Naudingi patarimai

PlayStation 5 prieš Xbox Series X – ką žinome iki šiol?

4.5/5
2020 09 01

Šiais metais žaidimų entuziastų laukia pokyčių metas, kadangi 2020 metų pabaigoje pasirodys dvi naujos kartos konsolės. Kaip ir galima tikėtis, jas pristatys dvi didžiausios ir labiausiai tarpusavyje konkuruojančios kompanijos – „Sony“ ir „Microsoft“. Nors naujųjų PlayStation 5 ir Xbox Series X žaidimų konsolių išleidimas planuojamas tik artėjant gražiausioms metų šventėms, jau dabar yra nutekėję nemažai informacijos apie šiuos prietaisus. Kas yra žinoma iki šiol?

Dizainas

Baltos ir juodos spalvos mišinys su mėlynu ryškiu apšvietimu – tai naujasis PlayStation 5 konsolių dizainas, kuris ženkliai skiriasi nuo ankstesnių, tiesiog „juodomis dėžėmis“ vadintų modelių. Teigiama, kad rinkoje turėtų pasirodyti dvi PS5 konsolės: standartinis leidimas su 4K „Blu-Ray“ diskų įrenginiu ir šio priedo neturintis plonesnis variantas. Abu jie turės USB-C įkrovimą, galės naudoti HD kameros priedą, naująsias „PS5“ ausines ir daugialypės terpės nuotolinį pultelį.

playstation 5 zaidimu konsoles dizainas

Tuo tarpu Xbox Series X konsolė stebins elegantiška juoda išvaizda ir nauju vertikaliu, bokštą primenančiu dizainu. Tiesa, gamintojai patvirtino, kad ją bus galima pastatyti ir vertikaliai, ir horizontaliai. Įrenginio viršuje matomos įdubusios aušinimo angos, pro kurias sklinda žalia šviesa. Ši konsolė turėtų turėti HDMI 2.1, tris USB 3.2, vieną tinklo prievadą, maitinimo lizdą ir išplėstinės atminties angą.

xbox series x zaidimu konsole ir jos dizainas

Specifikacijos

Naujos kartos šuolis reiškia visiškai naują galią, kurią užtikrins abiejose konsolėse naudojamas AMD silicis. Jis žada pavyzdinį žaidimų našumą ir naujas funkcijas. Tačiau šiuo metu yra nutekėjusios ir tam tikros preliminarios specifikacijos. Manoma, kad tiek PlayStation 5, tiek Xbox Series X žaidimų konsolės bus paremtos 8 branduolių „Zen 2“ architektūra ir „Navi“ grafika. Abi kompanijos įsipareigojo palaikyti pagreitintą spinduliuotės sekimą, todėl manoma, kad SSD atmintis nuo šių metų taps žaidimų kompiuterių standartu. Abi konsolės taip pat turėtų palaikyti ne tik 4K, bet ir 8K technologijas. Tačiau vertinant realiai, teigiama, kad jos užtikrins idealų 4K vaizdą su 60 kadrų per sekundę.

zaidimu konsoles ps5 logotipas

Manoma, kad Xbox Series X turės 3,8 GHz „Zen 2“ procesorių. Tokios galimybės net keliais kartais turėtų lenkti Xbox One X konsolę. Grafikos plokštė turės net 12 teraflopų. Ši konsolė taip pat turės 16GB GDDR6 RAM kiekį – 13GB bus skirta žaidimams, o likę 3GB rezervuoti operacinei sistemai. Krovimo laikas ir skaitymo greitis taip pat turėtų padidėti iki 2,4 GB/s. Tuo tarpu PlayStation 5 galės pasiūlyti 10,28 teraflopų grafikos plokštę ir 448 GB/s spartos GDDR6 atmintį, kurios talpa sieks 16GB. Kalbant apie išskirtines ypatybes, „PlayStation“ fanai turės galimybę mėgautis 3D garso palaikymu. Tai – nepaprastai galinga sistema, kuri padovanos įvairialypę ir labai modernią garsų patirtį. Teigiama, kad žaidėjai puikiai galės atskirti, iš kurios pusės sklinda garsai, o kokybė bus tokia puiki, jog galėsime išgirsti kiekvieno lietaus lašo skleidžiamą triukšmą. „Xbox“ gamintojai neabejotinai turės tam atsaką.

Talpa

Galima pasidžiaugti, kad pagaliau „Sony“ kompanija nutolsta nuo kietųjų diskų ir pradeda naudoti SSD atmintį. Startas iš tiesų pakankamai sėkmingas – naujoji konsolė turės net 825GB siekiančią vidinę atmintį. Taip pat žinoma, kad bus naudojamas daug didesnis pralaidumas – tai reiškia, kad žaidimai bus įkeliami gerokai greičiau. Patys gamintojai teigia, kad žaidimų apdorojimo greitis net 100 kartų viršys tai, ką galėjome išbandyti PS4 konsolėje. Be to, dirbama ir ties tuo, kad patys galėtumėte pasirinkti, kaip diegti turinį, o iš prietaisų skydelio lengvai pasiektumėte atitinkamus režimus. Pavyzdžiui, galite iš karto leistis į žaidimą su draugu, užuot išnaršę visą meniu.

Xbox Series X taip pat bus naudojamas SSD diskas, kuris, kaip ir anksčiau išleistoje šios kompanijos konsolėje, sieks 1TB. Bet kokiu atveju, tai – daugiau nei siūlo konkurentai. Be to, gamintojai taip pat žada įspūdingai greitai įsikeliančius žaidimus, kurie užtikrins dar didesnį komfortą.

zaidimu konsoles xbox logo su pultelio mygtukais

Valdymo pultas

Tikėtina, kad naujasis PlayStation 5 valdiklis bus pavadintas „DualSense PS5“, o ne „DualShock 5“, kaip kad buvo tikėtasi. Gamintojai apie jį atskleidė nemažai detalių. Vienas esminių jo patobulinimų – adaptyvūs trigeriai, pritaikantys įvairius pasipriešinimo lygius žaidimo metu, pavyzdžiui, atitraukiant lanką ar diferencijuojant šaunamojo ginklo klases. Tikimasi, kad patobulintos technologijos į žaidimus leis reaguoti greičiau. Be to, padidinta ir baterijos talpa, kuri buvo vienas didžiausių trūkumų dabartinėje valdymo pultų kartoje.

Dalijimuisi skirtas mygtukas „Share“ nuo šiol vadinsis „Create“, tačiau teigiama, jog jis ir toliau atliks tą pačią funkciją. Tačiau nutylima, ar neišvysime naujų galimybių. Svarbu paminėti, kad senasis „DualShock 4“ pultelis taip pat veiks su PS5 konsole, tačiau tik su tais žaidimais, kurie yra pritaikyti PS4 konsolei. Gamintojų teigimu, naujiesiems, PS5 konsolei adaptuotiems žaidimams gali prireikti naujojo pulto teikiamų galimybių.

zaidimu konsoles playstation 5 valdymo pultelis

Naujasis Xbox Series X valdymo pultas savo išvaizda mažai kuo skirsis nuo įprasto Xbox One valdiklio. Tiesa, pasirodė gandų, kad gamintojai, atsižvelgdami į vartotojų atsiliepimus, sieks šiek tiek sumažinti pulto siluetą. Išvysime ir dar vieną naujovę – tai naujas dalinimosi mygtukas, kurį jau turėjo ir PlayStation „DualShock 4“ modelis. Jis leis greitai fiksuoti ir dalintis vaizdo įrašais bei ekrano kopijomis, kurios prieinamos pasitelkus integruotą žaidimų vaizdo įrašymo įtaisą.

Sony DualSense for PS5 kaina ir informacija | Sony DualSense for PS5 | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 7499 1d. 20val.
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Nacon PS4OFCPADRED kaina ir informacija | Nacon PS4OFCPADRED | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 4549 1d. 20val.
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
PowerA DOOM Eternal pultelis skirtas Nintendo Switch kaina ir informacija | PowerA DOOM Eternal pultelis skirtas Nintendo Switch | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 4999 1d. 20val.
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
NAUJIENA
Rodyti daugiau

Žaidimai

Naujoji „Sony“ konsolė bus suderinama su PS4 ir netgi PlayStation VR žaidimais.

vyras renkasi kuri kompiuterini zaidima konsolei pirkti

Be to, bus galima pritaikyti ir dabartines PlayStation VR ausines, tačiau tai nereiškia, kad kartu su naująja konsole nebus pristatytas ir naujas jų modelis. Praktiškai aišku, kad tarp žaidimų išvysime „Godfall“, tačiau taip pat tikimasi pamatysi ir „The Last of Us: Part II“ bei „Ghost of Tsushima“. Šį tą sako ir tai, jog šiuo metu „Sony“ bendradarbiauja su „Bluepoint Games“, garsėjančiais tokių žaidimų kaip „Shadow of the Colossus“ ir „Gravity Rush“ perdarymais. Paaiškėjo ir dar daugiau žaidimų pavadinimų, kuriuos turėsite progą išbandyti. Tai „Horrizon Forbidden West“, „Spider-Man“, „Demon‘s Soul“, „Resident Evil 8: Village“, „Grand Theft Auto 5“ ir daugelis kitų Jums puikiai pažįstamų žaidimų.

​​​​​​​

Minecraft the Bedrock Edition PS4 kaina ir informacija | Minecraft the Bedrock Edition PS4 | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 3399 1d. 20val. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Mass Effect: Legendary Edition PS4 kaina ir informacija | Mass Effect: Legendary Edition PS4 | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 5049 1d. 20val.
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Resident Evil Village PS4 kaina ir informacija | Resident Evil Village PS4 | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 5399 1d. 20val.
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Ghost of Tsushima, Playstation 4 kaina ir informacija | Ghost of Tsushima, Playstation 4 | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 4749 1d. 20val. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Mortal Kombat 11, PS4 kaina ir informacija | Mortal Kombat 11, PS4 | pigu.lt GERA KAINA!
€ 2199
Į krepšelį
GERA KAINA!
NBA 2K21 Standard Edition PS4 kaina ir informacija | NBA 2K21 Standard Edition PS4 | pigu.lt
€ 1795 6d. 20val.
Į krepšelį
PS4 Bus Simulator 21 Day One Edition kaina ir informacija | PS4 Bus Simulator 21 Day One Edition | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 4999 1d. 20val.
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Rodyti daugiau

„Microsoft“ taip pat patvirtino, kad naujoji Xbox Series X konsolė taip pat palaikys ankstesnės kartos žaidimus, tačiau vis dar lieka neaišku, ar iš tikrųjų veiks absoliučiai visi iš jų. Tačiau čia tikrai išvysime „Halo Infinite“ ir „Senua‘s Saga: Hellblade II“ žaidimus. Sąrašą galima papildyti ir tokiais žaidimais kaip „Dirt 5“, „Scorn“, „Madden 21“, „Fable“ ir „Obsidian RPG Avowed“.  Be to, teigiama, kad ši kompanija dirba su projektu, kuris turėtų padėti kūrėjams lengviau kurti žaidimus „Microsoft“ konsolėms, kuriuos būtų galima suderinti ir su „Windows“ operacinę sistemą naudojančiais kompiuteriais.

​​​​​​​

Forza Horizon 4 kaina ir informacija | Forza Horizon 4 | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 5799 1d. 20val.
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Xbox One NBA 2K22 kaina ir informacija | Xbox One NBA 2K22 | pigu.lt NAUJIENA
€ 5290
Į krepšelį
NAUJIENA
Xbox One Grand Theft Auto V Premium Edition kaina ir informacija | Xbox One Grand Theft Auto V Premium Edition | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 2399 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
Subnautica Xbox One kaina ir informacija | Subnautica Xbox One | pigu.lt
€ 2999
Į krepšelį
Project Cars 3 Xbox One kaina ir informacija | Project Cars 3 Xbox One | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 3100 1d. 20val.
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
House Flipper Xbox One kaina ir informacija | House Flipper Xbox One | pigu.lt
€ 2695
Į krepšelį
Square Enix 5021290073135 kaina ir informacija | Square Enix 5021290073135 | pigu.lt
€ 2400
Į krepšelį
Xbox One Bus Simulator 21 Day One Edition kaina ir informacija | Xbox One Bus Simulator 21 Day One Edition | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 4999 1d. 20val.
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Rodyti daugiau

Nors didžioji dalis informacijos vis dar yra tik gandai, panašu, kad šiemet abi kompanijos nusiteikusios kovingai. Mums ši kova tik į naudą – tikėtina, kad PlayStation 5 ir Xbox Series X žaidimų konsolės pateisins net ir išrankiausiųjų lūkesčius!

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.5/5
14 Pirkėjų įvertinimų

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?