Patirti peizažą

 • Patirti peizažą
  -15%
  pigueurai-icon
  Регистрируйтесь и после покупки этого товара Вы получите 359 Pigu-Евро
  € 1088 € 1280
  Минимальная сумма заказа продавца Knygynų tinklas VAGA - € 2000. Если Вы хотите приобрести этот товар, пожалуйста, добавьте больше товаров продавца Knygynų tinklas VAGA.

  Продавец: Knygynų tinklas VAGA 4.8/5

  • На этой неделе товар был просмотрен: 2 раза
  • Похожими товарами сейчас интересуются: 3 человека
  Cроки доставки:
  выберите свой город НОВИНКА Выберите город! Учитывая Ваш выбор, мы в первую очередь покажем наиболее подходящие для Вас пункты выдачи заказов и сроки доставки.

  Заберите БЕСПЛАТНО в Вильнюсе, в пункте выдачи заказов (ул. Упес 9 (ТЦ «CUP»)

  в среду, 30 июня (€ 000)

  Заберите БЕСПЛАТНО в Каунасе, в Клайпеде, в пункте выдачи заказов

  в среду, 30 июня (€ 000)

  Заберите БЕСПЛАТНО в Шяуляй, в Паневежисе, в Алитусе, в Мариямполе, в Мажейкяй, в Таураге, в Паланге, в пункте выдачи заказов

  в четверг, 1 июля (€ 000)

  Заберите в терминале Pigu в Вильнюсе

  в среду, 30 июня (€ 099)

  Заберите в терминале LP EXPRESS

  в четверг, 1 июля (€ 199)

  Доставим на дом

  в четверг, 1 июля (€ 299)

  Заберите в почтомате Omniva

  5 июля (€ 329)

  Заберите в почтовом отделении Литвы

  в пятницу, 2 июля (€ 249)

  Внимание! Сроки доставки являются предварительными, так как cроки обновляются в зависимости от фактического времени размещения заказа. Окончательный срок доставки указан в подтверждении заказа.

  Описание товара: Patirti peizažą

  VAIDAS JAUNIŠKIS – kultūros analitikas, teatro kritikas, rašo aktualiomis kultūros politikos, scenos menų temomis į Lietuvos ir užsienio spaudą.

  Knygoje „Patirti peizažą“ sudėti tekstai apima daugiau nei dešimties metų laikotarpį, fiksuoja kaitą, kurią patiria miestas, kultūra, menas ir visuomenė. Knygoje publikuojama per 40 esė, anksčiau skelbtų įvairiuose leidiniuose ir interneto portaluose. Juos galima skaityti ir kaip fragmentus iš mūsų kasdienos kultūros istorijos (kada buvo atidaryta pirmoji čiuožykla?) ir kaip kelionę laiku (nuo 90-ųjų iki ...) bei po savus ar svetimesnius miestus (savas ir svetimas nepriklauso nuo atstumo).

  Juokaujant knygą būtų galima tiesiog pavadinti „Klasika“, nes kaita nėra tokia greita, kaip norėtume, ir per greita, kad susimąstytume, ko netenkame. Pernelyg daug dalykų lieka amžini ir aktualūs kaip Lukiškių aikštė. Vienus herojus keičia kiti, bet mąstymo struktūros lieka tos pačios, miestiečiai savaitgaliais atranda kaimo turgus prospekte, o šalis tebeieško, kur jai prisiglausti – Rytų, Vidurio ar Šiaurės Europoje. Į tai galima žiūrėti su pykčiu, bet galima ir linksmai ar tiesiog pripažįstant, kad demokratija yra daugelio mažų diktatūrų susitikimai, kur kiekvienas išreiškia visuotinį asmeninį protestą.

  Vaidas Jauniškis

  Tikras šokas, tik malonus, ištinka vienoje Pietų Europos šalyje. Vairuotojas, pamatęs, kad nespės sustabdyti mašinos ir praleisti mane, pamojuoja atsiprašydamas, bet ir spėdamas pro langą šūktelti gero vakaro. Aš jam atsakau tuo pačiu – viskas gerai, supratau, nieko neturiu prieš. Iš pradžių bandai būti „tvarkingas šiaurietis“, bet greitai persiauklėji į kitą etiketą, nes taip patogiau. Aptinki nuostatą: taisyklės yra logiškos, aiškios, bet už jas kur kas svarbesnis asmeninis kontaktas ir žmogiški santykiai.

  ***

  Vidurio Europa šiandien virsta Europos viduriu – labiau reklaminiu šūkiu nei kultūros (kultūrų!) erdve.

  Šiandien esame sala. Ją pasiekti įmanoma tik lėktuvais ar ilgai dardėti autobusais. XIX a. kūrinys – bėgiais riedanti greitesnė transporto priemonė – aplenkė šią Europos dalį, o ir siauresnė vėžė perpjovė ploną bambagyslę. Neįsileidžiame kitų, saugome savo iš čekų perimtus rašmenis ir į Europą tebeskrendame, tebeiname, tebenesame joje. Nes Europos nepajusi nusileisdamas iš dangaus, – ją galima matyti pro langą bėgant kultūros peizažui, patirti drauge su visais Kitais viename vagone-restorane geriant kavą.

  ***

  Keisčiausia, kad dabar bijomasi, jog visuomenė bus supriešinta. Tokios frazės kyla arba nemąstant, arba veidmainiaujant. Tarsi dabar visuomenė būtų vienoda ir vieninga, visi gyventų gerai ar vidutiniškai gerai.

  Keista apskritai manyti, kad įvykiai, ypač nekasdieniai, mums turėtų kelti vienodas reakcijas ir formuoti vienodas nuomones. Baimė dėl įvairovės yra kažkoks alogizmas 27-aisiais nepriklausomybės metais. Gal jau atėjo laikas leisti sau būti įvairiems, spalvingiems ir pasitikintiems savimi. Leisti sau suaugti.

  ***

  Knyga – tai kartu ir savojo darbo tyrimas, reflektuojant vakar gimusias mintis ir pasivaikščiojimus. Konkretu ir paprasta kaip Patti Smith kasdieniai kiaušinis, kruasanas ir kava pusryčiams. Kartu savaime suprantamas veiksmas yra lankyti savo autoritetų, didžiųjų kultūros žmonių namus, kapus. Finalui – vakaras, praleistas Camus kambaryje su dukters įduotu tėvo rankraščiu. Ir visur netiesiogiai ieškoma atsakymo į klausimą „Kodėl mes rašome?“ Galiausiai ateina į galvą visiškai paprastas – „Nes...“

  Общая информация o: Patirti peizažą

  ID товара
  40198788
  Категория
  Количество упаковок товара
  1 шт.
  Размеры и вес упаковки (1)
  0.2 x 0.15 x 0.02 м, 0.37 кг
  Автор
  Издательство
  Язык издания
  Тип обложки
  Мягкий
  Количество страниц
  288
  Год публикации
  2021
  Формат
  Традиционная книга
  Продавец
  Сообщить об ошибке в описании товара
  Patirti peizažą цена и информация | Романы | pigu.lt

  Вопросы и ответы о товаре: Patirti peizažą

  Здесь можете задать вопросы покупателям, которые приобрели данный товар, или консультантам Pigu.lt.

  Мнения и комментарии оставляют посетители Pigu.lt. Мнения и комментарии редактированию и проверке не подлежат. Мнения, комментарии и советы могут не совпадать с мнением Pigu.lt. Pigu.lt не несет ответсвенности за их содержание. Правила найдете нажав здесь.

  Не хватает: 10
  Вопрос должен состоять не менее чем из 10 символов
  О данном товаре еще не задано ни одного вопроса. Задайте свой вопрос
  Цена:
  € 1088