Naudingi patarimai

Virtuvės apšvietimo idėjos

moderni ir sviesi virtuve su mediniais ir juodais akcentais ir dideliais pakabinamais sviestuvais virs stalo
5/5
2020 09 07

Geras apšvietimas virtuvėje ypač svarbus, juk čia, dažniausiai dar pilnai neišaušus, prasideda mūsų darbo dienos rytas. O juk sakoma, kaip pradėsite dieną – tokia ji ir bus. Per daug blanki šviesa tik dar labiau privers svajoti apie sugrįžimą į šiltą lovą. Per daug ryški šviesa, dar pilnai nepabudus ir ruošiantis rytinę kavą gali erzinti ir neleisti ramiai susiruošti. Tad kaip išsirinkti tokį apšvietimą, kuris tiktų tiek rytais geriant kavą, tiek vakarais ruošiant vakarienę ar sėdant prie pietų stalo. Skaitykite ir pasisemkite idėjų. 

оmodernus virtuves kambario apsvietimas

Apšvietimų tipai

Galima išskirti 3 pagrindinius apšvietimo tipus: aplinkos, akcentinį ir funkcinį. 

Aplinkos. Tai pagrindinis šviesos šaltinis kambaryje, neskaitant natūralios dienos šviesos. Jis turėtų gerai apšviesti visą kambario erdvę, nebūti per daug ryškus ir varginantis. Tam puikiai tinka lubiniai, įmontuojami arba pakabinami šviestuvai. Pagrindinį šviestuvą rekomenduojama kabinti vidurį kambario, kad jis vienodai apšviestų visą erdvę. Tačiau, jei patalpoje yra jau ir didesnis funkcinis šviestuvas, kabinkite juos proporcingais tarpais, kad šviesos šaltiniai nesimaišytų.

Akcentinis. Kažkokius konkrečius daiktus apšviečiantis šviestuvas. Tam tinka sieniniai arba pakabinami šviestuvai su reguliuojamomis galvutėmis. 

Funkcinis. Kažkokiai veiklai skirtas apšvietimas. Tarkim lemputės po spintelėmis maisto ruošimui arba šviestuvas virš maisto gaminimo salelės. Tam tinka pakabinami, įmontuojami ar lubiniai šviestuvai bei LED juostos. 

Pagrindinių erdvių apšvietimas

Virtuvėje yra 3 pagrindinės erdvės – stalviršis po spintelėmis, salelė maistui gaminti ir virtuvinis stalas. 

Apšvietimas po virtuvės spintelėmis. Įprastai, pagrindinis kambario apšvietimas palieka šešėlius erdvėje po spintelėmis. Būtent toje vietoje, kur geras apšvietimas tiesiog būtinas norint patogiai ir saugiai ruošti maistą.

virtuves apsvietimasvirtuves apsvietimo sprendimai

Šiai erdvei dažniausiai naudojamos LED juostos, tačiau tinka ir įmontuojamos lempos ar nedideli sieniniai šviestuvai.

Salelė maistui gaminti. Jei turite tokią atskirą erdvę maisto gaminimui, ji taip pat turėtų būti gerai apšviesta. Rinkitės lubinius arba pakabinamus šviestuvus.

modernus virtuves kambario apsvietimaserdvi ir moderni virtuve su jaukiu pasvietimu

Dabar galima atrasti pačių įvairiausių modelių. Jei virtuvėje pakankamai aukštos lubos, galite įsigyti reguliuojamo aukščio lempą, jei salelė labai ilga pasvarstykite apie keletą pakabinamų šviestuvų vienas šalia kito. 

Virtuvinis stalas. Svarbiausia, kad šviesa nebūtų per daug ryški ir nevargintų. Juk valgant norime atsipalaiduoti, mėgautis maistu. Geriausiai šiai erdvei tiks pakabinamas arba įmontuojamas šviestuvas.

virtuves apsvietimas sviestuvais jaukumui sukurtigrazi virtuves erdve su dideliais pakabinamais sviestuvais

Tačiau nebijokite eksperimentuoti. Galbūt jūsų virtuvė ypač žaisminga, todėl tobulai atrodys spalvingos, skirtingų dydžių ir aukščio lempos, o gal virtuvė labai klasikinio stiliaus ir žavingai atrodytų žvakes imituojantis šviestuvas. 

Kam reikalingas akcentinis apšvietimas? 

Galbūt virtuvėje kabo gražus paveikslas ar kitas meno kūrinys, o gal turite indaują su senovinėmis lėkštėmis ar statulėlėmis. Akcentinis, tai dekoratyvinis, įdomesnes erdves pabrėžiantis apšvietimas. Jei viena iš virtuvės sienų yra grįsta akmenimis ar tiesiog grublėtos tekstūros ar įdomesnio rašto, ją taip pat galite pabrėžti.

jauki ir tamsiu atspalviu vrtuve su imontuojamais sviestuvais

Šviesos stiprumas ir spalvinė temperatūra

Renkantis lemputes šviestuvams, tiesiog būtina atsižvelgti į jų spalvinę temperatūrą. Būtent nuo to priklauso, kokiu atspalviu bus apšviesta norima erdvė. 

Spalvinė temperatūra yra matuojama Kelvinais (K), skalėje nuo 1 000 iki 10 000. Kuo didesnis skaičius – tuo šviesa baltesnio ir šaltesnio atspalvio. Virtuvės pagrindiniam apšvietimui rinkitės lemputes turinčias 3 000-4 500 K.

Šviesos ryškumas yra matuojamas Liumenais (lm). Norint tiksliai žinoti kokio ryškumo lemputės jums reikia, turite atsižvelgti į tai, kokio dydžio erdvę norite apšviesti. Virtuvės pagrindiniam apšvietimui rekomenduojamos lemputės turinčios 350-450 lm/m2. Stalviršiui rinkitės ryškesnes – 750-850 lm/m2 lemputes, o virtuvės stalui, kaip ir pagrindiniam, užteks 350-450 lm/m2 

Apibendrinant, galima pabrėžti, kad svarbiausia virtuvėje apšviesti erdves kuriose yra gaminamas ir valgomas maistas. Tačiau, svarbu pasirinkti ir tinkamos spalvos ir ryškumo lemputes. Per daug ryški šviesa vakarais vargins, o per daug blanki trukdys rytais pabusti ir pasiruošti naujai darbo dienai. 

Pirkėjams patiko šis įrašas

5/5
1 Kliento įvertinimas

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?