Naudingi patarimai

Sodo traktoriukai: ką dar galima su jais nuveikti apart žolės pjovimo?

5/5
2021 03 16

Sodo traktoriukai yra galinga žolės pjovimo technika, leidžianti labai efektyviai ir patogiai susitvarkyti net ir su didesniais pievučių plotais. Visgi, tai nėra vienintelė šių įrenginių paskirtis – pritaikę papildomus priedus, kieme ir darže galėsite atlikti dar daugiau užduočių. Kokiems tikslams dar gali būti pritaikoma ši technika?

Sniego valymas

Sniego kasimas šaltuoju sezonu pareikalauja nemažai mūsų pastangų, tačiau jei prie traktoriuko pritvirtinsite specialų jo stumdymui skirtą priedą, su tokia užduotimi susidorosite gerokai paprasčiau. Šiam tikslui dažnai pasitelkiamos ir padangų grandinės: pritvirtinus jas prie ratų, pagerinamas jų sukibimas su kelio danga, taigi galima lengviau laviruoti net ir ant slidaus paviršiaus.

sodo traktoriukas valo sniega

Lapų grėbimas

Norint iš teritorijos pašalinti lapus, žoles ar samanas, į pagalbą galima pasitelkti net du skirtingus sodo traktoriukų priedus. Samanų grėblys leis efektyviai sugrėbti ne tik šiuos augalus, bet ir kitus paviršiaus nešvarumus. Tuo tarpu lapų ir žolės rinktuvas – šluota leis pasirūpinti ir jų surinkimu. Jeigu naudosite šoninį žolės išmetimą turinčią techniką, pasirūpinę šiuo priedu, vienu metu žolę ne tik pjausite, bet ir sušluosite.

Daiktų pervežimas

Net ir mažesniame ūkyje kartais tenka atlikti pervežimo darbus – sodo taktoriukas tokiais atvejais gali tapti geriausiu pagalbininku. Prikabinę prie šios technikos priekabą, galėsite transportuoti vandenį, akmenis, malkas, kompostą, medžių šakas, šiukšles ar bet kokius kitus daiktus. Maloniai nustebsite, kai pamatysite, kokį svorį ši įranga gali vežioti – ypač tuomet, jei naudojate galingesnį modelį. Priekabų pasirinkimas taip pat bus pakankamai gausus, tad renkantis ją, reikėtų iš karto pagalvoti apie savo poreikius.

Benzininis sodo traktoriukas Hecht 5161 kaina ir informacija | Benzininis sodo traktoriukas Hecht 5161 | pigu.lt 100 € NUOLAIDA NUO 777 €
€ 1 36003 4.6/5 8d. 2val. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
100 € NUOLAIDA NUO 777 €
Benzininis sodo traktoriukas Villager VTR 650 kaina ir informacija | Benzininis sodo traktoriukas Villager VTR 650 | pigu.lt 100 € NUOLAIDA NUO 777 €
€ 1 21560 3.3/5 8d. 2val. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
100 € NUOLAIDA NUO 777 €
Priekaba Hecht 53350 kaina ir informacija | Priekaba Hecht 53350 | pigu.lt GERA KAINA!
€ 17400 4.5/5 8d. 2val.
Į krepšelį
GERA KAINA!
Priekaba Hecht 52184 kaina ir informacija | Priekaba Hecht 52184 | pigu.lt
€ 9999 4.4/5 8d. 2val. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
Priekaba Hecht 52145 kaina ir informacija | Priekaba Hecht 52145 | pigu.lt
€ 9006 4.3/5 8d. 2val. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
Priekaba HPG, 200 kg kaina ir informacija | Priekaba HPG, 200 kg | pigu.lt NAUJIENA
€ 18200 8d. 2val. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
NAUJIENA
Vejos traktorius HPG SDX 98 SD Special kaina ir informacija | Vejos traktorius HPG SDX 98 SD Special | pigu.lt 100 € NUOLAIDA NUO 777 €
€ 1 31300 8d. 2val. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
100 € NUOLAIDA NUO 777 €
Benzininis sodo traktoriukas HPG YH63R kaina ir informacija | Benzininis sodo traktoriukas HPG YH63R | pigu.lt 100 € NUOLAIDA NUO 777 €
€ 99900 8d. 2val. Atsiimkite šiandien
Į krepšelį
100 € NUOLAIDA NUO 777 €
Benzininis sodo traktoriukas Villager VT 845 kaina ir informacija | Benzininis sodo traktoriukas Villager VT 845 | pigu.lt 100 € NUOLAIDA NUO 777 €
€ 1 99900 8d. 2val.
Į krepšelį
100 € NUOLAIDA NUO 777 €
Rodyti daugiau

Žolės aeravimas ir skarifikavimas

Nors šiuos vejos priežiūros darbus galima atlikti pasitelkus ir rankinius prietaisus, prikabinus atitinkamus gaminius prie traktoriuko, jie klostysis gerokai efektyviau. Aeratorius dirvoje įdurs skylutes, kurios užtikrins geresnį deguonies, trąšų bei vandens pasisavinimą, o skarifikatorius pašalins negyvų žolės šakų bei stiebų sluoksnį – dėl to maistinių medžiagų savinimasis taip pat bus efektyvesnis.

Dirvos paruošimas

Lygiai taip pat kaip aeracijai, sodo traktoriuką galima pasitelkti ir kultivavimui. Šio proceso metu išdraskomas dirvožemio paviršius, o žemė išpurenama ir paruošiama tolimesniems darbams. Didesniems plotams naudojama profesionalesnė ir galingesnė technika, tačiau jei turite nedidelį darželį, pasitelkus tokią įrangą, žemę paruošite daug greičiau nei darydami tai rankiniu būdu su grėbliu.

Pakrovimas ir išpylimas

Prie aukštesnės klasės sodo traktoriukų galima prikabinti priekinius krautuvus, kurie suteiks galimybę perkelti ar išmesti birias medžiagas, tokias kaip sodo kompostas, purvas ar šiukšlės. Nors jų keliamoji jėga nebus tokia, kokią galėtų pasiūlyti standartiniai krautuvai, išvengdami didelių investicijų vis vien galėsite ženkliai praplėsti šios sodo technikos pritaikymo galimybes.

sodo traktoriukas pjauna zole

Trąšų barstymas

Naudodami barstytuvą, patogiai galėsite išpilti sėklas, trąšas, kompostą, smėlį ar netgi druską, tad šį priedą pritaikysite labai įvairiose situacijose. Be to, daugelis tokių modelių yra lengvai suderinami su skirtingais traktoriukų priedais. Jei dar efektyviau norite patręšti pievutę, svarstydami, kaip pasirinkti sodo traktoriuką, atkreipkite dėmesį, kad kai kurie jų modeliai turi ir mulčiavimo funkciją. Tuomet šio darbo nereikia atlikti papildomai.

Akivaizdu, kad įsigiję sodo traktoriuką, jį galėsite pritaikyti pačių įvairiausių darbų atlikimui. Jei nestokosite kūrybiškumo ir atidžiau susipažinsite su šios technikos priedais, panašių paskirčių sugalvosite ir daugiau, tad visas užduotis kieme atliksite dar paprasčiau.

Pirkėjams patiko šis įrašas

5/5
2 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?