Naudingi patarimai

Šaldytuvo gedimai: kada vertėtų sunerimti?

moteris issigandusi sugedusiu saldytuvu
2.6/5
2020 06 02

Svarstydami, kaip išsirinkti šaldytuvą, visuomet tikimės, kad šis prietaisas tarnaus ilgą laikotarpį. Visgi, bėgant laikui nepavyksta išvengti ir smulkesnių ar didesnių gedimų. Kai kuriuos iš jų įmanoma pataisyti, tačiau kiti byloja, jog reikės ieškoti naujo įrenginio. Kokie požymiai išduoda, jog šaldytuvas nebeveikia tinkamai ir Jums dėl to reikėtų šiek tiek sunerimti?

Per didelis kondensatas

Apie tai byloja šaldytuvo viduje ar išorėje susikaupę vandens lašeliai – tai reiškia, jog problemų kyla su šaldytuvo aušinimo sistema. Tiesa, pirmiausia turėtumėte patikrinti sandarinimo juostas: gali būti, jos yra labai nešvarios ar netgi apipelijusios. Tačiau jei net ir jas nuvalius ar pakeitus problema išlieka, labiausiai tikėtina, jog ji slypi temperatūrų nustatymuose. Tuomet bus reikalingas kur kas rimtesnis remontas, tad reikėtų pagalvoti, ar iš tiesų verta į jį investuoti.

Šaldytuvo paviršius yra labai karštas

Normalu, jei palietę šį įrenginį, jaučiate švelnią šilumą, tačiau jeigu pastebėjote, kad paviršius yra karštesnis nei įprastai, tai byloja apie tam tikrus gedimus. Problema kyla dėl šaldytuvo ričių – jos yra izoliuotos, tad esant tinkamoms sąlygoms, karščio jausti neturėtumėte. Norint išspręsti šią problemą, rites dažniausiai užtenka pakeisti, tačiau jeigu šaldytuvas yra pakankamai senas ir nesklandumų atsiranda dažnai, verta pagalvoti apie naują įrangą.

Maistas pradėjo greičiau gesti, o šaldytuvas prastai šaldo

Kai šaldytuvas yra nebepajėgus atlikti pagrindinės savo funkcijos, maisto produktai pradeda gesti greičiau ar netgi ima siaubingai kvepėti. Tokiais atvejais išeitis tik viena – naujo šaldytuvo pirkimas. Tokia investicija netruks atsipirkti, kadangi ir vėl ilgiau galėsite išsaugoti produktų šviežumą, o pats įrenginys veltui neeikvos elektros energijos.

Tiesa, kartais problemos, dėl kurių nešaldo šaldytuvas, gali būti ir paprastesnės. Pavyzdžiui, nešvarios ritės, sandarinimo juostos bei tarpinės ar nelygus paviršius. Toks simptomas taip pat yra vienas iš pagrindinių termostato gedimo požymių. Prie jų būtų galima priskirti ir didesnį triukšmingumą, kurį aptarsime žemiau.

Padidėjo šaldytuvo triukšmingumas

Jei naudojate senesnį, aukštesnio triukšmingumo prietaisą, nereikėtų stebėtis dėl didesnio garso, tačiau jeigu tokie pokyčiai atsirado neseniai, reikėtų sunerimti. Dėl to kaltas gali būti prasčiau veikiantis termostatas ar kiti vidiniai mechanizmai, per didelę apkrovą gaunantis variklis arba sugedęs ventiliatorius. Paskutinį spėjimą nesunkiai patikrinsite ir patys: jei išjungus šaldytuvą rankiniu būdu nepavyksta lengvai pasukti ventiliatoriaus menčių, gali tekti pakeisti būtent šią detalę.

Visgi, turėtumėte žinoti, jog dėl per didelio triukšmingumo galite būti kalti ir Jūs patys. Jei labai dažnai atidarinėjate šaldytuvo dureles ir ilgai jų neuždarote, įrenginiui kurį laiką tenka dirbti didesniu pajėgumu.

Šaldytuvo šaldiklis šaldo per stipriai

Taip, pagrindinė šaldymo kameros funkcija yra efektyvus produktų užšaldymas, tačiau jeigu norėdami juos išimti, turite pjaustyti ledus, tai nėra įprasta situacija. Susidūrus su ja, pirmiausia reikėtų šaldiklį atitirpinti ir tuomet stebėti, kaip jis veikia. Jei problema išliks, verta pagalvoti apie naują įrenginį su automatinio atitirpinimo funkcija – jei šaldytuvo kokybe vis dar esate patenkinti, galite įsigyti tik naują šaldymo dėžę.

Sunkiai darinėjasi šaldytuvo durelės

Jei turite paplušėti, kol pavyksta uždaryti šaldytuvo dureles, o galbūt visiškai jų nebeuždarote, remontas bus būtinas. Gera žinia ta, jog apie naują įrenginį tikrai neteks galvoti. Tokiu atveju pakaks pakeisti durelių vyrius ar lankstus ir šaldytuvu toliau naudositės kaip įprastai.

Nemalonus degėsių kvapas

Degėsių ar kitas panašus nemalonus kvapas dažniausiai reiškia, jog perdegė vidiniai mechanizmai. Tokiu atveju reikėtų nedelsti ir kuo skubiau atlikti remonto darbus – tik tokiu atveju pavyks išvengti didesnių nesklandumų ir vėl garantuoti kokybišką šaldytuvo veikimą.

Tai – dažniausiai pasitaikantys, tačiau tikrai ne vieninteliai galimi gedimai. Pastebėjus bet kokius neįprastus požymius, reikėtų imtis atitinkamų veiksmų: tik tinkamai veikiantis įrenginys galės sėkmingai atlikti pagrindinę savo funkciją.

Pirkėjams patiko šis įrašas

2.6/5
5 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?