir stikliukas turi tam tikrų trūkumų. Pirma, net ir nutikus nedideliam įvykiui ir vos įskilus stikliuko kampui, derėtų jį pakeisti nauju, kadangi pažeisto apsauginio stikliuko apsauginės savybės gerokai sumažėja. Taip pat, priklausomai nuo kainos, stikliukai gali būti plonesni ir storesni. Plonesni stikliukai veikiausiai nebus tokie atsparūs smūgiams, o storesnieji gali akivaizdžiai pastorinti telefoną. Kai kuriems vartotojams tai nėra taip svarbu, tačiau atsižvelgti reikėtų.

ismanusis telefonas su apsauginiu stiklu ant ekrano

Papildomas stiklas ar plastikinė plėvelė?

Tam, kad į šį klausimą atsakymą surastumėte paprasčiau, papildomai verta panagrinėti abiejų šių apsaugų ypatybes atskleidžiančią lentelę:

Apsaugos tipas

Privalumai

Trūkumai

Apsauginė plėvelė

- Žemenė kaina;

- Ant ekrano yra praktiškai nepastebima.

- Lengviau susibraižo;

- Naudojantis ekranu, gali jaustis nedideli nepatogumai;

- Sunkiau uždėti.

Apsauginis stiklas

- Tvirtumas;

- Naudojimas labai panašus, kaip ir originalaus stiklo;

- Geresnis šviesos pralaidumas;

- Lengvas uždėjimas.

- Aukštesnė kaina;

- Storesnis stiklas gali pakenkti telefono estetikai.

Kaip užklijuoti apsauginį stiklą ar plėvelę ant telefono?

Įsigyjant tiek apsauginę plėvelę, tiek ir papildomą stiklą, gamintojai įprastai pateikia visas reikiamas priemones bei naudojimo instrukciją. Nepriklausomai nuo to, koks stiklas perkamas, telefono paruošimo stiklo priklijavimui procesas dažniausiai būna panašus:

1. Pirmiausia būtina kuo švariau nuvalyti telefono ekraną, tam naudojant specialias priemones. Kartu su apsauginiais stikliukais komplekte galima rasti ir dezinfekcinę šluostę, skirtą būtent nešvarumų pašalinimui.

vyras valo ismaniojo telefono stikla pries dedant apsaugine plevele

2. Atlikus pirmąjį punktą reikėtų išpakuoti apsauginį stiklą ir atsargiai pašalinti ant apatinės pusės priklijuotą lipnią plėvelę.

3. Tai padarius stiklą iškart klijuoti ant telefono. Tai daryti patariama nuo apatinės telefono dalies, tačiau tam tikrą laiką (maždaug porą sekundžių) priklijuotą stikliuką dar galimą pajudinti, jei netyčia jis nebuvo pritvirtintas tiksliai ten, kur reikalinga.

Bet kuriuo atveju, svarbiausia parinkti reikiamo telefono modeliui tinkantį stiklelį, mat per mažas ar per didelis stiklas gali būti viena iš ekrano deformacijos priežasčių.

Ką daryti, kad išmanusis telefonas tarnautų ilgiau?

Nors stiklo bei ekrano skilimai yra vieni dažniausiai pasitaikančių išmaniųjų telefonų gedimų, tačiau jie toli gražu nėra vieninteliai. Mobiliųjų telefonų pavojai tyko kone kiekviename žingsnyje, tad ir apsaugoti nuo visų potencialių problemų išties yra sudėtinga. Ką galima padaryti, siekiant išsaugoti telefono funkcionalumą ir ilgaamžiškumą, tai jį naudoti protingai ir pagal paskirtį. Žinoma, su daiktu reikia elgtis atsakingai, todėl renkant mobilųjį telefoną mažiesiems šeimos nariams, geriau būtų pirkti pigesnį modelį, jį taip pat aprūpinant ir papildomu ekrano stiklu. Mat jaunuoliai įprastai būna kiek mažiau linkę saugoti jiems patikėtus daiktus, o aktyviai leidžiant laisvalaikį atsiranda daugybė papildomų progų telefono dužimui.

vyras ruosia ismanuji telefona ekrano apsaugai

Tačiau dar paprastesnė išeitis yra telefono draudimas, kuris apsaugos ne tik nuo vagystės ar vandens, bet ir nuo dūžių. Šia paslauga galima pasinaudoti perkant naują telefoną – ji galioja 1 arba 2 metus. Visą šį laikotarpį galėsite jaustis ramūs: jei mobiliojo telefono ekranui kas nors atsitiks, Jums patiems išeičių ieškoti nereikės. Žinoma, papildoma apsauga nepamaišys, tačiau net ir jos neturėdami, tačiau naudodami telefoną pagal paskirtį, galėsite pasinaudoti draudimo teikiamomis galimybėmis. Galima sakyti, jog tai – kone efektyviausia telefono apsauga.

Visgi, jei kol kas naujo išmaniojo pirkti neplanuojate, iš visų šiuo metu rinkoje esančių telefonų apsaugų nesunkiai išsirinksite sau tinkamiausią. Jų įvairovė yra pakankamai plati – tereikia paskirti šiek tiek laiko ir atidžiau su ja susipažinti.

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.3/5
6 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?