Naudingi patarimai

Patarimai, kaip teisingai dažyti plaukus namuose

4.9/5
2020 04 14

Plaukų dažymą dažniausiai esame linkusios patikėti profesionalams – tuomet nereikia nerimauti dėl ne visuomet sėkmingų rezultatų. Visgi, jei dėl vienų ar kitų priežasčių tokios galimybės nėra, šią procedūrą galima atlikti ir namuose. Jei atidžiai vadovausitės pagrindiniais patarimais ir atkreipsite dėmesį į tam tikrus akcentus, ir pačios, nepakenkdamos plaukams, galėsite atnaujinti savo šukuoseną.

Profesionalus plaukų dažymas namuose: svarbiausi patarimai

Bene didžiausia dažymo grėsmė yra pažeisti plaukai. Tam, kad galėtumėte to išvengti, pakankamai dėmesio skirkite kiekvienam pasirengimo žingsniui:

 • Atsakingai pasirinkite plaukų dažus. Neskubėkite imtis šokiruojančių pokyčių – jei ketinate atnaujinti plaukų spalvą, tai darykite per keletą dažymų. Turėtumėte atkreipti dėmesį į natūralią savo plaukų spalvą ir rinktis ne daugiau kaip dviem tonais nuo jos besiskiriantį atspalvį. Rinkitės kokybiškus, naudingomis medžiagomis praturtintus plaukų dažus ir įsigykite tinkamą jų kiekį. Trumpaplaukėms pakanka vienos pakuotės, tačiau turinčioms ilgesnius plaukus, verta įsigyti dvi.

Plaukų dažai Phyto Color Nr.3.0 kaina ir informacija | Plaukų dažai Phyto Color Nr.3.0 | pigu.lt 3 € NUOLAIDA NUO 59 €
€ 1860 1/5 13val. 23min.
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 59 €
Plaukų dažai Phyto Color Nr.8.0 kaina ir informacija | Plaukų dažai Phyto Color Nr.8.0 | pigu.lt 3 € NUOLAIDA NUO 59 €
€ 1859 13val. 23min.
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 59 €
Plaukų dažai Phyto Color Nr.9.0 kaina ir informacija | Plaukų dažai Phyto Color Nr.9.0 | pigu.lt 3 € NUOLAIDA NUO 59 €
€ 1845 13val. 23min.
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 59 €
Ilgalaikiai plaukų dažai L'Oreal Paris Preference, 3.12 Dark Brown kaina ir informacija | Ilgalaikiai plaukų dažai L'Oreal Paris Preference, 3.12 Dark Brown | pigu.lt 3 € NUOLAIDA NUO 59 €
€ 1079 13val. 23min. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 59 €
Plaukų dažai Phyto Color Nr.7.0 kaina ir informacija | Plaukų dažai Phyto Color Nr.7.0 | pigu.lt 3 € NUOLAIDA NUO 59 €
€ 1835 13val. 23min.
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 59 €
Plaukų efektą sukurianti pudra-skaidulos Nanogen Black 15 g kaina ir informacija | Plaukų efektą sukurianti pudra-skaidulos Nanogen Black 15 g | pigu.lt 3 € NUOLAIDA NUO 59 €
€ 2086 13val. 23min.
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 59 €
Dažomasis plaukų gelis L'Oreal Colorista Permanent Gel, #BlueBlack, Blue Black kaina ir informacija | Dažomasis plaukų gelis L'Oreal Colorista Permanent Gel, #BlueBlack, Blue Black | pigu.lt 3 € NUOLAIDA NUO 59 €
€ 652 5/5 13val. 23min. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 59 €
Plaukų dažai L'Oréal Paris Excellence Cool Creme, 8.11 Ultra Šviesi pelenų atspalvio blondinė kaina ir informacija | Plaukų dažai L'Oréal Paris Excellence Cool Creme, 8.11 Ultra Šviesi pelenų atspalvio blondinė | pigu.lt 3 € NUOLAIDA NUO 59 €
€ 775 13val. 23min. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 59 €
Plaukų šaknų tušas L'oreal Paris Magic Retouch Precision 8 ml, Dark Brown kaina ir informacija | Plaukų šaknų tušas L'oreal Paris Magic Retouch Precision 8 ml, Dark Brown | pigu.lt 3 € NUOLAIDA NUO 59 €
€ 559 13val. 23min. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 59 €
Rodyti daugiau

 • Atlikite plaukų dažų testą. Nereikėtų tikėtis, kad plaukai atrodys lygiai taip pat, kaip nurodyta ant pakuotės. Tam, kad išvengtumėte netikėtų siurprizų, dažus turėtumėte pratestuoti. Atskyrusios nedidelę sruogelę, ją nudažykite, palaukite du trečdalius instrukcijoje nurodyto laiko, išplaukite, išdžiovinkite ją ir pridėkite prie šviesesnio audinio. Tuomet matysite, ar rezultatas iš tiesų bus toks, kokio ir tikėjotės.
 • Pamaitinkite plaukus prieš dažymą. Dažant pažeistus plaukus, kur kas sunkiau išgauti tolygų rezultatą. Būtent dėl to, likus kelioms dienoms iki šios procedūros, pravartu juos šiek tiek pamaitinti – tam tiks plaukų kaukės ar bet kokie kiti maitinančių savybių turintys produktai.
 • Dažykite sausus, riebaluotus plaukus. Jei atliksite prieš tai minėtą procedūrą prieš porą dienų iki dažymo, daugiau galvos nebeplaukite. Dažydami sausus ir riebaluotus plaukus, labiau juos apsaugosite. Tiksliau, tai padarys iš galvos odos išsiskyrę riebalai, kurie apsaugos nuo odą suerzinti galinčių dirgiklių.
 • Naudokite tinkamus įrankius. Dažų maišymui geriausiai tinka bet koks, pavyzdžiui, keramikinis indelis – svarbiausia vengti metalinių indų. Taip pat reikės bent 5 centimetrų pločio šepetėlio ir šukų su smailiu galu – jos padės lengviau paskirstyti plaukus.
 • Pasirinkite patogią dažymo vietą. Šiai procedūrai geriausiai tinka gerai apšviesta patalpa. Nepamirškite apsaugoti savo drabužių (juos geriausia uždengti rankšluosčiu) ir netoliese esančių daiktų, kadangi dažai labai greitai gali įsigerti į jų paviršių.
 • Susiraskite pagalbininką. Patogiausia, jeigu plaukus namuose Jums galėtų nudažyti kas nors kitas, tačiau jei tokios galimybės nėra – su šia užduotimi susidorosite ir pačios. Tuomet geriausia turėti du, vienas priešais kitą pastatytus veidrodžius, kurie padės dar geriau stebėti procesą. Jei nenorite, kad plaukų dažai įsigertų į odą, „pavojingiausias“ vietas (ausis, kaktą, kaklą) ištepkite vazelinu arba riebesniu kremu.

Tolimesnė šios procedūros eiga priklausys nuo to, kokią techniką pasirinksite.

Kaip dažyti plaukus sruogelėmis?

Jei nusprendėte pašviesinti ar patamsinti keletą sruogelių, papildomai pasirūpinkite folijos gabalėliais ir vadovaukitės šiais žingsniais:

 1. Pagal nurodytą instrukciją sumaišykite dažus dubenėlyje. Pakuotėje taip pat rasite vienkartines pirštines – nepamirškite jomis pasinaudoti.
 2. Nuspręskite, kurias sruogeles dažysite ir jas atskirkite surišdamos gumytėmis ar susegdamos segtukais. 
 3. Imkite vieną sruogą, uždėkite ant pasiruoštos folijos, nudažykite ją nuo šaknų link galiukų ir tuomet suvyniokite. Tą patį pakartokite ir su kitomis sruogomis: pirmiausia dažykite tas, kurios yra galvos viršuje, po to – šonuose ir tik tuomet – priekyje.
 4. Luktelėkite instrukcijoje nurodytą laikotarpį. Visi plaukų dažai plaukus veikia skirtingai, todėl šiuo klausimu geriau neeksperimentuoti.
 5. Po šilto vandens srove nuplaukite dažus, o visus plaukus išplaukite kokybišku šampūnu bei kondicionieriumi.

Kaip dažyti visus plaukus?

Ši instrukcija taip pat yra pritaikoma ir plaukų šaknų dažymui – tuomet tereikia praleisti trečią žingsnį. Vadovaukitės šiais žingsniais:

 1. Sumaišykite dažus, o plaukus padalinkite į keturias atskiras dalis: per vidurį ir dar kartą per pusę. Jas susekite ar suriškite. Kiekvieną iš jų dažykite atskirai, o laiką skaičiuokite tik nuo tos akimirkos, kai viską užbaigsite.
 2. Plaukų galiukai nusidažo greičiau, todėl turėtumėte pradėti nuo šaknų, nudažydami tik ataugusius plaukus. Palaikykite ant pakuotės nurodytą laikotarpį.
 3. Užtepkite dažų masę ant visų plaukų ir palaikykite ją tiek, kiek nurodyta instrukcijoje.
 4. Kruopščiai nuplaukite dažus šiltu vandeniu, o galvą papildomai išplaukite su šampūnu ir kondicionieriumi. Specialus balzamas dažnai yra pridedamas ir dažų pakuotėje.

Kaip pašviesinti plaukus?

Dažant plaukus šviesiai, pats procesas iš esmės nesiskiria nuo minėto prieš tai. Skirtumas tas, kad patys dažai būna praturinti papildomais aktyvatoriais ir juos tenka palaikyti kiek ilgesnį laikotarpį. Tačiau šią informaciją reikėtų pasitikslinti konkretaus gaminio instrukcijoje. Siekiant dar žavesnio atspalvio, po dažymo neretai atliekamas ir plaukų tonavimas – jį taip pat įmanoma pasidaryti namuose. Reikėtų atsižvelgti ir į tai, kad šviesinimo procedūros rekomenduojamos tik toms, kurios jau yra tai dariusios – priešingu atveju drastiški pokyčiai gali labai pakenkti Jūsų šukuosenai.

Kaip pirmą kartą dažyti plaukus?

Nusprendėte pirmą kartą nusidažyti visus plaukus? Tuomet sekite šiuos žingsnius:

 1. Pasiruoškite dažymui: sumaišykite dažus, padalinkite plaukus ir t.t.
 2. Pradėdamos nuo viršugalvio, tepkite dažus per visą ilgį, palikdamos kelis centimetrus nuo šaknų. Palaikykite nurodytą laikotarpį.
 3. Užtepkite dar vieną sluoksnį dažų – šį kartą per visą ilgį. Palaukite tiek, kiek nurodyta.
 4. Nuplaukite visus dažus ir išsiplaukite galvą.

Ką daryti, jei rezultatas nuvylė?

Yra tikimybė, kad net ir kruopščiai laikantis visų instrukcijų, galutinis rezultatas vis vien šiek tiek nuvils. Tačiau dėl to panikuoti nereikėtų – yra keletas gudrybių, kurios padės ištaisyti dažymo klaidas:

 • Pernelyg tamsius plaukus išgelbės alyvuogių aliejus. Jei ir po plovimo spalva bus per tamsi, patepkite plaukus alyvuogių aliejumi, įvyniokite juos į dušo kepuraitę ir ant viršaus uždėkite karštą rankšluostį. Karštis šiek tiek sumažins tamsios spalvos intensyvumą.
 • Pernelyg šviesiems plaukams bus reikalingas papildomas dažymas. Pasirinkite tamsesnio atspalvio dažus ir užtepkite juos tose vietose, kurios atrodo per šviesios. Palaikykite juos dvigubai trumpesnį laikotarpį, nei nurodyta pakuotėje, tačiau nuolat stebėkite situaciją, kad spalva netaptų pernelyg tamsi.
 • Žalvarinį atspalvį įgijusius plaukus papildomai reikės nudažyti dviem tonais tamsesniais dažais, tepant juos tik ant oranžinių dėmių. Ilgalaikėje perspektyvoje pravers ir kitos, plaukų geltonumą panaikinančios plaukų priežiūros priemonės.
 • Žalsvą plaukų atspalvį panaikins giliai valančios kaukės ir šampūnai. Tokia spalva neretai atsiranda ne tik dėl dažymo, bet ir dėl per didelio kiekio chloro. Jei neturite reikiamų priemonių po ranka, plaukus galite išplauti su pomidorų padažu – jis padės neutralizuoti šią reakciją.

Tinkama priežiūra po plaukų dažymo

Norėdamos kuo ilgiau mėgautis sveikais plaukais ir neblunkančia jų spalva, turėtumėte įsidėmėti ir šiuos patarimus:

 • Kelias dienas plaukams skirkite ypatingą dėmesį. Po šios alinančios procedūros patariama kelias dienas iš viso galvos neplauti, tačiau jei tokios galimybės nėra – venkite karšto vandens. Taip pat reikėtų apriboti karštų modeliavimo priemonių naudojimą.
 • Teikite pirmenybę kokybiškoms plaukų priežiūros priemonėms. Naudokite dažytiems, nusilpusiems plaukams pritaikytus šampūnus ir balzamus, kurie padės jiems labiau sustiprėti.
 • Skirkite dėmesio galvos odai. Reguliari galvos odos priežiūra yra tiesiausias kelias į nepriekaištingai atrodančią šukuoseną. Tai apima ne tik pagrindines plaukų priemones, bet ir papildomas procedūras.

Vadovaujantis visais šiais patarimais, plaukų dažymas namuose bus labai lengvai įveikiama užduotis. Jei viską darysite nuosekliai ir rinksitės tik kokybiškas priemones, galutinis rezultatas prilygs tam, kokį išvystate po kirpyklos!

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.9/5
8 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?