Naudingi patarimai

Pirmosios Komunijos šventė – kaip pasiruošti ir ką dovanoti?

4.3/5
2020 07 02

Kalėdos ir gimtadieniai jau seniai nebėra vienintelės šventės, kurių proga vaikai ar jaunuoliai tikisi gauti dovanų. Tapo pakankamai įprasta nedideles dovanėles dovanoti įvairių pasiekimų proga, taip juos paskatinant, pagiriant ir parodant rūpestį bei dėmesį. Tačiau tam tikroms progoms dovanas išrinkti būna kur kas sunkiau, tarkime, atėjus krikštynoms ar Pirmajai Komunijai. Ši proga sukelia ir daugiau organizacinių klausimų – į visus juos šį kartą ir pabandysime atsakyti.

Kas yra Pirmoji Komunija?

Tai – labai svarbi dalis tampant krikščionimi. Ruošiantis Komunijai, savotiškai pratęsiama tai, kas buvo pradėta krikštynų metu. Skirtumas tas, kad vaikučiai jau yra kur kas sąmoningesni ir patys daug geriau suvokia pagrindinius tikėjimo pradmenis, kurių jie mokosi ruošdamiesi šiai šventei. Pirmąją Komuniją galima priimti sulaukus maždaug 9-erių metų, tačiau pravartu atsižvelgti į atžalų subrendimo lygį. Pasiruošimas šiai šventei vyksta ilgą laiką, todėl į savo parapiją reikėtų kreiptis iš anksto – tuomet bus pranešta, kaip dažnai reikės atvykti į bažnyčią ir kada bus Pirma Komunija. Dažniausiai pati šventė vyksta šiltuoju sezonu, todėl pasibaigus oficialiai daliai, daugelis šią ypatingą progą pamini ir namuose.

Kaip švęsti Pirmą Komuniją?

Į šią šventę dažniausiai sukviečiame pačius artimiausius giminaičius ir draugus. Kadangi dažniausiai tai vyksta esant šiltesniems orams, tampa aišku, kur švęsti Pirmą Komuniją – tam ypač tinka Jūsų kiemas ar sodas. Tuomet verta pasitelkti gražiausias šių metų kiemo švenčių tendencijas. Tačiau jei nerimaujate dėl orų ar tiesiog neturite didesnės lauko erdvės, tokią šventę galite surengti ir savo namuose. Svarbiausia laikytis bendrų principų:

 • Pirmenybę teikite baltai spalvai. Visos šios šventės metu dominuoja balti atspalviai, tad Pirmos Komunijos reikmenys taip pat turėtų būti būtent tokių spalvų. Tam ypač tinka balti balionai, popieriniai angelai, koriai ir kitos panašios detalės.
 • Venkite blizgučių ir labai vaikiškų detalių. Iš dalies ši šventė simbolizuoja įžengimą į suaugusiųjų pasaulį, todėl patartina vengti dirbtinio vaikiškumo ir pirmenybę teikti lengvai elegancijai. Prekės Pirmai Komunijai gali būti pastelinių spalvų, pavyzdžiui, purpurinės, žydros ar rusvos. Taip pat prie tokios stilistikos puikiai tinka lietuviškų pievų gėlės – šiuo sezonu tikrai neužtruksite jų ieškodami.
 • Pakankamai dėmesio skirkite stalo serviravimui. Nors į šią šventę susirenka tik patys artimiausi asmenys, tai nereiškia, kad į šį aspektą galima numoti ranka. Juos maloniai nustebins ant stalo padėtos vardų kortelės – ypač tuomet, jei kiekvieną iš jų užrašysite ranka. Prie elegantiškos stilistikos puikiai derės skaidrus stiklas ir balti indai. Verta atkreipti dėmesį ir į tai, kaip serviruoti stalą – atsižvelgę į pagrindines taisykles, sukursite dar jaukesnę atmosferą.
 • Nepamirškite žvakių. Šios dekoracijos padės išlaikyti šios šventės iškilmingumą ir primins, dėl kokių priežasčių visi kartu susirinkote. Tam galima pasitelkti religiniais simboliais dekoruotas žvakides, tačiau jei tokių neturite, aplink žvakes galite padėti žalių augalų vainikus ar sukurti žavingai žaliuojančią kompoziciją.
 • Palikite vaikams ilgalaikį prisiminimą. Įsigykite specialiai Pirmajai Komunijai skirtą svečių palinkėjimų knygą ir pasirūpinkite, kad joje savo įrašą paliktų kiekvienas šventės dalyvis. Net ir po daugybės metų tokią knygą atsiversti bus itin malonu.

Ką dovanoti Pirmos Komunijos proga?

Ieškoti dovanų gimtadienio ar Kalėdų proga įprastai būna ganėtinai nesudėtinga, kadangi vaikai patys noriai jau kurį laiką reiškia savo pageidavimus, kurie būna ganėtinai specifiniai. Pirmoji Komunija tuo ir išsiskiria – tai proga, kurios metu galima vaikus nustebinti išties netikėtomis dovanomis. Jei nežinoma, ką dovanoti ar ko vaikas išties norėtų, tuomet galima rinktis populiariausias prekes. Kai kurie žmonės mėgsta savo dovanų pirkimo naštą pasilengvinti tiesiog dovanojant pinigus, tačiau šios specifinės progos tam nėra tinkamos. Geriausia, jei atsižvelgsite į vaikų lytį – pagal tai lengviausiai nuspręsite, kokios Pirmos Komunijos dovanos būtų pačios tinkamiausios.

Dovanos Pirmajai Komunijai berniukui

Rinkdami dovaną mažiesiems neklaužadoms, pagalvokite ir apie tai, kiek ketinate išleisti – tuomet surasite ir geriausią idėją.

Dovanos iki 50 eurų:

 • Riedučiai. Jie tikrai pradžiugins kiekvieną vaiką ar jaunuolį, o taip pat bus puiki paskata treniruotis ir daugiau laiko leisti lauke. Juk tai kiekvienų šiuolaikinių tėvų siekiamybė – atitraukti vaiką nuo kompiuterio ekrano. 

 • MP3 grotuvai. Jie taip pat pradžiugins bet kurį jaunuolį, mat muzika šiuolaikinį jaunimą lydi nuolat. Juolab kad galima įsigyti skirtingų gamintojų produkciją, kuri ne tik išsiskirs savo dizainu ar funkcijomis, tačiau ir leis sutaupyti.
 • Konstruktoriai. Jeigu Jūsų atžala jau įžengia į suaugusiųjų pasaulį, tai dar nereiškia, kad įprasti žaidimai jam tampa nebeįdomūs. Tuo labiau, jog tarp konstruktorių galima rasti iš tiesų sudėtingų ir labai įtraukiančių variantų!

50 – 150 eurų biudžetas:

 • Dronas. Už tokią sumą įmanoma įsigyti paprastesnės komplektacijos modelį, su kuriuo atžala pradės lavinti savo įgūdžius. Jei ši veikla patiks, ateityje bus galima pagalvoti ir apie profesionalesnį variantą.
 • Planšetinis kompiuteris. Jei Pirmosios Komunijos proga tenka dovaną dovanoti kiek vyresnei atžalai, tokiu atveju būtų galima svarstyti ir planšetinio kompiuterio dovanojimą. Jis ne tik leis atsipūsti nuo mokslų žaidžiant įvairius žaidimus, bet ir pasitarnaus kaip lavinamoji priemonė, gelbstinti esant sunkiems namų darbams. Tokios dovanos tikrai neliks nesuprastos ir neabejotinai susilauks jaunuolių entuziazmo.

 • Radijo bangomis valdomi žaislai. Robotai, automobiliai ir kiti panašūs žaislai galės būti naudojami ne tik kambaryje, bet ir kieme – dėl to linksmybių bus tik dar daugiau.

Dovanos už daugiau kaip 150 Eurų:

 • Riedis. Tokios dovanos nebūna perkamos šiaip sau, o vaikai jų laukia ganėtinai ilgą laiko tarpą. Tad kodėl jų neapdovanojus už dedamas pastangas ir pasiekimus ir neįteikus to, kas išties teiks džiaugsmą dar ilgus metus. Juolab, kad tokio tipo dovanos bus naudojamos ne vieną sezoną, o taip pat nuolat primins apie tai, kaip svarbu dėti pastangas ir siekti savo tikslų. 
 • Dviratis. Tai vėlgi puikus būdas vaikus pastūmėti link aktyvesnio laisvalaikio, kurio stoka jaučiama ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Didžioji dalis atžalų tokiu Jūsų pasirinkimu tikrai liks maloniai sužavėti!
 • Žaidimų konsolė. Jei aktyvūs užsiėmimai Jūsų vaikui ne prie širdies ir jis jau ilgą laiką šneka apie žaidimų konsolę, Pirma Komunija – puiki proga tokius norus paversti realybe.

Pirmos Komunijos dovanos mergaitei

Svarstydami, kokia dovana Pirmos Komunijos proga tiktų mažajai damutei, vadovaukitės lygiai tokia pačia logika – nuspręskite, kiek ruošiatės išleisti. 

Biudžetas iki 50 Eurų:

 • Suvenyrai Pirmai Komunijai. Jei ieškosite kuklesnės, simbolinės dovanos, ja gali tapti ir įvairios statulėlės ar kiti suvenyrai, susiję su šios šventės tematika. Jiems tikrai neprireiks didelių investicijų.
 • Išmanusis laikrodis. Jis taps žaviu mergaičių aksesuaru ir suteiks galimybę su atžalomis susisiekti net tuo atveju, kai jos savo telefonus paliks namuose. Tai taip pat puiki priemonė, padedanti atpratinti jaunimą nuo besaikio naudojimosi mobiliaisiais telefonais – išmanieji laikrodžiai atlieka tik pačias būtiniausias funkcijas. 

 • Mergaitiški aksesuarai. Ne paslaptis, kad didžiajai daliai mergaičių ypač patinka puoštis – ieškodami tinkamos dovanos, galite tuo pasinaudoti. Auskarai, apyrankės, kaklo papuošalai, šalikėliai ar net drabužėliai – šiuo atveju turėsite ypatingai platų pasirinkimą.

Dovanos nuo 50 iki 150 eurų:

 • Paspirtukas. Jis greičiausiai patiks bet kuriam vaikui ar jaunuoliui, nepriklausomai nuo jo amžiaus. Tokios dovanos bus ne tik dažnai naudojamos, bet ir padės vaikui susikoncentruoti į naują veiklą bei aktyviau leisti laisvalaikį, o galbūt ateityje išaugs ir į viso gyvenimo pomėgį. 

​​​​​​​

 • Žaislinė virtuvėlė. Šie žaislai mergaitėms leis pasijausti it tikroms kulinarėms. Už tokią sumą galėsite nupirkti pakankamai funkcionalius, daug įvairiausių galimybių žadančius modelius.
 • Didelis pliušinis meškinas. Tokia dovana tinka praktiškai bet kurio amžiaus mergaitei. Kuo meškinas bus didesnis, tuo didesnį įspūdį Jums pavyks palikti.

Didesnis nei 150 eurų biudžetas:

 • Fotoaparatas. Jei Jūsų atžalą domina menas ir fotografija, tokia dovana ją gali pastūmėti net ir link profesionalios karjeros.
 • Mobilusis telefonas. Naujesnis, o galbūt – net ir pirmasis telefonas Jūsų dukrytėms leis pasijausti dar labiau suaugusioms, o Jūs bet kada patogiai galėsite su jomis susisiekti.
 • Batutas. Vasarą daugelis svajoja apie tokias linksmybes savo kieme: jei Jūsų atžala yra pakankamai aktyvi, tokia dovana ją tikrai turėtų labai pradžiuginti.

​​​​​​​

Ekspertai įspėja, kad nors ir norima vaikus lepinti ir apdovanoti už kiekvieną pasiekimą, tačiau persistengti nederėtų. Juk kai kuriomis progomis tikrai nėra galvojama apie materialias dovanas – žymiai svarbesnis yra suaugusiųjų palaikymas, rūpestis ir dėmesys. Žinoma, jei pavyksta šiuos dalykus suderinti, tai išties tobulas scenarijus.

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.3/5
6 Klientų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?