Naudingi patarimai

Kokios garso kolonėlės tinkamiausios įrengiant kino salę Jūsų namuose?

4.5/5
2018 12 17

Namų kino teatras yra viena įdomiausių pramogų, dovanojanti įspūdingas vaizdo ir garso patirtis. Tam, kad iš tiesų pavyktų išplėtoti šį efektą, labai svarbu atsakingai rinktis garso kolonėles: nuo jų priklausys, kaip pavyks įsijausti į kino teatrą primenančią aplinką.

Garso kolonėlių tipai ir galimybės

Grindinės kolonėlės. Šio tipo įrenginiai asocijuojasi su galingu ir patikimu garsu, o kiek didesnis dydis puikiai leidžia atskleisti gilesnius boso skambesius. Tačiau būtent dėl užimamos vietos jas kur kas sunkiau pritaikyti mažesnėse erdvėse, todėl grindinės kolonėlės dažniausiai naudojamos ten, kur vietos nereikia taupyti.

Lentyninės kolonėlės. Kaip galima suprasti iš pavadinimo, šio tipo įrenginiai yra kur kas kompaktiškesni ir gali tilpti į lentyną. Visgi, ne visi iš jų yra tokie maži, todėl lentynines kolonėles taip pat galima padėti ant stalo, o kai kuriuos modelius ─ pakabinti ant sienos.

Visgi, nepaisant mažesnio dydžio, jų galimybės tikrai nėra prastesnės: šio tipo kolonėlės puikiai suderinamos su erdvinio garso nustatymais ir garantuoja puikų garsą klausantis muzikos ar žiūrint filmą. Dažniausiai rekomenduojama rinktis bent porą tokių kolonėlių ir derinti jas su žemų dažnių garsiakalbiais.

Pioneer DJ DM-40BT kaina ir informacija | Pioneer DJ DM-40BT | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 17100 4/5
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Bowers & Wilkins Formation Flex, juoda kaina ir informacija | Bowers & Wilkins Formation Flex, juoda | pigu.lt -10%
€ 44999 € 49999
Į krepšelį
Revox Piccolo S60 kaina ir informacija | Revox Piccolo S60 | pigu.lt
€ 35000
Į krepšelį
Revox Piccolo S60 kaina ir informacija | Revox Piccolo S60 | pigu.lt
€ 35000
Į krepšelį
Revolabs 2SE169 kaina ir informacija | Revolabs 2SE169 | pigu.lt
€ 1 21500
Į krepšelį
Rodyti daugiau

Lubinės kolonėlės. Šio tipo kolonėlės yra ilgaamžis sprendimas, kadangi yra montuojamos į lubas. Jos praktiškai neatkreipia dėmesio, tačiau užtikrina puikią iš viršaus sklindančią garso kokybę. Kambarys atrodo estetiškai, o garso jame kur kas daugiau, todėl naudojant jas, iš tiesų galima sukurti kino salei prilygstančią aplinką.

Žemų dažnių kolonėlės. Tai specializuoti garsiakalbiai, kurie atkuria itin žemus dažnius, skambančius filmuose ar muzikoje. Tokias kolonėles ypač mėgsta automobilių savininkai, tačiau jos ne mažiau būtinos ir nepriekaištingai veikiančiai namų kino sistemai ─ juk būtent „bosas“ šiurpina odą ir leidžia dar geriau įsijausti į ritmingą garsų pasaulį.

Kaip priderinti garso kolonėles prie kambario?

Nors daugeliui atrodo, kad komplektuojant namų kino salę geriau rinktis kuo daugiau kolonėlių, taip yra ne visada. Sprendimą nulemti turėtų keli svarbūs aspektai ─ būtinai į juos atsižvelkite.

Kambario dydis. Tai pats svarbiausias aspektas, nuo kurio priklauso ir kolonėlių tipas, ir jų kiekis. Mažuose kambariuose rekomenduojama rinktis kompaktiškesnes, lentynines ar pakabinamas kolonėles ir gerai pagalvoti, ar verta investuoti į standartiniu laikomą penkių kolonėlių komplektą. Jei bus prijungtas ir žemų dažnių garsiakalbis, uždarose patalpose garsas bus kiek nešvarus, tad verčiau rinktis ne daugiau kaip 4 kolonėles.

Didesnėms erdvėms tiks didelės grindinės garso kolonėlės ir 5 ar net 7 garsiakalbių komplektas. Toks pasirinkimas leis išplėtoti vientisą, nepriekaištingą skambančią garso sistemą, kuri padės pasijusti tarsi kino salėje.

Sienos ir grindys. „Kieti“ paviršiai yra gero garso priešas ─ nesvarbu, kokio galingumo garso kolonėlės bus naudojamos, garsas gali išsikraipyti ir dėl to girdėsite nemalonius aidus. Siekiant to išvengti, kolonėles geriau statyti tokiose erdvėse, kuriose nestinga baldų, kilimų ar augalų ─ visi šie veiksniai padės garso kolonėlėms atskleisti visas savo galimybes.

Interjeras. Jei daug dėmesio skyrėte kambario stiliaus puoselėjimui, tikriausiai nenorėsite, kad didelės kolonėlės jį sugadintų. Neradus prie interjero derančio dizaino, verčiau rinktis mažiau pastebimus modelius, pavyzdžiui, į lentynas statomus ar ant sienos montuojamus modelius. Tačiau jei dar tik planuojate remontą, vertėtų pagalvoti apie galimybę lubose iš karto sumontuoti kelias tokio tipo kolonėles: tuomet ir garsas bus puikus, ir kambario interjeras išliks nepakitęs.

Kambario paskirtis ir išplanavimas. Kino salę planuojate įsirengti kambaryje, kuriame nuolat laksto mažyliai ar neramūs augintiniai? Logiška, jog tokioje patalpoje geriau rinktis garsiakalbius, pakeltus nuo grindų. Tačiau turėtumėte pagalvoti ir apie tai, ar tokioms kolonėlėms užteks laisvų sienų ir lentynų ─ tai ypač aktualu mažesniuose kambariuose.

Svarbiausi kolonėlių statymo patarimai

Tam, kad dar geriau suprastumėte, kaip pasirinkti kolonėles ir jomis apstatyti pasirinktą kambarį, pravartu atsižvelgti į kelis esminius patarimus:

  •        Garso kolonėles reikėtų atsukti į save, o tobulu atveju ─ pakabinti ausų aukštyje.
  •        Geriausia, jog tarp Jūsų ir kolonėlių nebūtų jokių papildomų „kliūčių“, kadangi jos taip pat gali turėti neigiamos įtakos garso kokybei.
  •        Žemų dažnių kolonėles galite įkomponuoti bet kurioje patogioje vietoje, tačiau dėl skirtingos patalpų akustikos, patariama išbandyti kelis skirtingus variantus ir palikti įrenginį ten, kur garsas skamba maloniausiai.

Atsižvelgę į visus šiuos patarimus, lengvai paversite savo kambarį atpalaiduojančia ir jaukia kino sale. Garso kolonėlių pasirinkimas dabar tikrai platus, todėl jas išsirinksite bet kokio dydžio patalpai!

Pirkėjams patiko šis įrašas

4.5/5
4 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?