Vaizdo plokštės (GPU)

(375)
Prekių išdėstymas

Kaip pasirinkti vaizdo plokštę?

Vaizdo plokštė (GPU) yra viena iš svarbiausių kompiuterio dalių. Jei įprastas vartotojas retai domisi, kokia vaizdo plokštė yra sumontuota jo kompiuteryje, kompiuterinių žaidimų fanas visada ieško atsakymo į klausimą, kuri vaizdo plokštė yra geriausia ir galingiausia.

Vaizdo plokštės yra skirstomos į du tipus: integruota ir išorinė.

Integruota vaizdo plokštė – įmontuota į pagrindinę (motininę) plokštę, todėl nėra galimybės jos  pasikeisti. Kitaip tariant, kompiuteris su integruota vaizdo plokšte yra puikus pasirinkimas biurui.

Išorinė vaizdo plokštė – atskiras komponentas, kuris yra pajungiamas į atitinkamą jungtį pagrindinėje plokštėje. Šiuo atveju pakeisti vaizdo plokštę į naujesnę labai paprasta.

Dabartinėje rinkoje yra du stambiausi vaizdo plokščių gamintojai – „Nvidia” ir „AMD”.

Koks skirtumas tarp Nvidia ir AMD vaizdo plokščių?

„Nvidia” vaizdo plokštės nėra geresnės nei „AMD” arba atvirkščiai, nes viskas priklauso nuo Jūsų naudojamų programų. Pavyzdžiui, visi žaidimai yra kuriami tam tikrai technologijai („Nvidia” arba „AMD”). Jeigu pabandytume atlikti eksperimentą ir panaudotume abi vaizdo plokštes tiems patiems žaidimams, viename žaidime geresnį rezultatą pateiktų viena vaizdo plokštė, o kitame – kita.

Renkamės geriausią vaizdo plokštę žaidimams

Vaizdo plokštės atmintis.

Šiuo metu rinkoje yra keli vaizdo plokštės atminties tipai :

  • GDDR2
  • GDDR3
  • GDDR4
  • GDDR5

Jeigu Jums nereikia galingos vaizdo plokštės (neplanuojate žaisti žaidimų ir dirbti su grafikos redaktoriais) Jums tiks GDDR3. Jeigu Jūsų poreikiai yra didesni, rinkitės GDDR5 tipą.

Mažiausia vaizdo plokštės atminties talpa yra 512MB. Kuo atminties daugiau, tuo daugiau grafikos detalių ji galės įsiminti. Žaisdami žaidimą, galėsite pamatyti daugiau tekstūrų bei šešėlių.

"DirectX" palaikymas.

Kompiuteriniuose žaidimuose naudojamas vadinamasis „DirectX”. Kuo naujesnę versiją palaiko vaizdo plokštė, tuo naujesnėmis technologijomis galėsite naudotis žaisdami žaidimus.

Nešiojamo kompiuterio vaizdo plokštės

Vaizdo plokštės atnaujinimas nešiojamame kompiuteryje yra labai sudėtinga arba dažnai neįmanoma užduotis. Tačiau žaidimams skirto įrenginio savininkai lengvai gali surasti šios problemos sprendimą. Yra specialios dėžės, skirtos prijungti vaizdo plokštę prie nešiojamo kompiuterio. Į dėžę yra įstatoma vaizdo plokštė, o ji pajungiama prie nešiojamo kompiuterio per Thunderbolt 3 laidą.

Jūsų peržiūrėtos prekės