Naudingi patarimai

Kaip pasirinkti dujų katilą?

4.5/5
2020 04 01

Šiais laikais turime pakankamai plačią šildymo katilų įvairovę, todėl patys galime nuspręsti, kokiu būdu mūsų namus pasieks šiluma. Visgi, jei prie namų yra tiekiamos gamtinės dujos, daugelis ilgai nemąsto ir nutaria įsigyti dujinį katilą. Toks sparčiai populiarėjantis sprendimas turi pakankamai solidų privalumų paketą – tereikia išsirinkti tinkamą modelį. Siūlome geriau perprasti šių įrenginių veikimo principą ir paanalizuoti aspektus, kurie svarbūs svarstant, kokie dujiniai katilai yra geriausi.

Kaip veikia dujiniai katilai?

Pirmiausia reikėtų paminėti, kad visą dėmesį šį kartą skirsime kondensaciniams katilams. Paprasti jų modeliai pagal 2015 metais Europoje patvirtintas direktyvas turėjo būti nebetiekiami ir negaminami. Tačiau kondensacinis katilas dar modernesnis – jis suteikia galimybę išgauti papildomą šilumą. Deginant gamtines dujas, susiformuoja vandens garai ir įvyksta kondensacija, o šio proceso metu išskirta energija sugrįžta atgal į šildymo sistemą. Tiesa, kondensacija vyksta tik tuomet, jeigu temperatūra nukrenta žemiau „rasos taško“, kuris gali siekti net ir 50 laipsnių. Toks dujinis katilas sunaudoja mažiau dujų nei įprastas, tačiau jų išgaunamas šilumos kiekis yra panašus, taigi pavyksta nemažai sutaupyti.

Namo šildymas dujomis: kokie jo privalumai?

Be prieš tai minėtų privalumų, dujiniai katilai gali pasiūlyti ir šiuos:

  • Aukštas naudingumo koeficientas. Nors tikrosios galimybės priklauso nuo konkretaus modelio, neretai teigiama, kad šis kondensacinių dujinių katilų rodiklis gali siekti net 110 procentų. Labai dažnai kyla klausimų, kiek kainuoja dujinis šildymas. Nors lyginant su kieto kuro katilais, tai nėra pats pigiausias pasirinkimas, konkreti kaina priklauso ir nuo Jūsų asmeninių poreikių, ir nuo gamtinių dujų kainos. Tačiau iš esmės tai pakankamai optimalus pasirinkimas.
  • Paprasta priežiūra. Sumontavus šią sistemą, jos valyti ar dažnai rūpintis nebereikės, taigi ilgainiui apie jos egzistavimą tiesiog pamiršite.
  • Komfortas. Nereikės rūpintis ir kieto kuro (malkų, anglių ir t.t.) sandėliavimu – šie įrenginiai tikrai nustebins patogumu.
  • Patikimumas. Nors daugeliui gali atrodyti priešingai, šiais laikais parduodami dujų katilai yra visapusiškai saugūs. Šiuose įrenginiuose sumontuoti įvairiausi saugikliai, kurie, atsiradus bėdoms su slėgiu, elektra ar kitais veikimo niuansais, katilą tiesiog išjungia.
  • Nedidelės investicijos įrangai. Dujiniai katilai yra pakankamai pigūs, todėl šios sistemos įrengimas nepareikalaus didelių išlaidų. Tiesa, kondensaciniai modeliai yra kiek brangesni, tačiau lyginant jų efektyvumą, šios investicijos netrunka atsipirkti.

Koks dujų katilas geriausias?

Nusprendus įsigyti šio tipo įrangą, reikėtų atidžiau susipažinti, kuo skiriasi dujiniai katilai:

  • Vandens paruošimo būdas. Dujiniai katilai vandenį gali šildyti momentaliai arba turėti specialią šalia pastatomą arba integruotą tūrinę talpą. Pirmojo tipo įrenginiai yra lengvesni ir greitai įrengiami, tačiau jei vienu metu vandenį leisite keliose vietose, gali šiek tiek susilpnėti srovė. Tuo tarpu atskirą talpą turintys katilai yra masyvesni (jie dažniausiai statomi atskiroje katilinėje), tačiau tuomet su vandens srove problemų nepasitaiko. Toks dujinis katilas tinka didesniems namams su didesniais vandens vartojimo poreikiais. Itin svarbu pasirinkti tinkamą šildomo vandens talpą, kadangi priešingu atveju jo resursai gali greitai pasibaigti.

Dujinis - kondensacinis katilas Ferroli BLUEHELIX BK50 kaina ir informacija | Dujinis - kondensacinis katilas Ferroli BLUEHELIX BK50 | pigu.lt 10 € NUOLAIDA NUO 200 €
€ 2 88599 1val. 44min.
Į krepšelį
10 € NUOLAIDA NUO 200 €
Dujinis - kondensacinis katilas Sylber Style Basic 25S kaina ir informacija | Dujinis - kondensacinis katilas Sylber Style Basic 25S | pigu.lt 10 € NUOLAIDA NUO 200 €
€ 1 01010 1val. 44min.
Į krepšelį
10 € NUOLAIDA NUO 200 €
Rodyti daugiau

  • Pakabinami ir pastatomi. Pakabinami dujiniai katilai yra mažesnių išmatavimų, nesunkūs ir neretai – ne tokie galingi. Tuo tarpu pastatomi modeliai dažniausiai montuojami su atskiru tūriniu karšto vandens šildytuvu, taigi bendra įrangos masė tampa per didelė, kad ją būtų galima tvirtinti prie sienos.
  • Galingumas. Tam, kad tiksliai apskaičiuotumėte reikiamą galią, reikia vertinti namo būklę, katilo paskirtį (tik šildymui ar ir karštam vandeniui) ir šildomų patalpų plotą. Tačiau galima atlikti preliminarius skaičiavimus. Jei namas yra naujesnės statybos, šildomo ploto kvadratus padauginkite iš 0,08 kW, o jei būstas senesnis – iš 0,1 kW.
  • Šilumokaičio medžiaga. Aliuminio lydinio (su siliciu) šilumokaičiai yra jautresni užteršimui, todėl jų priežiūrai tenka skirti daugiau dėmesio. Nerūdijančio plieno gaminių paviršius lygesnis, todėl kondensatas juos lengviau nuplauna.
  • Patogus valdymas. Nors tai nėra būtina, modernesnė katilo valdymo sistema užtikrins dar didesnį komfortą ir leis išbandyti daugiau skirtingų funkcijų ar programų.

Atsižvelgę į visus šiuos aspektus, lengvai išsirinksite, kuris dujinis katilas tinka Jūsų namams. Tai ekologiškas ir efektyvus namų šildymas, kuris suteiks ne vieną privalumą – turėtumėte tuo įsitikinti patys!

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.5/5
2 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?