Naudingi patarimai

Kaip pasirinkti video (vaizdo) kamerą?

5/5
2017 06 11

Rinkoje matome vis mažiau video kamerų – jų vietas beveik pakeitė daugiafunkciniai fotoaparatai ir, žinoma, išmanieji telefonai. Visgi kol kas tik vaizdo kameros turi ypatingas priartinimo funkcijas, paprastą valdymą, puikią stabilizaciją ir kitus privalumus, kurių neturi kiti filmuoti galintys įrenginiai. Tad jeigu nusprendėte įsigyti video kamerą – puiku. Bet kaip ją reikia pasirinkti?

Įrenginio tipas

Šiais laikais vaizdo kameros gali būti daug mažesnės ir lengvesnės negu praeityje. Jos laisvai tilps į jūsų ranką, bet vis tiek galės turėti net 10 kartų ar didesnį priartinimą. Kai kurie gali turėti GPS imtuvą, 4K filmavimo galimybę ir t.t. Visgi gerai pagalvokite, ar jūs norite kažko nedidelio, bet mažiau galingo, ar jums svarbiausia yra vaizdo kokybė. Jeigu jums labiausiai rūpi kompaktiškas dydis, galbūt netgi pasvarstykite apie tokią veiksmo kamerą kaip „GoPro“.

Kokios raiškos jums reikia?

Šiuo metu ekonominės-vidutinės klasės rinkoje dominuoja Full HD (1920 x 1080) raiškos vaizdo kameros ir jų neabejotinai pakaks daugeliui įprastų naudotojų, kadangi daugelis jų neturi 2K ar 4K raiškos monitorių ar televizorių. Visgi jeigu turite aukštos raiškos televizorių ar monitorių arba bent jau planuojate jį įsigyti, pasvarstykite, galbūt verta investuoti daugiau į 4K raiška filmuoti gebantį įrenginį. Taip, daugeliui tokios vaizdo kameros yra kiek per brangios, todėl, jeigu jūsų biudžetas nėra didelis, nesukite galvos ir pirkite Full HD filmuojantį įrenginį – jis vis dar puikiai tarnaus daugybę metų. Be to, tokiu atveju jums reikės ir žymiai mažiau atminties!

Top 10 Vaizdo kamerų

Ricoh Theta Z1, Juoda kaina ir informacija | Ricoh Theta Z1, Juoda | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 86800
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Aktyvaus sporto - veiksmo kamera A7 kaina ir informacija | Aktyvaus sporto - veiksmo kamera A7 | pigu.lt NAUJIENA
€ 2549
Į krepšelį
NAUJIENA
Mini vaizdo kamera kaina ir informacija | Mini vaizdo kamera | pigu.lt NAUJIENA
€ 1899
Į krepšelį
NAUJIENA
NAUJIENA
Sony HDR-CX405 kaina ir informacija | Sony HDR-CX405 | pigu.lt
€ 23900
Į krepšelį
Gembird ACAM-04 kaina ir informacija | Gembird ACAM-04 | pigu.lt
€ 1369 3.5/5
Į krepšelį
Vakoss VC-605 kaina ir informacija | Vakoss VC-605 | pigu.lt GERA KAINA!
€ 1400
Į krepšelį
GERA KAINA!
Vaizdo kamera Dahua IPC-HFW2231S-S-0280B-S2 kaina ir informacija | Vaizdo kamera Dahua IPC-HFW2231S-S-0280B-S2 | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 12900
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Garett Road 9 kaina ir informacija | Garett Road 9 | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 14100
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Garett Trip 6 kaina ir informacija | Garett Trip 6 | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 7399
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Rodyti daugiau

Specialios funkcijos, kurių jums gali prireikti

Nesvarbu, ar nusprendėte rinktis 4K, ar žemesne raiška filmuojančią vaizdo kamerą, laikas pagalvoti, kokių papildomų funkcijų jums reikia, o kokių – nelabai. Daugelis funkcijų, pavyzdžiui, autofokusas ar atlenkiamas LCD ekranas, yra prieinamos beveik visuose įrenginiuose. Visgi integruotą blykstę ar Wi-Fi galime sutikti daug rečiau.

  • Atlenkiamas LCD ekranas – tai yra įprasta ir praktiškai būtina funkcija, kurios neturi tik mažesnės video kameros. LCD ekranas yra reikalingas paprastesniam ir patogesniam valdymui, nufilmuotos medžiagos peržiūrai ir kitiems dalykams. Paprastai tokių ekranų dydis siekia nuo 2 iki 4 colių – kuo didesnis pats įrenginys, tuo (dažniausiai) didesnis ir jo ekranas. Jeigu galite rinktis, rinkitės modelį su didesniu LCD ekranu.
  • Vaizdo stabilizacija – mažiau įprasta funkcija, bet ją naudotojai vertina labiausiai – tą patvirtina ir atsiliepimai. Kai kurios kameros turi elektroninę, kai kurios – optinę vaizdo stabilizaciją. Reta kamera naudoja abi technologijas, bet dažniausiai efektyvesnė yra optinė stabilizacija, todėl, jeigu galite, užsisakykite kamerą su optine arba optine ir elektronine vaizdo stabilizacija.
  • Pilnas automatinis valdymas – ši funkcija yra praktiškai visuose įrenginiuose ir ji tikrai padarys jūsų filmavimą paprastesnį, kadangi baltos spalvos balansas, fokusavimas ir kiti nustatymai bus reguliuojami automatiškai. Tiesa, jeigu norite filmuoti profesionaliai, greičiausiai jums šios funkcijos beveik neprireiks.
  • Optinis priartinimas – praktiškai visos kameros gali pasigirti elektroniniu priartinimu, bet jis yra beveik bevertis, kadangi jis kardinaliai sumažina filmuojamo vaizdo kokybę. Tuo tarpu optinis priartinimas naudoja optinius lęšius, todėl kai kurios video kameros vaizdą gali priartinti net ir 50 kartų! Tai yra puiki funkcija, jeigu dažnai planuojate filmuoti koncertus ar kokius nors objektus iš toli.
  • Wi-Fi ryšys – tai vis dar nišinė funkcija, tačiau vaizdo kamerų su Wi-Fi skaičius nuolat auga. Wi-Fi bevielis ryšys leidžia belaidžiu būdu sujungti savo vaizdo kamerą su kitais įrenginiais ir taip daug patogiau perkelti duomenis. Kai kurie įrenginiai turi net ir NFC ryšį, kurį naudojant norint perkelti duomenis pakanka savo telefoną su vaizdo kamera suliesti.
  • Atsparumas vandeniui ir smūgiams – jeigu planuojate filmuoti kažką tikrai rizikingo ir ekstremalaus, privalote pasidomėti, ar jūsų perkama kamera yra atspari vandeniui, smūgiams ir kitiems galimiems veiksniams. Paprastai veiksmo kameros yra apsaugotos nuo viso to, tačiau tokias apsaugas turi ir kai kurios įprasto dydžio filmavimo kameros.

Patarimai norintiems šiek tiek daugiau

Jeigu filmuoti planuojate ne tik šeimos ar draugų šventes, reikėtų pamąstyti ir apie kitus dalykus, kurie leidžia sukurti kokybišką vaizdo medžiagą. Du dalykai, galimai netgi svarbesni visus kitus aspektus, yra apšvietimas ir garsas. Todėl pirkdami kamerą įsitikinkite jos galimybėmis filmuoti esant prastam apšvietimui arba įsigykite specialių filmavimui skirtų lempų. Tuo tarpu garso kokybė priklauso nuo mikrofonų kameroje kiekio, garso filtravimo technologijos naudojimo. Jeigu norite perkelti garso kokybę į dar aukštesnį lygį, ieškokite kameros, turinčios USB jungtį arba 3.5mm garso jungtį tam, kad galėtumėte prijungti išorinį mikrofoną. Nepamirškite, garsas dažnai yra ne ką mažiau svarbus negu vaizdas!

Kaina

Užsisakyti savo video kamerą galite internetu Pigu.lt. Šioje internetinėje parduotuvėje kameros kainuoja pigiau dėl nuolat čia vykstančių akcijų, išpardavimų, taikomų nuolaidų su specialiu nuolaidos kodu. Vaizdo kameros kaina gali svyruoti nuo kelių dešimčių iki kelių tūkstančių eurų, tiesa, pastarieji modeliai yra skirti tik profesionalams. Neabejojame, kad daugeliui žmonių gali pakakti ir pigiausių modelių, bet jeigu norite įsigyti kamerą, kuri galėtų tarnauti daugybę metų, rekomenduojame investuoti šiek tiek daugiau – standartai artimiausiu metu keistis neturėtų, tad dėl suderinamumo galite nesijaudinti.

Pirkėjams patiko šis įrašas

5/5
5 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?