Naudingi patarimai

Naujieji Huawei telefonai: P40, P40 Pro ir P40 Lite apžvalga

4/5
2020 04 14

Nors po „Huawei“ ir „Google“ nesutarimų daugelis prognozavo šių telefonų eros pabaigą, nauja „P40“ serija išsklaidė bet kokias abejones. Kompanijai teko gerokai pasistengti, kad būtų apeita ši gana didelė spraga, tačiau panašu, kad jai puikiai pavyko su tuo susidoroti. Kaip ir visada, naujieji Huawei P40, P40 Pro ir P40 Lite mobilieji telefonai nustebins įspūdingomis, Jūsų dėmesio vertomis specifikacijos. Susipažinkite su jomis iš arčiau.

Kaip Huawei telefonai atrodys be „Google“ paslaugų paketo?

Tai – pats aktualiausias, net ir ištikimus Huawei gerbėjus neraminantis klausimas. „Google“ paskelbus apribojimus, šiuose telefonuose nebeišvysime nei „Play Store“ parduotuvės, nei kitų mėgstamiausių programėlių. Visgi, Huawei investavo daugybę lėšų, kad pateiktų savo paslaugas – „Huawei Mobile Services“. Sulauksime ir naujos programėlių parduotuvės, ir „Google Maps“ pakeisiančius žemėlapius ir daugybės kitų alternatyvių programų.

Huawei pasiryžę plėsti savo paslaugas ir tam tikrais aspektais netgi konkuruoti su „Google“ teikiamomis galimybėmis. Toks užmojis – itin drąsus, tačiau panašu, kad kol kas kompanijai puikiai sekasi tai daryti. Be to, telefone vis dar lieka visiems puikiai pažįstama „Android“ operacinė sistema, taigi mūšis nebus toks sudėtingas, kaip būtų galima tikėtis. Žemiau aptariamos naujųjų Huawei P40 telefonų specifikacijos padės nuspręsti, ar šiems mobiliesiems iš tiesų verta suteikti antrą šansą.

Huawei P40 Lite

„Huawei Lite“ serijos dažniausiai nenustebina pačiomis įspūdingiausiomis specifikacijomis, tačiau jei atnaujindami telefoną nenorėsite daug išleisti, P40 Lite modelį iš tiesų verta apžiūrėti.

Dizainas ir ekranas

6,4 colių dydžio Huawei mobilusis telefonas turi LCD ekraną, kurio skiriamoji geba – 2310x1080 pikselių. Kampai yra užapvalinti, o rėmai – ploni, todėl telefonas išlaiko žavingas linijas ir yra pakankamai patogus bei kompaktiškas. Spalvų ryškumu taip pat neteks nusivilti. Priekyje išvysime vieną, o gale – net keturias kameras. Be to, galėsite rinktis iš itin stilingai atrodančių korpuso atspalvių: vidurnakčio juodos, sodriai žalios ir sakurų rožinės.

Našumas ir kitos galimybės

Šie mobilieji telefonai nustebins savo našumu, kurį užtikrins „Kirin810“ procesorius, kuris yra laikomas galingiausiu vidutinio nuotolio mikroschemų rinkiniu. Huawei P40 Lite taip pat galės pasiūlyti 6GB RAM atminties kiekį, o vidinė atmintis sieks 128GB. Naudodami nano atminties korteles, ją galėsite padidinti iki 256GB.

Itin palankiai vertinamas sprendimas yra naudoti „EMUI 10“ ir „Android 10“ sistemas, kurios šiems telefonams visiškai neleidžia nutolti nuo „Google“. Tačiau kaip ir aptarėme, daugelio įprastų programų čia nebeišvysime, taigi reikės paskirti laiko, kol priprasite prie naujųjų Huawei programėlių.

Baterija

Huawei P40 Lite turi ypatingai talpią 4200mAh bateriją, kurios iškrovimui dažniausiai prireiks daugiau nei vienos dienos. Be to, palaikomas ir „Huawei Super Charge 40W“ greitasis krovimas, kuris per pusvalandį gali pakrauti maždaug 70 procentų pilnai išeikvoto akumuliatoriaus. Pilnam įkrovimui prireiks šiek tiek daugiau nei valandos – tokie skaičiai iš tiesų yra įspūdingi.

Kamera

Šis išmanusis telefonas siūlo net keturias galines kameras. 48MP pagrindinė kamera, 8MP ypač plataus kampo objektyvas, 2MP gylio jutiklis ir 2MP makro objektyvas. Priekinė kamera gali užtikrinti 16MP vaizdo kokybę. Kalbant apie realius rezultatus, palankiai vertinamas šių fotoaparatų naktinis režimas, tikslios spalvos ir gausus detalių skaičius. Visos šios ypatybės leis užfiksuoti aukštos kokybės kadrus. Priekine kamera taip pat nenusivilsite – tikslios spalvos ir didelis šviesos kiekis užtikrins nuotraukų kokybę.

1 Huawei P40 Lite, 128GB, Dual SIM, Crush Green kaina ir informacija | Huawei P40 Lite, 128GB, Dual SIM, Crush Green | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 18200 4.8/5 2val. 46min. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
2 Huawei P40 Lite, 128GB, Dual SIM, Midnight Black kaina ir informacija | Huawei P40 Lite, 128GB, Dual SIM, Midnight Black | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 17900 4.5/5 2val. 46min. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Rodyti daugiau

Huawei P40

Tai – vidurinis šios serijos „brolis“, kuris tam tikrais niuansais lenkia jaunėlį – už šiek tiek didesnę kainą galėsite mėgautis didesniais privalumais.

Dizainas ir ekranas

Šis Huawei telefonas savo išvaizda šiek tiek skiriasi nuo prieš tai aptarto modelio. Dėmesį pirmiausia atkreipia kitoks kamerų išdėstymas: vietoj lygius kraštus turinčio kvadrato, šį kartą išvysime gan ilgą stačiakampį. Huawei P40 taip pat yra šiek tiek mažesnis – 6,1 colių, o OLED ekrano skiriamoji geba siekia 2340x1080. Vertėtų paminėti ir padidintą, 90Hz siekiantį atsinaujinimo dažnį. Nors vieni pagrindinių konkurentų „Samsung“ neseniai pasiūlė 120Hz parametrus, kūrėjai įsitikinę, kad 90Hz yra daugiau nei pakankamai. Šį kartą galėsite rinktis ledo baltą, sidabrinę ir juodą korpuso spalvą.

Našumas

Kaip ir įprasta, antrasis šios serijos telefonas, Huawei P40 siūlo dar didesnį efektyvumą. Tai įrodo „Kirin 990“ procesorius ir iki 8GB padidintas operatyviosios RAM atminties kiekis. Vidinės atminties kiekiai nesikeičia – šiame telefone rasime 128GB, kurį su nano kortele bus galima padidinti iki 256GB. Verta paminėti, kad šie Huawei telefonai palaikys ir prieštaringai vertinamą 5G ryšį – manoma, kad toks sprendimas buvo priimtas siekiant neprarasti populiarumo.

Baterija

Gamintojai nusprendė, kad mažesniam telefonui pakaks ir šiek tiek mažesnės baterijos, todėl Huawei P40 akumuliatoriaus talpa sieks 3800mAh. Visgi, teigiama, kad naujoviška procesoriaus architektūra leis dar efektyviau naudoti energiją, kurios tikrai pakaks pakankamai ilgam laikotarpiui. Šis telefonas taip pat turės ir 22,5W greito krovimo funkciją.

Kamera

Šios dalies daugelis laukia labiausiai – ypač tuomet, kai kalbame apie Huawei naujienas. Naujasis P40 modelis taip pat neleis nusivilti: 50MP pagrindinė, 16MP ypač plataus kampo kameros, 8MP jutiklis su teleobjektyvu ir 32MP priekinė kamera tikrai maloniai nustebins. Be to, išvysime ir daugiau patobulinimų. Vienas iš jų – RGB pakeitęs RYYB jutiklis, kuris turėtų priimti net 40 procentų daugiau šviesos ir taip ženkliai prisidėti prie dar geresnės nuotraukų kokybės. Toks pats jutiklis bus naudojamas ir teleobjektyvui, taigi priartintų vaizdų kokybė taip pat bus įspūdingesnė – net ir esant prastesniam apšvietimui.

Taip pat čia išvysime 50x hibridinį priartinimą ir turėsime galimybę filmuoti net 4K raiškos kokybe – tai galioja ir priekinei telefono kamerai. Be to, pasitelkus dirbtinį intelektą ir HDR technologijas, siekiama palengvinti fotografavimą esant sudėtingoms sąlygoms, pavyzdžiui, prastesniam apšvietimui. Naudingų funkcijų atrasite ir dar daugiau – fotografijos entuziastams Huawei P40 turėtų palikti puikų įspūdį.

1 Huawei P40 5G, 128GB, Dual SIM, Silver Frost kaina ir informacija | Huawei P40 5G, 128GB, Dual SIM, Silver Frost | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 49400 1d. 2val. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
2 Huawei P40, 8/128GB, Juoda kaina ir informacija | Huawei P40, 8/128GB, Juoda | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 48900 1d. 2val. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Rodyti daugiau

Huawei P40 Pro

Tai – pats moderniausias šios telefonų serijos modelis, kuris tam tikrais aspektais labai panašus į Huawei P40. Tačiau už didesnę kainą galėsite išbandyti šiuos atnaujinimus:

  • 256GB vidinė atmintis, kurią bus galima praplėsti su atminties kortele.
  • 4200mAh talpos baterija, 40W spartusis ir 27W belaidis krovimas.
  • 6,58 colių įstrižainė su 2640x1200 skiriamąja geba.
  • IP68 atsparumas vandeniui, kuris telefoną 30 minučių galės apsaugoti net ir 1,5 metro gylyje.
  • Patobulintos grafinių elementų apdorojimo galimybės, kurias ypač pastebės žaidimų entuziastai.

Kameros galimybės

Šie atnaujinimai nusipelnė atskiros skilties – jei žavėjotės P40 kameros galimybėmis, Huawei P40 Pro funkcionalumas Jus nustebins dar labiau. Čia išvysime net keturias galines kameras: 50MP „Ultra Vision“, 40MP ypač plataus kampo, 12MP teleobjektyvą ir „Time of Flight“ sensorių. Jis skirtas fotografijoms sulietame fone. Atnaujinimų išvysime ir priekinėje kameroje – prie 32MP lęšio prisijungia ir infraraudonųjų spindulių vaizdo gylio kamera, turinti tokias funkcijas kaip automatinis fokusavimas ir vaizdo suliejimas.

Dar keli svarbūs patobulinimai – palaikoma HDR vaizdo įrašų funkcija ir „Ultra Slow-Motion“ vaizdo filmavimas, galintis pasiūlyti net 7680 kadrus per minutę. Su visomis šiomis galimybėmis galima užfiksuoti tokius kadrus, kurie mažai kuo nusileidžia net ir labai kokybiškiems fotoaparatams. Šiuo klausimu Huawei iš tiesų pasistengė! 

Panašu, kad ir be „Google“ paslaugų paketo naujieji Huawei P40 telefonai tikrai yra verti dėmesio – ypač tiems, kurie iš mobiliųjų tikisi įspūdingų kameros parametrų. Visi trys šios serijos modeliai turi savų privalumų, taigi beliks nuspręsti, kuris iš jų labiausiai atitinka Jūsų poreikius.

Pirkėjams patiko šis įrašas

4/5
8 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?