Naudingi patarimai

Kaip apsaugoti augintinį nuo erkių?

4.6/5
2020 03 31

Kartu su pavasariu prasideda ir erkių sezonas, kuris ypatingai pavojingas mūsų augintiniams. Šie parazitai gali sukelti rimtus jų sveikatos negalavimus ir sunkiai išgydomas ligas. Tačiau pačių blogiausių scenarijų galima išvengti – tereikia pasirūpinti tinkama apsauga nuo erkių šunims ir katėms. Gerai tai, jog šiais laikais galima rasti ne vieną priemonę, skirtą kovoti su šiais parazitais. Siūlome su visomis jomis susipažinti ir pasirinkti tinkamiausią – jos tiks ir šunims, ir katėms.

Ultragarsiniai pakabukai

Tai – kone šiuolaikiškiausia šiuo metu rinkoje esanti apsauga nuo erkių katėms ir šunims. Tokie pakabukai skleidžia ultragarsą, kuris parazitams prie Jūsų augintinių neleidžia net priartėti. Tačiau galite būti tikri – nei Jūs, nei gyvūnai papildomo triukšmo tikrai negirdės. Didžiausi ultragarsinių pakabukų privalumai yra ilga tarnavimo trukmė (9 – 12 mėnesių) ir jų universalumas. Kadangi gaminys yra ekologiškas, jį galima naudoti tiek jaunikliams, tiek nusilpusiems, besilaukiantiems ar maitinantiems augintiniams. Svarbu įsidėmėti, kad ši priemonė nėra atspari vandeniui. Nedidelis lietus jai neturėtų pakenkti, tačiau jeigu augintinis ruošis rimtesnėms maudynėms, pakabuką būtinai reikėtų atsegti.

TickLess ultragarsinis pakabukas nuo erkių ir blusų šunims ir katėms, rudas kaina ir informacija | TickLess ultragarsinis pakabukas nuo erkių ir blusų šunims ir katėms, rudas | pigu.lt GERA KAINA!
€ 2199 3.3/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
GERA KAINA!
TickLess Human ultragarsinis pakabukas nuo erkių kaina ir informacija | TickLess Human ultragarsinis pakabukas nuo erkių | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 3199
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
AKCIJA PRISTATYMUI
AKCIJA PRISTATYMUI
GERA KAINA!

Antiparazitiniai antkakliai

Šie antkakliai yra vienas populiariausių pasirinkimų ieškant efektyvios apsaugos priemonės nuo erkių šunims ir katėms. Juos, kaip ir pakabukus, reikėtų nešioti visuomet. Tiesa, apie pokyčius reikės pagalvoti dažniau, kadangi toks nuo parazitų saugantis antkaklis dažniausiai veikia apie 3-4 mėnesius. Šie gaminiai skleidžia išskiria biologiškai aktyvias medžiagas, skleidžiančias kenkėjams nemalonų, juos atbaidantį aromatą. Tarp antiparazitinių antkaklių rasite ir visiškai vandeniui atsparių gaminių, tačiau pasirinkimui teks skirti daugiau dėmesio. Jie skirstomi pagal gyvūnų veisles ir jų dydį, o kai kurių antkaklių nerekomenduojama užsegti nusilpusiems ar sergantiems augintiniams. Visą šią informaciją rasite konkrečių prekių aprašuose.

Beaphar Bio Band Plus antiparazitinis kačių antkaklis kaina ir informacija | Beaphar Bio Band Plus antiparazitinis kačių antkaklis | pigu.lt GERA KAINA!
€ 549 4.1/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
GERA KAINA!
Beaphar Bio Band antiparazitinis šunų antkaklis, 65 cm kaina ir informacija | Beaphar Bio Band antiparazitinis šunų antkaklis, 65 cm | pigu.lt GERA KAINA!
€ 549 3.7/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
GERA KAINA!

Lašai nuo erkių

Tai – dar viena pakankamai populiari priemonė, kuri dažnai pasirenkama svarstant, kaip apsaugoti šunį ar katę nuo erkių. Vadovaujantis instrukcijomis, atitinkamą lašiukų kiekį reikia įtrinti į augintinio odą (ne plaukus). Tuomet susidarys nematomas apsauginis barjeras, nuo erkių apsaugosiantis maždaug 1 mėnesį, taigi šią procedūrą teks pakartoti. Dažniausiai vienoje pakuotėje būna keliems kartams skirtas lašiukų kiekis. Siekiant efektyvumo, bent kelias valandas (nebent ant pakuotės nurodyta kitaip) augintinio reikėtų neliesti. Pernelyg dažnas sąlytis su vandeniu taip pat gali sumažinti lašiukų efektyvumą. Renkantis juos, ir vėlgi atidžiau reikėtų paskaityti gamintojų rekomendacijas ir lašiukus pirkti atsižvelgiant į augintinio veislę, amžių, dydį ir kitus nurodytus duomenis.

Beaphar lašai nuo blusų mažų veislių šunims kaina ir informacija | Beaphar lašai nuo blusų mažų veislių šunims | pigu.lt GERA KAINA!
€ 1194 4.5/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
GERA KAINA!
Lašai nuo blusų katėms Beaphar kaina ir informacija | Lašai nuo blusų katėms Beaphar | pigu.lt GERA KAINA!
€ 1102 4.7/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
GERA KAINA!
Beaphar Immo Shield lašai katėms, 3 pipetės kaina ir informacija | Beaphar Immo Shield lašai katėms, 3 pipetės | pigu.lt GERA KAINA!
€ 1089 4.2/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
GERA KAINA!

Purškikliai

Priešingai nei aukščiau minėtos priemonės, specialūs purškikliai veikia vos kelias dienas, todėl juos geriausia pasitelkti prieš ruošiantis eiti į lauką. Juos galima purkšti tiesiai ant augintinių kailiuko, atkreipiant dėmesį, kad purškalas nepatektų į akis. Daugelis tokių produktų tinka ir katėms, ir šunims, todėl rinkdamiesi tinkamiausią, daug laiko nesugaišite.

Reguliari apžiūra

Grįžus po pasivaikščiojimo, labai svarbu atidžiai patikrinti mėgstamiausias erkių įsisiurbimo vietas – augintinių pečius, ausis, pilvą bei viršutinę priekinių kojyčių dalį. Jei erkė visgi bus įsisiurbusi, ją kuo skubiau reikėtų ištraukti. Pasitelkę specialų erkių traukiklį (arba pincetą), suimkite erkę kuo arčiau odos ir lėtai, sukdami prieš laikrodžio rodyklę, ją ištraukite, o tą vietą dezinfekuokite spiritiniu tirpalu. Jei nuo įsisiurbimo praėjo mažiau nei para, tikėtina, kad rimtesnių problemų pavyks išvengti, tačiau jeigu pastebėsite bent menkiausius augintinio negalavimus, kuo skubiau kreipkitės į veterinarus.

Jei laiku pagalvosite apie tai, kaip apsaugoti gyvūnus nuo erkių, nemalonių situacijų tikrai pavyks išvengti. Nėra vieningos nuomonės, kuri iš visų šių priemonių yra veiksmingiausia – tik išbandę kelis skirtingus variantus, galėsite susidaryti savo nuomonę.

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.6/5
9 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?