Naudingi patarimai

Kaip teisingai tonuoti plaukus namuose?

4.7/5
2020 07 10

Daugelis moterų neretai pasvajoja apie galimybę išbandyti naujus plaukų atspalvius, taip efektingai pakoreguojant savo įvaizdį. Visgi, dažni eksperimentai su dažais gali stipriai pakenkti plaukų būklei, o rezultatas neretai būna visiškai kitoks, nei mes tikėjomės. Tokiais atvejais ypač praverčia plaukų tonavimas – tai procedūra, kuri nekenksmingai leidžia „pasimatuoti“ pačius netikėčiausius atspalvius. Šį kartą pakalbėsime apie jos privalumus ir pasidalinsime patarimais, kaip teisingai plaukų tonavimą atlikti namuose.

Kas yra plaukų tonavimas ir kokie jo privalumai?

Iš esmės ši procedūra yra labai efektyvi ir lengva galimybė pakeisti savo plaukų spalvą. Plaukų tonavimo priemonės yra švelnesnės. Jos giliai neįsigeria, o tarp ingredientų nėra amoniako, todėl nesudirginama oda ir praktiškai niekuomet nekyla alerginių reakcijų. Šiam tikslui dažniausiai pasitelkiamos specialios kaukės, šampūnai ar kremai, kurie yra praturtinti dažančiais pigmentais. Daugelis tokių produktų ant plaukų išsilaiko maždaug nuo 2 savaičių iki mėnesio, o kai kurie, švelnesni gaminiai išsiplauna vos po poros plovimų, taigi galima nesibaiminant eksperimentuoti.

Tokia procedūra ypač populiari tuomet, kai atliekamas plaukų šviesinimas. Taip galima parinkti tinkamiausią atspalvį, panaikinti plaukų geltonumą ir suteikti jiems daugiau spindesio. Tiesa, ji gali būti naudinga ir tamsesnių ar netgi raudonų plaukų savininkėms. Po šios procedūros spalva įgauna daugiau ryškumo ir sodrumo, o galutinis rezultatas atrodo itin natūraliai. Be to, tonuojant plaukus, galima užmaskuoti ir pirmuosius žilimo požymius.

Geltonus tonus neutralizuojantis kondicionierius šviesiems plaukams su keratinu Revlon Equave 200 ml kaina ir informacija | Geltonus tonus neutralizuojantis kondicionierius šviesiems plaukams su keratinu Revlon Equave 200 ml | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 1399 € 6995 / l 3/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
KAINOS GARANTIJA
KAINOS GARANTIJA
Dvifazis plaukų kondicionierius neutralizuojantis geltonus atspalvius Fanola No Yellow 150 ml kaina ir informacija | Dvifazis plaukų kondicionierius neutralizuojantis geltonus atspalvius Fanola No Yellow 150 ml | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 1499 € 9993 / l Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
KAINOS GARANTIJA
Rodyti daugiau

Išskiriami du pagrindiniai tonavimo būdai:

 • Švelnus. Šiam metodui gali būti pasitelkiamos visos aukščiau aptartos priemonės – kaukės, šampūnai, putos ir kremai. Daugelis tokių produktų ant plaukų išsilaiko maždaug nuo 2 savaičių iki mėnesio, o kai kurie, švelnesni gaminiai išsiplauna vos po poros plovimų, taigi galima nesibaiminant eksperimentuoti. Toks tonavimas nereikalauja specifinių žinių, todėl jį nesunkiai pačioms galima atlikti namuose.
 • Intensyvus. Šiam būdui pasitelkiami specialiai tam skirti dažai, kurių sudėtyje yra šiek tiek atitinkamo atspalvio pigmento, tačiau nėra amoniako. Dėl oksiduojančių ingredientų, plaukų spalvą galima pakeisti net keliais tonais, o rezultatais įmanoma džiaugtis net iki poros mėnesių.

Plaukų tonavimo priemonės

Priklausomai nuo konkretaus tonuojančio produkto, priklauso ir tai, kaip ilgai išsilaikys naujasis atspalvis ir kaip patogiai galėsite atlikti pačią procedūrą. Pravartu įsidėmėti šią informaciją:

 • Tonuojantys šampūnai mėgstami dėl to, kad jų poveikį galima pamatyti iš karto po galvos plovimo. Be to, šios priemonės puikiai neutralizuoja plaukų geltonumą.
 • Tonuojančios putos išsiskiria ypatingai paprastu naudojimu, o rezultatais praktiškai niekuomet netenka nusivilti. Tiesa, rezultatai išsilaiko kone trumpiausiai, tačiau jei norite paeksperimentuoti, toks sprendimas bus vienas geriausių. Svarbiausia nesusimaišyti ir vietoj tonuojančių putų neįsigyti dažančių gaminių.
 • Tonuojantys dažai nepažeidžia plaukų, tačiau rezultatais leidžia mėgautis net keletą mėnesių. Tiesa, pati procedūra gali užtrukti kiek ilgiau.
 • Tonuojantys balzamai ir kondicionieriai yra ypač populiarus pasirinkimas. Jų naudojimas paprastas, o rezultatai gali išlikti net iki vieno mėnesio.
 • Tonuojančios kaukės dažniausiai tik paryškina plaukų spalvą, suteikdamos jai blizgumo ir gyvybingumo. Tokias priemones verta naudoti ir tais atvejais, kai norisi atstatyti pažeistų plaukų būklę.

Plaukų tonavimas šviesiems plaukams

Galima sakyti, kad blondinėms šiuo atveju pasisekė labiausiai – jos neribodamos savęs gali rinktis pačias įvairiausias spalvas. Tarp populiariausių minimi sidabro, pelenų, vario, smėlio ir aukso tonai, tačiau taip pat galima ryžtis ir ryškesniems pokyčiams, tonuojant plaukus, pavyzdžiui, mėlyna ar rožine spalva. Tai geriausia daryti po plaukų dažymo namuose, tačiau su naujais atspalviais galite paeksperimentuoti ir dažniau. Vadovaukitės šiais žingsniais:

 1. Pasirūpinkite tinkama apsauga. Užsimaukite pirštines, o veido sritis aplink plaukų liniją patepkite riebiu kremu arba vazelinu.
 2. Išspauskite pasirinkto produkto turinį ant rankų ir padenkite juo plaukus, tolygiai išskirstydami masę per visą jų ilgį.
 3. Luktelėkite instrukcijoje nurodytą laikotarpį. Kuo ilgiau tonavimo priemonę laikysite ant plaukų, tuo sodresnį atspalvį išgausite.
 4. Nuplaukite toną šiltu vandeniu ir mėgaukitės naująja savo šukuosena.

mergina su trumpais baltais plaukaismergina sypsosi ant veido uzsimetusi sviesius garbanotus plaukusmoteris sedi ant laiptu su trumpais sidabriniais plaukais

Kaip patamsinti plaukus?

Tamsių plaukų savininkėms tokių ryškių pokyčių nepavyks pasiekti, tačiau galite paryškinti dabartinę spalvą ir suteikti plaukams daugiau žvilgesio. Siūloma eksperimentuoti su šokoladiniais, variniais ar netgi raudonais tonais. Jei ketinate paslėpti žilus plaukelius, geriau rinktis aukso ar pelenų atspalvius, kadangi tamsesni tonai tik dar labiau juos išryškins. Pats procesas išlieka toks pats – vadovaukitės ant gaminio nurodytomis instrukcijomis ir ant visų plaukų paskirstytą priemonę palaikykite nurodytą laikotarpį.

mergina sypsosi gatveje su ilgais raudonais plaukaisrudu plauku moteris sypsosimergina su graziais raudonais vario spalvos garbanotais plaukais

Kaip ilgiau išsaugoti naująjį plaukų atspalvį?

Laikotarpis, kurį galėsite mėgautis naujuoju tonu, priklauso ne tik nuo pasirinkto produkto ir teisingai atliktos procedūros. Jei norite atspalvį išsaugoti kuo ilgiau, bus reikalingas ir Jūsų indėlis. Įsidėmėkite šiuos patarimus:

 • Tinkamai plaukite ir kondicionuokite plaukus. Paprasčiausias būdas išsaugoti toną – kuo rečiau plauti galvą. Tačiau kai reikės tai daryti, rinkitės dažytiems plaukams pritaikytus produktus, kurie padės ilgiau išsaugoti spalvą.
 • Saugokite juos nuo tiesioginių saulės spindulių. Būtent jie gali užblukinti naująjį Jūsų plaukų atspalvį. Jei norite to išvengti, eidamos į lauką plaukus paslėpkite po skrybėle ar kepure. Papildomai verta pasitelkti ir apsaugą nuo saulės suteikiančias priemones: purškiklius, kondicionierius ir kt.
 • Naudokite plaukų aliejų. Tam, kad tonavimas neišsausintų Jūsų plaukų, po jų plovimo galiukus reikėtų patepti aliejumi. Geriausia rinktis natūralios sudėties produktus, kurie padės išsaugoti nepriekaištingą plaukų išvaizdą. Retkarčiais namuose atlikite SPA ritualus ir išbandykite atstatančias, maitinančias ar drėkinančias kaukes.

Ši plaukų procedūra leis mėgautis atsigavusia, o galbūt – net ir labai neįprasta spalva. Drąsiai eksperimentuokite, tačiau nepamirškite, kad siekiant turėti sveikus ir blizgančius plaukus, būtina ir pastovi galvos odos priežiūra: tik rūpindamiesi ja, pasieksite pačių geriausių rezultatų.

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.7/5
13 Pirkėjų įvertinimų

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?