Naudingi patarimai

Skaistalai: kas tai ir kaip juos naudoti?

5/5
2019 11 22

Norint sukurti nepriekaištingą makiažą, dažniausiai neužtenka apsiriboti tik pudra ir blakstienų tušu – siekiant gyvybingesnio įvaizdžio, neretai pasitelkiami ir skaistalai. Kas tai, kaip naudotis ir kaip nutarti, kurie yra patys geriausi veido skaistalai – bene dažniausiai pasitaikantys klausimai, į kuriuos šį kartą pabandysime surasti atsakymus.

Kas yra skaistalai?

Skaistalai yra makiažo priemonės, dažniausiai tepamos ant skruostikaulių (ir ne tik), jau padengtų pudra – jos paryškina veido bruožus, gali padėti juos šiek tiek pamodeliuoti, o taip pat prideda bendram įvaizdžiui gyvybingumo ir energijos. Išmokusios, kaip naudotis skaistalais, moterys gali paslėpti ar paryškinti pageidaujamus bruožus ir taip sukurti įspūdingą makiažą – tam tereikia žinoti kelias esmines taisykles.

Kokie skaistalai geriausi?

Geriausi skaistalai pasirenkami atsižvelgus į du aspektus – jų tipą ir Jūsų odos atspalvį. Pradėkime nuo skaistalų tipų:

 • Sausi skaistalai. Dar kitaip žinomi kaip rutuliniai, šio tipo produktai ypač tinka riebesnei odai, ant kurios dažnai galima pastebėti dideles, labai išsiplėtusias poras. Tokias priemones taip pat siūloma naudoti ruošiantis vakarui.

Šviesą atspindintys perlai - kompaktinė pudra Guerlain Meteorites Perles 25 g, 04 Dore kaina ir informacija | Šviesą atspindintys perlai - kompaktinė pudra Guerlain Meteorites Perles 25 g, 04 Dore | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 4338 5/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Šviesą atspindintys perlai Guerlain Meteorites Perles 25 g kaina ir informacija | Šviesą atspindintys perlai Guerlain Meteorites Perles 25 g | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 4316 5/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Švytėjimo suteikianti priemonė Paese Wonder Glow 7,5 g kaina ir informacija | Švytėjimo suteikianti priemonė Paese Wonder Glow 7,5 g | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 1299 3.7/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA

 • Kreminiai skaistalai. Šio tipo skaistalus siūloma pirkti toms, kurios turi sausėti linkusią veido odą. Pasitelkusios juos, taip pat labai paprastai paruošite veidą dienai.

Skaistalai pagal odos spalvą turėtų būti pasirenkami vadovaujantis šiais patarimais:

 • Prie blyškios odos geriausiai derės rožiniai, švelniai rausvi tonai;
 • Vidutiniams odos tonams idealiausia pritaikyti rožinius, koralų ar gelsvai rudus atspalvius;
 • Šiek tiek tamsesnei odai atsiskleisti padės ryškiai rožiniai, raudoni ar koraliniai tonai;
 • Toms, kurios gali pasigirti tamsia, įdegusia oda, patartina rinktis rudus, tamsiai violetinius, vyšninius ar šviesiai oranžinius tonus.

Skaistalai pagal veido formą: kaip teisingai juos tepti?

Pasirinkti tinkamas makiažo priemones yra pirmas ir labai svarbus, tačiau tikrai ne vienintelis žingsnis – taip pat reikia žinoti, kaip dažytis skaistalais. Nors tai yra tam tikra meno rūšis ir kūrybiniai eksperimentai visuomet yra sveikinti, šiuo klausimu ypatingai populiarus skaistalų tepimas pagal veido formą: pasitelkę kelias gudrybes, daug lengviau išryškinsite savo privalumus.

Jei Jūsų veidas:

 • Apvalus, įtraukite skruostus ir braukite įstrižą, vieną „V“ raidės pusę primenančią liniją po skruostikauliais: ji turėtų prasidėti nuo ausies ir eiti link lūpų kampučių, tačiau pasistenkite sustoti ties pirmuoju „kalneliu“. Papildomai švelniai galima paryškinti siauriausią smilkinio dalį.
 • Ovalus, Jums pasisekė – ši veido forma laikoma kone tobuliausia. Visgi, jei norisi sušvelninti smakrą, galite šiek tiek skaistalų užtepti skruostikaulių šonuose ir tuomet juos išsklaidyti žemyn. Siekiant išryškinti visus privalumus, šią priemonę galima užtepti ir virš antakių, judant link plaukų augimo linijos.
 • Pailgas, šiek tiek platumo jam gali suteikti horizontali skaistalų linija. Ją reikėtų švelniai nubrėžti aukščiausioje skruostikaulio vietoje, judant link plaukų augimo kontūro. Daugiau nieko papildomai daryti nereikės!
 • Kampuotas, sušvelninti linijas padės makiažo linijos, tepamos nuo aukščiausios skruostikaulio šono vietos ir einančios žemyn. Bendrą vaizdą dar labiau patobulinti leis švelni linija virš antakių.
 • Platus, modeliuodamos veidą, dažniau naudokite vertikalesnes linijas.

Pasirinkusios tinkamus skaistalus ir pritaikiusios Jūsų veido formai tinkamas jų naudojimo gudrybes, be didelių pastangų galėsite sukurti gyvybingą ir efektingą makiažą. Platų šių ir kitų kosmetikos priemonių asortimentą atrasite Pigu.lt el. parduotuvėje.

Pirkėjams patiko šis įrašas

5/5
1 Pirkėjo įvertinimas

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?