Naudingi patarimai

Daugiafunkcinis puodas – nepamainomas pagalbininkas virtuvėje

4.7/5
2017 06 11

Visos moterys ar vyrai, kurie nevengia suktis virtuvėje, puikiai žino, kiek laiko ir energijos suryja maisto gaminimas visai šeimai ar į svečius užsukusiems draugams, o ką jau kalbėti apie keptuvių, puodų ir indų krūvas, kurios lieka po vakarienės. Novatoriški daugiafunkciniai arba multifunkciniai puodai gali gerokai palengvinti kasdienybę.

Daugiafunkcinio puodo paskirtis – optimizuoti maisto gaminimo trukmę ir programuoti maisto gaminimo procesą. Tai reiškia, kad vienas prietaisas gali atlikti kelių įrenginių funkcijas: troškinti, virti garuose, kepti, pašildyti maistą, virti ilgu rėžimu ir t.t. Be to, galima iš vakaro į puodą sudėti maisto produktus ir pasirinkti laiką, kada norėtumėte, kad puodas paruoštų pusryčius ar pietus.  Be galo patogus prietaisas nuolatos skubantiems ir užimtiems žmonėms!

Šiuo metu Lietuvos rinkoje yra labai platus daugiafunkcinių puodų pasirinkimas. Tarkim, vienoje didžiausių elektroninių parduotuvių Lietuvoje Pigu.lt galima rasti tokių garsių įmonių kaip Philips, Redmond, Zelmer ir daugelio kitų prietaisus, kurių kainos prasideda nuo  35 eurų ir kyla iki poros šimtų, priklausomai nuo puodo funkcijų ir galimybių. Tiesa, kai toks didelis pasirinkimas, gali kilti klausimas, kaip išsirinkti daugiafunkcinį puodą, kuris optimaliai patenkintų jūsų šeimos poreikius. 

Top 10 Daugiafukciniai puodai

ForMe FMC-5101 kaina ir informacija | ForMe FMC-5101 | pigu.lt % 3 € NUOLAIDA NUO 33 €
€ 3800 4.5/5 6val. 37min. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 33 €
Daugiafunkcinis puodas REDMOND RMC-PM4506E baltas kaina ir informacija | Daugiafunkcinis puodas REDMOND RMC-PM4506E baltas | pigu.lt % 5 € NUOLAIDA NUO 100 €
€ 10700 4/5 6val. 37min. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
5 € NUOLAIDA NUO 100 €
Philips HD 3037/70 kaina ir informacija | Philips HD 3037/70 | pigu.lt 5 € NUOLAIDA NUO 100 €
€ 10900 4.8/5 6val. 37min. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
5 € NUOLAIDA NUO 100 €
REDMOND RMC-M800S-E daugiafunkcis elektrinis puodas kaina ir informacija | REDMOND RMC-M800S-E daugiafunkcis elektrinis puodas | pigu.lt % 5 € NUOLAIDA NUO 100 €
€ 16100 4.5/5 6val. 37min. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
5 € NUOLAIDA NUO 100 €
Išmanusis daugiafunkcinis puodas REDMOND SkyCooker M225S kaina ir informacija | Išmanusis daugiafunkcinis puodas REDMOND SkyCooker M225S | pigu.lt 3 € NUOLAIDA NUO 33 €
€ 8699 6val. 37min.
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 33 €
Gerlach GL-6412 kaina ir informacija | Gerlach GL-6412 | pigu.lt % 3 € NUOLAIDA NUO 33 €
€ 7249 6val. 37min. GREITAS PRISTATYMAS
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 33 €
Polaris PMC 0517AD kaina ir informacija | Polaris PMC 0517AD | pigu.lt % 5 € NUOLAIDA NUO 100 €
€ 11900 4.3/5 6val. 37min.
Į krepšelį
5 € NUOLAIDA NUO 100 €
Salente Cuco 11in1 daugiafunkcinė elektrinė viryklė kaina ir informacija | Salente Cuco 11in1 daugiafunkcinė elektrinė viryklė | pigu.lt -25% NAUJIENA
€ 12997 € 17399
Į krepšelį
NAUJIENA
Salente Ario 3in1 daugiafunkcinis elektrinis slėgio indas kaina ir informacija | Salente Ario 3in1 daugiafunkcinis elektrinis slėgio indas | pigu.lt -21% NAUJIENA
€ 22020 € 28100
Į krepšelį
NAUJIENA
SENCOR SPR 3600WH kaina ir informacija | SENCOR SPR 3600WH | pigu.lt % 5 € NUOLAIDA NUO 100 €
€ 11400 6val. 37min.
Į krepšelį
5 € NUOLAIDA NUO 100 €
Rodyti daugiau

Puodo dydis ir galia

Renkantis daugiafunkcinio puodo dydį, reiktų vadovautis keliais kriterijais: šeimos asmenų skaičiumi, valgymo įpročiais ir ką gaminti norėtumėte naujame įrenginyje. Jei jame ketinate tik virti košę pusryčiams, sriubą ar kepti kepsnius vakarienei, tai jums tikrai nereikalingas Philips daugiafunkcinis puodas, turintis 25 ar daugiau maisto gaminimo programų, geriau pasirinkti, tarkim, Redmond daugiafunkcinį puodą, kuris turi mažiau programų, tačiau gali pasiūlyti didesnę talpą.  1 – 3 žmonių šeimai puikiai tinka 3,5 l talpos puodas, o jei šeimoje yra 4 – 5 žmonės, geriausias pasirinkimas – 5,5 l puodas. 

Tuo tarpu daugiafunkcinio puodo galia, kuri dažniausiai būna nuo 300 ar 400 W iki 2000 W, priklauso nuo to, kaip greitai norite pagamintai maistą. Daugiafunkcinis puodas veikia panašiu principu kaip ir mikrobangų krosnelė:  kuo prietaisas galingesnis, tuo greičiau paruošiamas maistas. Kita vertus, nereiktų pamiršti ir elektros energijos sąnaudų, nes patys galingiausi daugiafunkciniai puodai yra tikri elektros „smaližiai“, todėl, intensyviai naudojant galingą prietaisą, sąskaitos už elektros energiją tikrai padidės. Puikiu laiko ir elektros taupymo santykiu pasižymi  prietaisai, kurių galia svyruoja nuo 650 iki 900 W.

Tiesa, kiekviena taisyklė turi išimtį. Šiandien rinkoje galima rasti daugiafunkcinių puodų su indukciniu kaitinimu, kai specialiam dubeniui padeda įkaisti elektromagnetinės bangos. Tokie galingi ir inovatyvūs modeliai leidžia maistą paruošti greitai, o elektros sutaupo maždaug 30 – 40  proc., lyginant su tradiciniais daugiafunkciniais puodais.  Vienintelis šių virtuvės prietaisų trūkumas – gana aukšta kaina, kuri dažnai siekia ir 150 – 180 eurų.

Dubuo ir medžiagos, iš kurių jis pagamintas

Net ir pačio pigiausio daugiafunkcinio puodo dubens paviršius būna padengtas nepridegančia kelių sluoksnių medžiaga, kuri neleidžia maistui prisvilti ir garantuoja nesudėtingą puodo valymą. išimtimi laikomas tik „eko dubuo“, kuris gaminamas iš metalo arba molio ir neturi jokios neprisvylančios dangos. Paprastai toks ekologiškas daugiafunkcinio puodo dubuo yra laikomas patikimesniu ir saugesniu, kai maistas gaminamas ilgu rėžimu. Kita vertus, pieniški produktai gana greitai pridega, o iš maisto išsiskyrusios rūgštys gali sureaguoti su metalu ir susidaryti kenksmingos medžiagos. 

Neprideganti daugiafunkcinio puodo danga būna dviejų rūšių: keramikos pagrindo ir  politetrafluoretileno (PTFE). Abi šios dangos yra saugios, draugiškos aplinkai ir žmogui, o ir prižiūrėti jas labai lengva – pakanka išvalyti drėgna švelnia servetėle arba šluoste.  Daugiafunkcinio puodo dubens, padengto neprisvylančia medžiaga, negalima valyti aštria kempine, abrazyvinėmis priemonėmis. PTFE dangą nesudėtinga pažeisti metaliniais įrankiais, o keramikinė danga nėra atspari smūgiams, tokio puodo negalima plauti indaplovėje.

Daugiafunkcinio puodo programų įvairovė

Daugelis pirkėjų, rinkdamiesi daugiafunkcinį puodą, nori įsigyti prietaisą su kuo daugiau programų ir įvairiausių funkcijų, tačiau savęs reiktų paklausti, ar to tikrai reikia. Puiku, jei mėgstate eksperimentuoti virtuvėje ir manote, kad visų funkcijų jums prireiks, tačiau jei ketinate naudoti tik pačias pagrindines programas, visiškai pakanka multifunkcinio puodo, turinčio 10 – 15 skirtingų funkcijų. Tokie puodai priklauso vidutinės kainos segmentui ir dažniausiai turi maisto troškinimo, sriubos, gruzdinimo, kepinių, košių, kelių valandų šildymo ar šalto patiekalo atšildymo programas. Idealu, jei prietaisas turėtų galimybę reguliuoti temperatūrą maisto gaminimo metu ar maisto ruošimo atidėjimo funkciją, kai galima iš vakaro nustatyti, kada puodas turi pagaminti maistą. O štai labai užimti ir nuolatos skubantys žmonės, kurie tikrai neturi laiko kulinariniams eksperimentams, turėtų apsvarstyti galimybę įsigyti daugiafunkcinį puodą, kuriame yra makaronų, plovo, spagečių, gruzdintų koldūnų virimo rėžimai.

Daugiafunkcinis puodas – tikras pagalbininkas virtuvėje. Jo dėka ne tik reikės mažiau plauti indų, bet ir sutaupysite laiko, kurį galėsite skirti sau arba savo artimiems žmonėms.

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.7/5
26 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?