Žiūronai

(43)

Pirkėjai myli Pigu.lt!

Pirkėjai įvertino: 4.7/5
14 019 įvertinimų. Žiūrėti visus

Žiūronai internetu

Skirtingai nuo daugelio kitų priemonių, leidžiančių priartinti aplinkinį pasaulį, žiūronai turi vieną labai svarbų pranašumą - tai stereoskopinį matymą. Dėl galimybės stebėti, kas vyksta tam tikru atstumu, padedant dviem akims, žmogus gauna trimatį vaizdą. Dauguma žiūronų iš pirmo žvilgsnio atrodo panašūs, tačiau taip nėra.

Kaip pasirinkti žiūronus?

Norėdami teisingai pasirinkti žiūronus, turėtumėte žinoti apie jų rūšis. Šios rūšys yra suskirstytos atsižvelgiant į vaizdo kokybę arba matmenis. Įvairaus dydžio žiūronai, kurie nustatomi atsižvelgiant į lęšių dydį, yra skirti įvairiems tikslams.

  • Standartinio dydžio žiūronai (bendrosios savybės: 8 x 42, 10 x 50). Tokie žiūronai užfiksuoja daugiau šviesos ir geriau veikia silpno apšvietimo sąlygomis. Paprastai jie suteikia stabilų vaizdą ir platų matymo lauką. Populiarūs laukinių gyvūnų stebėjimams.
  • Vidutinio dydžio žiūronai (bendrosios specifikacijos: 7 x 35, 10 x 32). Optimalus dydžio ir šviesos pralaidumo balansas. Geras pasirinkimas tiek laukinės gamtos stebėjimui, tiek sportui, tačiau šiek tiek per sunkūs žygiams.
  • Kompaktiški žiūronai (bendrosios savybės: 8 x 25, 10 x 25). Šie žiūronai yra geriausi žiūronai žygiams.
  • Monokuliniai žiūronai (vienas matymo laukas). Mažiausi ir lengviausi žiūronai. Trumpalaikiam naudojimui dažniausiai teikiama pirmenybė monokuliniams žiūronams.

Kokie žiūronai tinkami medžioklei?

Miško zonoje reikėtų žiūronų medžioklei, kurių optimalus priartinimas yra 7–8 kartai. Toks priartinimas leis stebėti paukščius ir miško gyvūnus. Didelis priartinimas trukdys greitai ieškoti, o mažiems atstumams miškuose nereikia didesnio rodiklio.

Žiūronų techninės specifikacijos

  • Vaizdo priartinimas

Žiūronai turi dvi didinamosios galios savybes. Pirmoji yra didinamasis galingumas, o antroji - žiūrono priekinio lęšio skersmuo. Kaip nustatyti žiūronų vaizdo priartinimą?

Pvz .: 7 x 35 žiūronų didinamoji galia yra 7.

Didinamoji galia 7 reiškia, kad objektas atrodys 7 kartus arčiau nei tuo atveju, jei žiūrėtumėte į jį plika akimi.

  • Objektyvo lęšių skersmuo

Antroji žiūronų techninė charakteristika, naudojama žiūronams identifikuoti, yra objektyvo lęšių skersmuo milimetrais (kuo toliau nuo akių, tuo arčiau stebėjimo „objektas“).

Pvz .: 7 x 35 žiūronų objektyvo skersmuo yra 35 milimetrai.

Objektyvo lęšių skersmuo daugiausia lemia, kiek šviesos žiūronai gali surinkti. Jei turite du žiūronus, turinčius absoliučiai tikslias charakteristikas, išskyrus objektyvo skersmenį, tada žiūronai su didesniu objektyvo lęšių skersmeniu surenka daugiau šviesos. Kuo daugiau šviesos, tuo ryškesnis vaizdas, ypač esant silpnam apšvietimui.

  • Santykinis ryškumas

Kuo didesnė santykinė ryškumo vertė, tuo ryškesnį matote objektą, kuris naudingas esant silpnam apšvietimui.

  • Regėjimo laukas

Ši žiūrono techninė charakteristika nulemia plotą (paprastai pėdomis), kurį galite pamatyti per žiūroną 914 metrų atstumu nuo jūsų. Platus matymo laukas yra geriausias pasirinkimas ieškant ir identifikuojant objektus, tokius kaip paukščiai.

Platus pasirinkimas

Internetinėje parduotuvėje pigu.lt rasite platų žiūronų pasirinkimą. Mūsų internetinėje parduotuvėje dažnai vyksta įvairios akcijos tarp jų ir žiūronams. Gerus žiūronus galite įsigyti ir mūsų parduotuvėse Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje.