Vaizdo plokščių aušintuvai

(9)
Titan 50x50x10mm Fan (TFD-5010M12Z) kaina ir informacija | Vaizdo plokščių aušintuvai | pigu.lt 3 € NUOLAIDA NUO 30 € € 439 2d. 15val.
Radiatorius: Ne
Į krepšelį
NZXT Kraken G12 GPU Mounting Kit, White (RL-KRG12-W1) kaina ir informacija | Vaizdo plokščių aušintuvai | pigu.lt 3 € NUOLAIDA NUO 30 € € 3849 5/5 2d. 15val.
Radiatorius: Ne
Į krepšelį
Arctic Accelero L2 Plus (DCACO-V300101-BL) kaina ir informacija | Vaizdo plokščių aušintuvai | pigu.lt 3 € NUOLAIDA NUO 30 € € 2249 5/5 2d. 15val. Į krepšelį
EK Water Blocks 3831109822180 kaina ir informacija | Vaizdo plokščių aušintuvai | pigu.lt 5 € NUOLAIDA NUO 59 € € 17999 5val. 21min. Į krepšelį
Alphacool GPU RAM Aluminium Heatsinks 15x15mm Black 10pcs (17155) kaina ir informacija | Vaizdo plokščių aušintuvai | pigu.lt 3 € NUOLAIDA NUO 30 € € 900 5/5 2d. 15val.
Radiatorius: Taip
Į krepšelį
Gembird 40 mm ball bearing cooling fan, 12 V (D40BM-12A) kaina ir informacija | Vaizdo plokščių aušintuvai | pigu.lt 3 € NUOLAIDA NUO 30 € € 199 5/5 2d. 15val. Į krepšelį
NZXT Kraken G12 GPU Matte Cooling Black (RL-KRG12-B1) kaina ir informacija | Vaizdo plokščių aušintuvai | pigu.lt 3 € NUOLAIDA NUO 30 € € 3349 2d. 15val. GREITAS PRISTATYMAS
Radiatorius: Ne
Į krepšelį
StarTech FANCASE kaina ir informacija | Vaizdo plokščių aušintuvai | pigu.lt 3 € NUOLAIDA NUO 30 € € 1199 2d. 15val. Į krepšelį
Gembird 60 mm sleeve bearing cooling fan, 12 V (D6015SM-3) kaina ir informacija | Vaizdo plokščių aušintuvai | pigu.lt 3 € NUOLAIDA NUO 30 € € 359 2d. 15val.
Radiatorius: Ne
Į krepšelį

Pirkėjai myli Pigu.lt!

Pirkėjai įvertino: 4.7/5
16 764 įvertinimai. Žiūrėti visus

Vaizdo plokščių aušintuvai internetu

Dauguma kompiuterio korpuse esančių dalių generuoja didesnį ar mažesnį šilumos kiekį. Viena daugiausiai šilumos generuojančių detalių yra vaizdo plokštė. Tam, kad būtų užtikrinta tinkama darbinė detalės temperatūra, naudojami vaizdo plokščių aušintuvai.

Dauguma šiuolaikinių vaizdo plokščių turi radiatorius, kurie padidina vaizdo procesoriaus šildomą plotą ir taip neleidžia jam perkaisti. Galimi įvairūs radiatorių tipai, kai kurie gali būti monolitiniai – išlieti vientiso metalo gaminiai iš aliuminio ar kito šilumai laidaus metalo. Kiti radiatoriai gali būti sudaryti iš įvairaus storio varinių vamzdelių ir aliuminio plokštelių, kurių pagalba pasiekiamas labai didelis aušinimo efektyvumas.

Kad vėdinimas būtų greitesnis ir efektyvesnis, vaizdo plokščių aušintuvai turi ir ventiliatorius. Tai ir nulemia, kad aušintuvai būna dviejų tipų:

  1. Pasyvaus aušinimo, t.y., kai aušinama tik radiatoriaus pagalba, vien tik padidinant šildomą plotą;
  2. Aktyvaus aušinimo – tai reiškia, kad radiatorius aušinamas ne tiesiog pats natūraliai vėsdamas aplinkos temperatūroje, bet ir greta sumontuoto ventiliatoriaus pagalba.

Koks vaizdo plokštės aušintuvas geresnis? Kurį jų tipą pasirinkti?

Visų pirma reikėtų pasidomėti, ar Jūsų vaizdo plokštės gamintojas konkrečiam modeliui rekomenduoja būtent jam tinkamus aušintuvus. Pasinaudoję prekių katalogo filtrais, galite pabandyti surasti, ar kataloge yra prekių, tinkamų Jūsų vaizdo plokštei.

Galima rasti ir universalių sprendimų, kurie tinka daugeliui rinkoje esančių vaizdo plokščių.

Pasyvaus tipo aušintuvai turi labai didelį privalumą – jie neskleidžia jokio triukšmo. Jei reikia visiškos tylos – tai pats geriausias Jūsų pasirinkimas!

Jei reikia didesnio aušinimo efekto, pavyzdžiui, esate didelis vaizdo žaidimų mėgėjas ar atliekate darbus, kurie reikalauja labai didelių vaizdo plokštės pajėgumų, neišsiversite be aušintuvo su ventiliatoriumi. Šio tipo aušintuvai patys efektyviausi ir sugeba išsklaidyti žymiai didesnius vaizdo plokštės procesoriaus generuojamus šilumos kiekius. Dauguma šio tipo aušintuvų ventiliatorių yra valdomi valdiklio, kuris, atsižvelgdamas į vaizdo plokštės apkrovas, gali reguliuoti ventiliatoriaus greitį, taip sumažindamas arba padidindamas jo galingumą. Taip reguliuojami ne tik šie parametrai: kai galia yra nereikalinga, sumažinamas ir ventiliatoriaus skleidžiamas triukšmas.

Aukščiau aptarti vaizdo plokščių aušintuvai šilumos perteklių sklaido kompiuterio viduje. Naudojantiems ypač galingas vaizdo plokštes, vertėtų pasidomėti papildomais ventiliatoriais, kurie montuojami į kompiuterio korpuso sieneles, arba naudoti dar efektyvesnius vaizdo plokščių aušintuvus, kurie sukauptą šilumos perteklių sugeba išstumti iš korpuso į aplinką.

Kaip ir kitų detalių, taip ir vaizdo plokščių aušintuvams reikalinga nesudėtinga, minimali priežiūra – stenkitės nelaikyti kompiuterių arti šilumą skleidžiančių paviršių, pasirūpinkite, kad visos ventiliavimo angos būtų neuždengtos, atviros. Kartą į metus reikėtų apžiūrėti, ar radiatoriaus grotelėse, ant ventiliatoriaus sparnų, nėra susikaupusių dulkių pūkelių. Nuvalykite jas panaudodami piešimo teptuką ar paprasčiausiai pašalinkite panaudoję dulkių siurblį.