Naudingi patarimai

Reikalingas skalbimo mašinos remontas? Dažniausi gedimai

3.9/5
2020 01 14

Skalbimo mašinų gedimai – pakankamai dažnos situacijos, kurios yra puikiai pažįstamos daugeliui šių prietaisų savininkų. Tokiais atvejais tenka apsispręsti, ar tikslingesnis bus skalbimo mašinos remontas, ar visgi verčiau ieškoti naujos įrangos. Šį kartą aptarsime dažniausiai pasitaikančius gedimus ir efektyviausius jų sprendimo būdus.

Beko HTE7616X0 kaina ir informacija | Beko HTE7616X0 | pigu.lt 0 €
€ 35589 5/5 2d. 11val. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
Hoover HWQ 610AMBS/1-S kaina ir informacija | Hoover HWQ 610AMBS/1-S | pigu.lt
€ 34200 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
Hoover HWQ 69AMBS/1-S kaina ir informacija | Hoover HWQ 69AMBS/1-S | pigu.lt GERA KAINA!
€ 34900 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
GERA KAINA!
Hoover HD 495AMBS/1-S kaina ir informacija | Hoover HD 495AMBS/1-S | pigu.lt % SUPERPASIŪLYMAS
€ 39900 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
SUPERPASIŪLYMAS
Beko WUE6512BWW kaina ir informacija | Beko WUE6512BWW | pigu.lt 0 €
€ 21962 5/5 2d. 11val.
Į krepšelį
Beko WUV 8612 XSW kaina ir informacija | Beko WUV 8612 XSW | pigu.lt 0 €
€ 27100 2d. 11val.
Į krepšelį
Beko WUE6511XWW kaina ir informacija | Beko WUE6511XWW | pigu.lt 0 € GERA KAINA!
€ 20100 4.4/5 2d. 11val.
Į krepšelį
GERA KAINA!
Samsung WW70T4040EE/LE kaina ir informacija | Samsung WW70T4040EE/LE | pigu.lt TOP PREKĖ
€ 26200 5/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
TOP PREKĖ
Rodyti daugiau

Skalbimo mašina negręžia

Situacija, kuomet negręžia skalbimo mašina, yra viena dažniausių, tačiau neretai ją galima išspręsti ir be profesionalų pagalbos. Pirmiausia turėtumėte patikrinti, ar nesideformavo vandens žarnelė (jei ji susisukusi į kilpą – ištiesinkite) ir įsitikinkite, kad filtras nuosėdoms nėra užsikišęs. Jei problema slypi ne čia, tolimesniam efektyviam šio įrenginio naudojimui bus reikalingas skalbimo mašinos taisymas, tačiau jeigu jis kainuos pakankamai daug, galbūt tikslingiau būtų investuoti į naują prietaisą?

Skalbyklė skleidžia nemalonų kvapą

Jei smirda skalbimo mašina, labai tikėtina, kad ir skalbiami drabužiai įgis ne patį maloniausią aromatą, todėl imtis veiksmų – būtina. Tiesa, skalbimų mašinų remontas šiuo atveju nebus reikalingas – pasitelkę buitines priemones (geriausia – acto ir balinimo priemonės mišinį), patys galėsite įveikti bet kokius kvapus. Ši problema išsivysto dėl drėgmės ir besiveisiančio pelėsio, tačiau jeigu skalbimo mašiną nuoširdžiai prižiūrėsite, tokių situacijų pavyks išvengti.

Skalbimo mašina dirba pernelyg garsiai

Taip, jeigu skalbimo mašina yra senesnė, diskomfortą keliantis triukšmas jau galėjo tapti Jūsų kasdienybe, tačiau jei garsas pasidarė nebepakeliamas, vertėtų sunerimti. Padidėjusį triukšmą dažniausiai sąlygoja skalbimo mašinos būgno gedimai, o tiksliau – savo laikotarpį jau „atitarnavę“ jos guoliai. Prieš svarstant apie remontą, pravartu gerai pagalvoti, kokio amžiaus yra Jūsų skalbyklė ir kokia tikimybė, kad tokia situacija nepasikartos. Jeigu iš karto investuosite į naują, kokybišką pirkinį, galėsite būti tikri, kad šie skalbyklės gedimai greitu metu nereikalaus papildomų išlaidų.

Sugenda skalbimo mašinos termostatas

Ši situacija dažniausiai aprašoma instrukcijose, kuriose paaiškinami skalbimo mašinų gedimų kodai. Problema atsiranda dėl to, kad be termostato šis įrenginys nesupranta, kokios temperatūros vanduo turėtų būti naudojamas atitinkamoms programoms, todėl tiesiog „atsisako“ dirbti. Šiuo atveju vienintelė išeitis – pakeisti šią detalę ir tikėtis, kad toliau skalbimo mašina veiks nepriekaištingai.

Nepavyksta išleisti vandens iš skalbimo mašinos

Sunku įvardinti vieną priežastį, dėl kurios atsiranda šie skalbimo mašinos gedimai. Gali būti, jog ilgą laiką nekreipėte dėmesio į žarnelę (dėl to ji užsilenkė ar pritraukė daug nešvarumų), tačiau lygiai taip pat gali tekti spręsti rimtus (ir atitinkamai daugiau kainuojančius) elektronikos gedimus. Priklausomai nuo problemos priežasties, priklausys ir tolimesni Jūsų veiksmai – paskaičiuokite ir priimkite labiausiai apsimokantį sprendimą!

Skalbimo mašina nebaigia programos

Skalbyklė savo darbo dažniausiai nebaigia tuomet, kai gauna signalus, jog kažkuris iš visų etapų negalės būti atliekamas. Dėl to gali būti kaltas netinkamas vandens kiekis, nepasiekta jo temperatūra, nuleidimo ar pripylimo problemos bei bet kuris kitas procesas. Patiems tai identifikuoti gali būti pernelyg sudėtinga, todėl be profesionalios konsultacijos šį kartą nepavyks išsiversti.

Po skalbimo rūbai lieka sutepti

Tais atvejais, kai skalbimo mašina tepa rūbus, šią situaciją labai dažnai pavyksta išspręsti patiems. Neretai dėl to galima kaltinti išsipurvinusias gumas (jos yra tarp būgno ir durelių), neišvalytą filtrą, kalkes ar užterštą būgną. Taigi iš pradžių reikėtų pasiraitoti rankoves ir pagalvoti, kaip išvalyti skalbimo mašiną. Labai tikėtina, kad kruopščiai nuvalius visas šias detales, kartu su nešvarumais išnyks ir ši nemaloni problema.

Skalbimo mašina nesuka būgno

Labai dažnai skalbimo mašinos būgnas nesisuka dėl to, jog yra pernelyg perpildytas, tačiau jei situacija kartojasi ir sumažinus skalbinių kiekį, ir vėlgi reikėtų pagalvoti apie valymo darbus. Šį kartą pravartu apžiūrėti filtrus ir drenažo vamzdžius. Jei problemos atrasti nepavyks, dėl to gali būti kaltas ir sugedęs durelių užraktas arba nutrukęs būgno diržas – tuomet be didesnio remonto nepavyks apsieiti.

Prastai veikia skalavimo funkcija

Jei pastebite, kad skalbimo mašina blogai skalauja, pirmiausia pabandykite į ją dėti mažesnį kiekį skalbinių ir sumažinkite skalbimo priemonės kiekį. Jei situacija nepagerės, patikrinkite, ar neužsikimšęs jos filtras (šią detalę derėtų valyti profilaktiškai), vandens siurbliukas ir išleidimo žarna, kuri taip pat gali būti ir užsilenkusi. Gali būti, kad dėl šios problemos kaltas ir nepilnai atsuktas vanduo, tad nepamirškite patikrinti ir šio niuanso.

Skalbimo mašina leidžia vandenį

Pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį į tai, jog jeigu skalbimo mašina praleidžia vandenį, tai – pakankamai pavojinga situacija. Vos tik ją pastebėjus, įrenginį iš karto reikėtų išjungti ir nenaudoti tol, kol nebus surasta problema. Ji gali slypėti skalbimo mašinos vandens išleidimo ir pripildymo žarnelėse, vožtuvuose ar vidinėse detalėse, tačiau jei patys akivaizdaus gedimo nematote, šiuo atveju verčiau nerizikuoti ir patiems gilesnių problemų neidentifikuoti.

Nepaimama minkštinimo priemonė

Jei esate tikri, kad šiai priemonei skirtas stalčius yra pakankamai švarus ir Jūs nepersistengiate su jos kiekiu, tačiau problema, kad skalbimo mašina nepaima minkštiklio neišnyksta, tai gali būti susiję su skalbyklės programavimu. Kartais taip nutinka ir dėl to, jog nutrūksta (ar tiesiog atsijungia) už minkštinamosios priemonės paėmimą atsakinga žarnelė. Nors tai nėra tas gedimas, dėl kurio reikėtų galvoti apie naujos skalbimo mašinos įsigijimą, remonto šiam įrenginiui vis vien gali prireikti.

Skalbimo mašina dreba

Situacija, kuomet skalbimo mašina „vaikšto“, gali atrodyti itin nemaloni, tačiau iš tiesų jos sprendimo būdai yra kone patys paprasčiausi. Dažniausiai tam įtakos turi netinkamai sureguliuotos atraminės kojelės ir nelygus grindų paviršius – šiek tiek pakoregavus įrenginio stovėseną, problema išsisprendžia. Visgi, jeigu ilgą laiką nekeitėte jo vietos ir tik dabar pastebėjote, kad skalbimo mašina purtosi, gali būti, kad ją pernelyg perkraunate.

Nepaimamas vanduo

Neretai skalbimo mašina neima vandens dėl to, kad nėra pilnai atidaryti vandens vožtuvai – savaime suprantama, kad tai ištaisyti nebus sudėtinga. Panašiai kaip ir tuomet, jei dėl gedimo kalta vandens tiekimo žarna, kuri gali būti susidėvėjusi, susilenkusi, įtrūkusi ar nusimovusi. Tačiau jeigu nei vienas iš šių variantų netinka Jūsų atvejui, tikėtina, kad teks išvalyti užsikimšusį vandens filtrą – šiam darbui teks paskirti kiek daugiau dėmesio.

Situacijų, kuomet gali prireikti skalbyklės remonto, tikrai būtų galima įvardinti ir kur kas daugiau, tačiau jei iš karto investuosite į kokybišką įrangą, su jomis susidursite gerokai rečiau. Patikimų gamintojų, gerai įvertintos skalbimo mašinos genda rečiau ir tai toli gražu nėra mitas. Tačiau tai nereiškia, jog joms reikia didelių investicijų – patikimos, ilgaamžės skalbimo mašinos geromis kainomis parduodamos Pigu.lt el. parduotuvėje.

Pirkėjams patiko šis įrašas

3.9/5
15 Pirkėjų įvertinimų

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?