Tinklinio tinklai

(16)

Pirkėjai myli Pigu.lt!

Pirkėjai įvertino: 4.7/5
16 764 įvertinimai. Žiūrėti visus

Tinklinio tinklas

Tinklas tinkliniui turbūt yra antras svarbiausias dalykas po kamuolio, norint žaisti šį žaidimą. Na ir žinoma, kuo daugiau žmonių, nes tai komandinis žaidimas. Tinklinį galite žaisti sporto salėse, tinklinio aikštelėse paplūdimiuose ar kaimo turizmo sodybose, bet jei norėsite tą daryti savo kieme ar kitur, kur tokių aikštelių nėra, jums bus reikalingas tinklinio tinklas. Kaina priklauso nuo to, kokio tinklo ieškote: gal jums reikalingas tinklinio tinklas su stovais, o gal paplūdimio tinklinio tinklas? Lauko tinklinio tinklas skirtas žaisti lauke, bet yra ir universalių tinklų, kuriuos galima naudoti tiek lauke, tiek patalpoje.

Paplūdimio tinklinio aikštelės įrengtos Palangoje, Klaipėdoje, Jūrmaloje ir kituose lietuvių lankomuose paplūdimiuose, bet nuosavas pliažo tinklinio tinklas užtikrins, kad žaisti galėsite visur, kur tik norisi, ir būsite nepriklausomi. Galbūt tinklinio aikštelę įsirengsite savo sodyboje ar nuosavo namo kieme?

Tinklų rūšys ir aukštis

Mėgėjams, kurie tinklinį žaidžia laisvalaikiu, pakaks paprastesnio, pigesnio tinklo. Tačiau profesionalams, sportininkams, kurie rimtai treniruojasi, dalyvauja varžybose reikia tinklų, kurie pagaminti iš kokybiškesnės, geresnės medžiagos – nuo to priklauso skirtinga tinklų kaina, dydis. Prie varžybom skirtų tinklų papildomai tvirtinamos antenos. Kokiame aukštyje kabinti tinklą? Jeigu žaidžiate savo malonumui, greičiausiai didelio skirtumo nebus ir aukštį galite pasirinkti savo nuožiūra arba iš pradžių kabinti žemiau, kol labiau įgusite. Tačiau profesionaliame tinklinyje laikomasi taisyklės, kad merginoms ir moterims tinklo aukštis turi būti 2,24 m, o vaikinams ir vyrams – 2,43 m. Kur kas žemiau tinklas kabinamas žaidžiant sėdimąjį (neįgaliųjų tinklinį): merginoms ir moterims – 1,05 m., vaikinams ir vyrams – 1,15 m.

Įdomūs faktai

Beje, ar žinojote, kad egzistuoja ir kojinis paplūdimio tinklinis? Kamuolį čia galima atmušti tik kojomis, liemeniu ar galva. Sniego tinklinis taip pat Lietuvoje mažai kam girdėtas, nors užsienyje ne naujiena. Dažnai žaidžiamas slidinėjimo kurortuose, pernai pirmą kartą oficialios sniego tinklinio varžybos vyko ir mūsų šalyje. Žaidimas žaidžiamas pagal adaptuotas paplūdimio tinklinio taisykles. Tai puikus pavyzdys, kad paplūdimio tinklinio tinklas gali būti naudingas ne tik šiltuoju metų laiku. 

Taupydami laiką ir norėdami kuo daugiau jo skirti aktyviam laisvalaikiui bei sportui, pirkite internetu – pigu.lt neišeidami iš namų rasite viską, ko reikia aktyviam laisvalaikiui. Tarp įvairių sporto prekių yra ir tinklinio prekės – tinklinio kamuoliai, tinklai, kamuolio pompos, oro slėgio matuokliai, kelių apsaugos ir kt.