Naudingi patarimai

Xbox One žaidimų konsolės: kurią pasirinkti?

2020 04 02

Garsiajai „Microsoft“ kompanijai priklausančios „Xbox One“ serijos konsolės visuomet susilaukia daugybės žaidėjų susidomėjimo. Nors dažniausiai „Microsoft“ konsolės lyginamos su „Sony“ įrenginiais, renkantis patį geriausią modelį, tarpusavyje lyginami ir visi „Xbox One“ serijai priklausantys gaminiai. Šį kartą ir mes pasukome šiuo keliu – pateikiame svarbiausią informaciją, kuri padės nuspręsti, koks Xbox yra geriausias.

Xbox One

Nors tam tikrais atžvilgiais šios konsolės atsilieka nuo kitų „Xbox One“ serijos modelių, jos vis vien laikomos pakankamai galingomis, funkcionaliomis ir vis dar vertomis Jūsų dėmesio. Susipažinkite su pagrindinėmis šių konsolių charakteristikomis:

 • Pagrindinės specifikacijos. 1,7 GHz, 8 branduolių AMD procesorius, integruota 853 MHz ir 1,31 teraflopų grafikos plokštė, 8GB DDR3 RAM atmintis ir 500GB kietasis diskas, palaikantis išorines saugyklas. Tai pakankamai solidus specifikacijų paketas, kuris užtikrins kokybišką žaidimų ir kitų pramogų patirtį.
 • Vartotojo sąsaja. Turėdami šią Xbox konsolę, labai patogiai galėsite valdyti visą čia pasiekiamą turinį ir netgi papildomus priedus. Didelės piktogramos ir aiškus jų išdėstymas ypač patiks ir mėgstantiems konkretumą, ir tiems, kurie šį įrenginį naudoja pirmą kartą.
 • Valdymo pultas. Net ir kritikai įsitikinę, kad šis valdymo pultas daug geriau prisitaiko prie žaidėjų rankų. Sklandesni trigeriai, jautresni mygtukai, geriau prie nykščių priglundančios lazdelės, triukšmo filtrai – tai pagrindiniai, tačiau tikrai ne vieninteliai pultelio atnaujinimai.
 • Žaidimai. Šaudymo entuziastams siūlomas ne tik nuo Xbox konsolių neatsiejamas „Halo 5: Guardians“, bet ir „Overwatch“, „Fortnite“, „Call of Duties“ ir kt. Taip pat čia rasite standartinius sporto žaidimus (FIFA, NBA ir t.t.), o RPG mėgėjai galės išbandyti „The Witcher 3 Wild Hunt“. Tačiau tai tikrai ne viskas – palaikomų žaidimų biblioteka tikrai pakankamai gausi, taigi sau tinkamos veiklos pavyks surasti kiekvienam.
 • Papildomos galimybės. Atnaujintos buvo ir „Kinect“ galimybės. Nebereikia stovėti taip arti televizoriaus, žaisti gali net keturi žaidėjai, o pati technologija gali geriau išfiltruoti įsiskverbiančias šviesas bei garsus. Skirtingai nei ankstesnės kartos, šis „Kinect“ modulis gali veikti ir beveik visiškoje tamsoje. Be šio priedo, Xbox One pasiūlys ir daugiau pramogų, kurios leis praturtinti savo laisvalaikį.

Xbox One S

Svarstant, kaip išsirinkti žaidimų konsolę, reikėtų susipažinti ir su kitomis „Xbox One“ serijos versijomis. Iš esmės Xbox One S žaidimų konsolė yra labai panaši į Xbox One. Tačiau šis įrenginys yra mažesnio dydžio (maždaug 40 procentų skiriasi nuo savo pirmtako) ir turi kiek daugiau galios. Taip pat buvo atlikti šie atnaujinimai: 

 • Integruotas maitinimo blokas, ženkliai prisidedantis prie mažesnių matmenų. Be to, šią konsolę galima statyti ir vertikaliai, ir horizontaliai.
 • Pašalintas „Kinect“ prievadas. Tačiau įsigiję specialų adapterį, vis vien galėsite mėgautis šiomis pramogomis.
 • GPU greitis padidėjo nuo 853 MHz iki 914 MHz. Yra tikimybė, kad pastebėsite nežymų našumo padidėjimą žaidimuose, kurie neturi užfiksuotų kadrų dažnio.
 • 4K HDR vaizdo atkūrimas ir 4K HDR „Blu-ray“ grotuvas. Šios specifikacijos suteiks galimybę mėgautis dar įspūdingesniais vaizdais.
 • Atnaujintas valdymo pultelis, kuris gali pasiūlyti naują, tekstūruotą rankeną. Be to, jis palaiko ir „Bluetooth“ ryšį, todėl galima jį naudoti ir su „Windows 10“ operacinę sistemą turinčiais asmeniniais kompiuteriais.
 • Galimi 500GB, 1TB ir 2TB kietojo disko talpos variantai, leidžiantys žaidimų konsolę dar labiau pritaikyti savo poreikiams.

Xbox One X

Kol rinkoje dar nepasirodė naujosios PlayStation 5 ir Xbox Series X konsolės, šis modelis pretenduoja tapti vienu galingiausių ir geriausių pasirinkimų rinkoje. Kaip ir Xbox One S, ši žaidimų konsolė yra pritaikyta 4K raiškos televizoriams, turi 4K HDR „Blu-ray“ grotuvą ir integruotą maitinimo bloką. Šiame įrenginyje taip pat nerasime „Kinect“ prievado. Kuo skiriasi Xbox One X nuo Xbox One S ir pirminės versijos? Išskiriami šie patobulinimai:

 • Xbox One X šiuo metu yra mažiausia Xbox konsolė, kurios matmenys yra 30x24x6 cm.
 • Nors vis dar naudojamas 8 branduolių AMD procesorius, jo dažnis nuo 1,75 GHz buvo padidintas iki 2,3 GHz.
 • Integruota 6 teraflopų AMD grafikos plokštė. Lyginant su originalia Xbox One versija, jos galimybės didesnės net 4,5 karto!
 • 12GB GDDR5 RAM atminties kiekis. „Microsoft“ teigia, kad 9GB iš jų yra skirti žaidimams, o 3GB – operacinei sistemai.
 • Nors vis dar naudojamas HDD diskas, jis yra gerokai greitesnis ir dėl to sparčiau gali įkelti žaidimus.

Visos šios žaidimų konsolės yra skirtos skirtingiems pirkėjų poreikiams. Jei neturite 4K raiškos televizoriaus ir kol kas neplanuojate jo įsigyti, tikslinga pirkti Xbox One S žaidimų konsolę. Tačiau jeigu Jūsų namuose jau yra Xbox One konsolė, pakeitę ją į „One S“ modelį, akivaizdaus skirtumo tikrai nepajausite. Tuo tarpu turintiems 4K televizorių (ar planuojantiems jį įsigyti), rekomenduojama iš karto rinktis Xbox One X žaidimų konsolę, kuri šiuo metu yra vienas geriausių laimikių rinkoje. Ryškesni vaizdai ir geresnis našumas užtikrins nepamirštamą žaidimų patirtį.

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?