Naudingi patarimai

Viskas, ką reikia žinoti renkantis naują „iPhone“

3.7/5
2018 09 21

Rugsėjį įvykęs naujųjų „iPhone“ produktų pristatymas pažėrė ypač daug naujienų. Gerbėjams pristatyti ne tik trys nauji telefonai: biudžetinis „Xr“ bei flagmanai „Xs ir Xs Max“, bet ir naujas išmanusis laikrodis, kuris, „Apple“ atstovų teigimu, net galės atlikti kardiogramą.

„Pigu.lt“ ekspertai atidžiai įvertino naujoves, ir, prasidėjus išankstiniam pardavimui, pataria, kaip išsirinkti sau tinkamiausią telefoną.

Papildytoji realybė ir 3D – jūsų kišenėje

„Apple“ šiemet pristatė tris naujus telefonus, kartu patobulino daug funkcijų. Kompanijos atstovų teigimu, naujoji „iOS 12“ operacinė sistema yra ne tik bus spartesnė, bet ir siūlo daugiau papildytos realybės. Vartotojai gali išmatuoti ar net su kamera kurti 3D objektus, naudotis vaizdo skambučių (FaceTime) funkcija, kuri leidžia į pokalbį pakviesti net 32-iejų žmonių grupę.

Sklandų įrenginių veikimą užtikrina naujasis „A12“ 6 branduolių procesorius, kuris už pirmtaką „A11“ turi būti maždaug 15 proc. spartesnis ir naudoti 50 proc. mažiau baterijos energijos. „Apple“ inžinieriai labai patobulino ir „mašininio mokymosi“ (Machine learning) galimybes – naujieji „iPhone“ geba dar labiau prisitaikyti prie vartotojų įpročių ir tiksliau nuspėti poreikius, taip palengvina fotografavimą ar naudojimąsi papildyta realybe.

Visi naujieji telefonai turi bevielio įkrovimo galimybę, nuo 0 iki 50 proc. baterijos talpos įkraunama vos per pusvalandį. Kompanija nusprendė negrąžinti ir „namų“ mygtuko, o vietoje pirštų skaitytuvo, telefonus atrakinti leis dar labiau patobulinta „Face ID“ funkcija. Dirbantiems lauke ar mėgstantiems aktyvų laisvalaikį, nereikės nerimauti dėl telefono saugumo – visiems suteikta „IP 67“ arba „IP 68“ atsparumo kategorija, užtikrinanti apsaugą nuo dulkių ar trumpalaikio panardinimo į vandenį.

Biudžetinis „Xr“ – ne ką prastesnis už flagmaną

Kaip jau tapo įprasta telefonų rinkoje, pristatydamos naujuosius flagmanus, kompanijos pristato ir biudžetines jų versijas – kopijas, savo parametrais kiek nusileidžiančias originalams. „Apple“ inžinierių komanda šįkart labai pasistengė – jų sukurtas „Iphone Xr“ savo specifikacijomis galėtų sėkmingai varžytis su pagrindiniais konkurentų telefonais. Nors jame nėra atminties kortelės lizdo, „Xr“ galima rinktis iš trijų variantų – 64, 128 ir 256 GB, todėl atminties užteks ir nuotraukoms, ir vaizdo įrašams. Norintiems išsiskirti, tai taip pat bus puikus pasirinkimas, nes, šį telefoną bus galima rinktis iš raudonos, geltonos, baltos, koralų, juodos ar mėlynos spalvų.

6.1 colio LCD ekranas, užimantis beveik visą telefono priekį, neiškraipys spalvų, o „TrueTone“ technologija parinks tinkamiausią apšvietimą ir kontrastą, taip išvengiant akių varginimo. Tiesa, pikselių viename kvadratiniame colyje skaičius siekia tik 326 – gerokai mažiau, nei kitų šiuolaikinių telefonų, todėl kartais gali pritrūkti detalumo.

Nors 12 megapikselių kamera išmaniajame telefone jau seniai nieko nestebina, „iPhone“ kūrėjai niekada nesivaikė skaičių. Smart HDR (išmaniojo didelio dinaminio diapazono) režimas leis net prastai apšviestose vietose užfiksuoti detalius vaizdus, o naujų sensorių dėka, judantys objektai neatrodys susilieję, todėl naujasis „Xr“ leis kokybiškai užfiksuoti kasdienes gyvenimo akimirkas. 7 megapikselių priekinė kamera taip pat nėra naujiena, tačiau pristatytos „Depth Control“ (gylio kontrolės) ar „Portrait Lightning“ (portretinio apšvietimo) funkcijos, suteiks vartotojams galimybę daryti kokybiškas ir ryškias asmenukes.

Flagmanai „Xs“ ir „Xs Max“

Abu telefonus bus galima rinktis iš 64, 256 arba 512 GB talpos variantų ir, skirtingai nei biudžetiniame variante, šie „iPhone“ turės kiek brangesnius, bet kokybiškesnius OLED ekranus, kurie suvartoja mažiau energijos bei atkuria dar ryškesnius ir detalesnius vaizdus. Taip pat, vietoje vienos, abu telefonai turės dvigubas 12 megapikselių kameras, kurios, kompanijos atstovų teigimu, leis užfiksuoti detalesnius vaizdus bei suteiks didesnio priartinimo funkciją, išlaikant ir kokybę.

Populiariausi „Xs“ modeliai

Apple iPhone XS Atnaujintas, 64 GB, Gold kaina ir informacija | Apple iPhone XS Atnaujintas, 64 GB, Gold | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 59500 1val. 25min. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
Apple iPhone XS Atnaujintas, 64 GB, Silver kaina ir informacija | Apple iPhone XS Atnaujintas, 64 GB, Silver | pigu.lt 10 € NUOLAIDA NUO 250 €
€ 60700 1val. 18min. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
10 € NUOLAIDA NUO 250 €
Rodyti daugiau

Reikia pastebėti, jog čia flagmanų pranašumai baigiasi. „Apple“ visas programinės įrangos funkcijas, sudėtas į brangesnius modelius, įdėjo ir į pigesnę versiją. Taip pat, „Xs“ modelis bus šiek tiek mažesnis už „Xr“ ir turės 5.8 colių ekraną, o sumažėjęs telefono dydis lemia ir mažesnę baterijos talpą – flagmano naudojimo laikas, priklausomai nuo veiklos, yra nuo poros iki kelių valandų mažesnis už biudžetinės versijos. Todėl ketinantiems atsinaujinti telefoną, patariama įsivertinti poreikius, geresnė kamera bei ryškesnis ekranas atsieis brangiau.

Situacija šiek tiek keičiasi pereinant prie brangiausios – „Xs Max“ versijos. Tai didžiausią ekraną (6.5 colių) turintis „Apple“ telefonas, o šį žingsnį galima laikyti kompanijos bandymu vytis „Android“ konkurentus, kurių stovykloje tokio dydžio ekranai jau seniai nieko nestebina.

Populiariausi „Xs Max“ modeliai

Tiems, kurie ketina artimiausiu metu „atsinaujinti“ – „iPhone Xr“ yra puikus variantas, norint sutaupyti ir gauti įrenginį, techninėmis specifikacijomis nenusileidžiantį geriausiems rinkos telefonams. „iPhone Xs“ skirtas tiems, kurie siekia visada turėti geriausią produktą, tačiau mėgsta telefoną valdyti viena ranka, o „Xs Max“ – ieškantiems puikaus tarpinio varianto tarp planšetės ir telefono.

Pirkėjams patiko šis įrašas

3.7/5
11 Pirkėjų įvertinimų

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?