Naudingi patarimai

Viena dovana visiems norams!

2019 03 04

Nesvarbu, ar ruošiamės pasveikinti tolimą giminaitį, ar reikia nustebinti pačius artimiausius, dovanų paieškos daugeliui iš mūsų tampa pakankamai dideliu galvos skausmu. Tačiau vis daugiau žmonių nusprendžia pažiūrėti į šią situaciją kiek paprasčiau ir padovanoja bičiuliams galimybę rinktis – dovanų kuponą. Tokios dovanos vis dar vertinamos gana kontraversiškai, todėl šį kartą aptarsime, kodėl, kada ir kam verta pasitelkti šią idėją.

Kodėl verta rinktis dovanų kuponą?

Jei svarstote, ar dovanų čekis tikrai yra vykusi dovana, turėtumėte susipažinti su tokio pasirinkimo privalumais – išduosime, jog naudos turėsite ir Jūs, ir būsimasis dovanos gavėjas.

Galimybė rinktis. Tai bene pats ryškiausias ir akivaizdžiausias dovanų kuponų privalumas – kalėdinis kuponas leidžia Jūsų artimiesiems išsirinkti praktiškai bet kokią, jiems asmeniškai naudingą ir reikalingą dovaną. Kitaip tariant: dovana viena, o būdų, kaip ją panaudoti – daugybė. Ši Jūsų idėja tikrai nebus paslėpta giliai spintoje ar sandėliuke – gautą dovanų kuponą norėsis kaip įmanoma greičiau panaudoti!

Saugumas ir ramybė. Patiks? Nepatiks? Supras? Nesupras? Klausimų, kurie kyla renkant dovaną, sąrašą būtų galima tęsti be paliovos, tačiau jei nuspręsite, kad šį kartą bičiuliams labiau tiks dovanų kuponai, visus juos galėsite pamiršti – tereikės apsispręsti dėl konkrečios sumos ir parduotuvės.

Savo artimuosius taip pat išgelbėsite nuo būtinybės suvaidinti džiugias emocijas gavus dar vieną galbūt ir vertingą, tačiau visiškai nereikalingą daiktą. Dovanų čekis visiškai neįpareigoja, todėl tokia dovana nuoširdžiai gali pradžiugins kiekvieną.

Patogumas. Dovanų kuponai gali būti užsakomi internetu, tad jais galėsite pasirūpinti vos tik atradę laisvą minutę, taip sutaupydami nemažai laiko resursų. Patogu bus ir tiems, kurie gaus tokią dovaną: dažniausiai šie čekiai turi pakankamai ilgą galiojimo trukmę, todėl nespaudžiant savęs bus galima atrasti tai, ko iš tiesų norisi labiausiai.

Dovanos, kurias verčiau pakeisti į kuponą

Net jeigu žinote, kokios maždaug dovanos norėtų Jūsų artimieji, tai dar nereiškia, jog nesibaimindami galite ją išrinkti – ypač tuomet, jei ji priklauso vienai iš įvardintų kategorijų.

Kvepalai ir kosmetika. Jei dėl kosmetikos dar būtų galima ginčytis, tikriausiai sutiksite, jog kvepalai yra pakankamai individualus pasirinkimas, dėl kurio labai greitai galima apsirikti. Tad jeigu negalite visiškai tiksliai įvardinti, koks aromatas šimtu procentų sužavėtų Jūsų bičiulius, Jums tikrai pravers dovanų čekis – taip nuo savo pečių nusiimsite visą atsakomybę.

Baldai. Jei Jūsų draugas užsiminė, jog jam reikėtų naujos sofos, spintos, lovos ar kitų baldų, tikriausiai nesiryšite (ar bent jau nereikėtų) pradėti tokių dovanų paieškos. Pirmiausia dėl to, jog tikrai nežinote visų jų poreikių ir tinkamų išmatavimų. Be to, tikėtina, jog svarstydami, kokie čiužiniai ar virtuvės baldų komplektai jiems patiktų labiausiai, susikoncentruotumėte į savo dovanos biudžetą, kai tuo tarpu Jūsų artimiesiems būtų svarbūs visai kiti aspektai. Todėl šiuo atveju kur kas labiau tiktų dovanų kuponas – jei jo vertės patikusiems baldams neužteks, bičiuliai visuomet galės prisidėti papildomų lėšų.

Kompiuterinė, buitinė technika ir elektronika. Mobilieji telefonai, planšetiniai, nešiojami kompiuteriai ar tie patys televizoriai ženkliai skiriasi savo specifikacijomis, o buitinės technikos prietaisai, pavyzdžiui, skalbimo mašinos, kavos aparatai ar dulkių siurbliai siūlo daugybę skirtingų funkcijų. Tai, kas Jums yra visiškai neaktualu, gali būti labai svarbu Jūsų artimiesiems – jeigu nesate visiškai tikri dėl savo sprendimo, verčiau nerizikuokite. Daugelis šių prekių reikalauja pakankamai nemažų investicijų, todėl tikrai nesinorėtų, jog Jūsų dovana taip ir liktų neįvertinta, o galbūt – net ir nepanaudota.

Kokioms asmenybėms labiausiai patinka dovanų čekiai?

Jei vis dar nesate tikri, kaip Jūsų draugai sureaguotų gavę dovanų kuponą, pagalvokite, ar galėtumėte juos priskirti bent vienai iš šių žmonių grupių.

Praktiški. Jūsų bičiuliai visuomet vertina kasdienybėje pritaikomas idėjas ir nuolat ieško praktinės naudos? Tuomet net neverta ieškoti kažko kito – jie puikiai supras, kaip naudingai gali būti panaudoti dovanų kuponai!

Išrankūs. Yra žmonių, kuriems įtikti labai sunku: jie kruopščiai renkasi kiekvieną aksesuarą, preciziškai derina interjero spalvas ir atsakingai renkasi kiekvieną juos supantį daiktą. Dovanų paieškos jiems – tikras iššūkis, kuris ne visada gali baigtis sėkmingai, todėl verčiau nerizikuoti ir pasirinkti saugesnį kelią. Dovanos kuponas tokioms asmenybėms turėtų patikti – juk taip pabrėšite, kad vertinate jų individualumą ir nesikėsinate paveikti asmeninių sprendimų.  

Šiuolaikiški. Vis dar atsiranda manančių, jog dovanų kuponai yra visiškai neasmeniška, „greita“ dovana, tačiau tai greičiau stereotipas, nei realybė – tuo labiau, jog ir paprastą čekį galima pateikti labai originaliai ir personalizuotai. Tačiau jei žinote, kad Jūsų bičiuliai labiau nei nusistovėjusius standartus vertina praktinę naudą, nesuklysite parinkę jiems tokią dovaną: jie tikrai įvertins visus jos privalumus!

Nesuklysime pasakę, jog dovanų kuponas pradžiugintų kiekvieną, kuris mėgsta pats priimti sprendimus ir vertina galimybę rinktis - kalėdiniai meilės kuponai padės išrinkti geriausias dovanas savo antrajai pusei, kalėdiniai dovanų kuponai tiks draugams ir artimiesiems, kurie dovanas mėgsta rinktis patys. Juk niekas geriau už mus pačius nežino slapčiausių svajonių –dovanų čekis jas gali paversti realybe!

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?