Naudingi patarimai

Vonios apšvietimo idėjos

minimalistinio stiliaus vonios kambarys su vonia ir dusu prie pilkos sienos
5/5
2020 09 08

Įrenginėdami vonios kambarį žmonės tapo žymiai kūrybiškesni. Dabar ieškoma ne tik kokybiškos santechnikos ar buities prietaisų, tačiau vis daugiau dėmesio skiriama dekoro detalėms ir komforto prekėms. Tačiau, net ir gražiausiai dekoruotas kambarys atrodys nejaukiai, jei nebus pasirinktas funkcionalus, tam tikroms erdvėms pritaikytas apšvietimas. Kaip išsirinkti ir kur pakabinti šviestuvą patarsime straipsnyje.

jaukus vonios kambarys su efektyviu apsvietimu

Planas vonios kambariui

Yra trys pagrindiniai apšvietimo tipai: aplinkos, akcentinis ir funkcinis. 

  1. Pagrindinis ir svarbiausias – aplinkos apšvietimas. Jis turi apimti visą kambario erdvę. Vonios kambaryje tinkamiausias bus įmontuojamas, pakabinamas arba lubinis šviestuvas. 
  2. Funkcinis bus skirtas erdvei aplink veidrodį ir praustuvą. Tam puikiai tiks sieniniai šviestuvai arba LED juosta. Jei maudantis vonioje pagrindinio apšvietimo nepakanka, prie vonios galite įrengti nišą kurioje paslėpkite LED lemputes. 
  3. Akcentinis yra montuojamas daugiau dekoro tikslais. Pabrėžkite grublėtos tekstūros ar įdomesnio rašto sieną. Akcentiniam dažniausiai naudojami sieniniai, lubiniai arba įmontuojami šviestuvai. 

5 šviestuvų stiliai tiksiantys vonios kambariui

Jei niekaip neapsisprendžiate kiek ir kokių šviesos šaltinių turėtų būti, susipažinkite su 5 populiariausiais šviestuvais naudojamais vonios kambariuose.

  • Sieniniai

Tai vienas populiariausių pasirinkimų vonios kambariui. Įprastai tokie šviestuvai kabinami virš veidrodžio arba iš abiejų jo šonų, tačiau priklausomai nuo pasirinkto stiliaus, galima rasti ir įdomesnių pakabinimo sprendimų. 

Tarkim, jei kambarys labiau klasikinio stiliaus, galite rinktis siaurą, pailgos formos šviestuvą ir kabinti jį ne virš veidrodžio, o iš vieno šono. Jei šone vietos mažai, tuomet kabinkite tiesiai virš veidrodžio. 

grazus sieniniai sviestuvai sviesiame vonios kambaryjeprabangus sieniniai sviestuvai baltame vonios kambaryje

Jei vonios kambarys didesnis ir turite daugiau vietos, galite rinktis tradicinį kabinimo būdą iš veidrodžio šonų. Jei prie pagrindinio veidrodžio ir dažotės, tuomet pasvarstykite apie sieninį šviestuvą su besikreipiančiomis galvutėmis. 

grazus apsvietimas vonios kambaryjemodernus vonios apsvietimas prie veidrodzio

Dar vienas sprendimas apšviesti erdvei aplink praustuvą, įsigyti veidrodį su LED juosta arba pačiam ją pritvirtinti prie veidrodžio šono. 

erdvus vonios kambarys su dideliu veidrodziu ir ryskiu apsvietimu

  • Įmontuojami

Itin patogus variantas mažoms erdvėms arba minimalistinio stiliaus gerbėjams. Tinka kaip pagrindinis kambario apšvietimas.

Montuojant reikėtų laikytis kažkokios formos arba tiesios linijos, netinkamai išdėstytos lempos prastai apšvies patalpą ir atrodys netvarkingai. Įmontuojamus šviestuvus, kaip ir LED juostas galite kabinti į kambaryje esančias nišas. 

sviesus ir modernus vonios kambarys su imontuojamais sviestuvaiserdvus vonios kambarys su ryskiu apsvietimu imontuojamais sviestuvais

  • Lubiniai

Priklausomai nuo stiliaus, tinka tiek kaip pagrindinis, tiek kaip papildomas apšvietimas.

Pasirinkus lubinį šviestuvą kurio galvutės sukiojasi, galėsite nukreipti jas patinkančia kryptimi. Tarkim kai kurias galvutes pasukti į praustuvo pusę, kitas į vonios pusę. 

grazus vonios kambario apsvietimas lubiniais sviestuvais ir lempomis

  • Pakabinami

Pakabinimas šviestuvas tiks turintiems didesnius vonios kambarius.

Kabindami atsižvelkite į lubų aukštį ir lempos aukštį, nes pakabinus per daug žemai jis gali trukdyti. 

modernus vonios kambarys su pakabinamais sviestuvais ir lempomis

  • Pastatomi

Jei kambaryje yra didelis stalviršis, galite apsvarstyti ir pastatomą šviestuvą. Tai bus puiki dekoro detalė, suteikianti kambariui jaukumo.

Tačiau, turėtumėte įsitikinti jog laidai yra pakankamai toli nuo praustuvo ir nėra tikimybės juos aptaškyti. Taip pat galite įsigyti su elementais veikiantį stalinį šviestuvą. 

ryskus vonios kambarys su vonia ir jaukiu apsvietimu

Apšvietimo stiprumas ir spalvinė temperatūra

Renkantis lemputes šviestuvams, tiesiog būtina atsižvelgti į jų spalvinę temperatūrą. Būtent nuo to priklauso, kokiu atspalviu bus apšviesta norima erdvė. Kalbant apie vonios kambario apšvietimą, geriausia, kad pagrindinė šviesa būtų pakankamai ryški ir balto atspalvio, kad kuo labiau primintų dieninę šviesą.

Spalvinė temperatūra yra matuojama Kelvinais (K), skalėje nuo 1 000 iki 10 000. Kuo didesnis skaičius – tuo šviesa baltesnio ir šaltesnio atspalvio. Vonios kambario pagrindiniam apšvietimui rinkitės lemputes turinčias 3 500–6 000 K. 

Šviesos ryškumas yra matuojamas Liumenais (lm). Norint tiksliai žinoti kokio ryškumo lemputės jums reikia, turite atsižvelgti į tai, kokio dydžio erdvę norite apšviesti. Vonios kambariui rekomenduojamos lemputės turinčios 750-850 lm/m2. Jei tokia šviesa jums atrodo per ryški, papildomai prie vonios įsirenkite švelnią šviesą skleidžiančias LED lemputes ar įmontuojamus šviestuvus romantiškai ir atpalaiduojančiai aplinkai sukurti. 

Apibendrinant, galima pabrėžti jog svarbiausia vonios kambaryje sukurti kuo natūralesnę, dienos šviesą primenančią aplinką. Tik tokiu atveju veidrodyje galėsite matyti save taip, kaip atrodysite ir dienos šviesoje. Jei norite jog kambarys būtų ir jaukus atsipalaidavimo kampelis – saugiu atstumu nuo vonios pasikabinkite girliandų. 

Pirkėjams patiko šis įrašas

5/5
1 Kliento įvertinimas

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?