Naudingi patarimai

Kuo skiriasi mokamos antivirusinės programos nuo nemokamų?

1/5
2019 01 28

Niekam nekyla abejonių, jog antivirusinės programos kompiuteriui, telefonui ar kitiems prieigą prie interneto turintiems įrenginiams yra būtinos ─ jos ženkliai prisideda prie galimybės išvengti kenkėjiškų programų daromos žalos. Tačiau vis dar plačiai diskutuojama, ar maksimaliai apsaugai užtenka nemokamos antivirusinės, ar verčiau investuoti į mokamą programą. Tam, kad būtų galima atsakyti į šį klausimą, pirmiausia reikėtų aptarti pagrindinius šių programų skirtumus.

Saugumo lygis

Nemokamos antivirusinės programos dažniausiai suteikia bazinę apsaugą, kai tuo tarpu mokamos sistemos gali pasiūlyti daugiau papildomų funkcijų, tokių kaip tėvų kontrolė ar tapatybės vagystės apsauga, ypač praverčianti apsipirkinėjantiems internetu. Tikslesnės galimybės priklauso nuo konkretaus paketo, tačiau jei kalbėsime abstrakčiai, nesuklysime pasakydami, jog mokamos antivirusinės programos pateikia aukštesnį (ar bent jau platesnį) apsaugos lygį.

Virusų aptikimas

Įvairūs testavimai ir bandymai ne kartą įrodė, jog nemokama antivirusinė programa virusus aptinka beveik taip pat gerai, kaip ir mokama. Nors rodikliai pakankamai panašūs, nustatyta, jog mokamos programos šią užduotį efektyviau atlieka realiuoju laiku, kitaip tariant, kol žala dar nėra padaryta.

Tiesa, vertėtų paminėti, jog antivirusinės nemokamos programos skanavimo darbus atlieka kiek greičiau, tačiau tikriausiai sutiksite, jog šiuo atveju svarbus ne greitis, bet galutinis rezultatas.

Techninė pagalba

Kalbant apie šį aspektą, viskas labai paprasta: mokamos antivirusinės programos savininkai turi galimybę pasikonsultuoti techniniais klausimais, kai tuo tarpu nemokamų programų turėtojams iškilus problemoms reikia suktis patiems. Žinoma, šiais laikais surasti reikiamus atsakymus nėra sudėtinga, tačiau daug patogiau ir efektyviau, kai juos pateikia savo darbą išmanantys profesionalai.

Verdiktas: mokama ar nemokama antivirusinė programa?

Ar geriausia antivirusinė programa bus mokama ar ne, priklausys tik nuo Jūsų asmeninių poreikių. Mokamus paketus rekomenduojama rinktis smulkaus verslo savininkams ─ ištikus bėdai, įvertinsite techninės pagalbos naudą. Tokia antivirusinė programa taip pat tiks ir tėvams, kurie baiminasi dėl mažųjų saugumo: papildomos kontrolės priemonės ne tik užkirs kelią virusams, bet ir išmokys vaikus geriau pažinti kenkėjiškas programas.

Visais kitais atvejais Jums gali pakakti ir nemokamos antivirusinės versijos. Tačiau jei norite užtikrinti maksimalų saugumo lygį, turėtumėte žinoti, jog antivirusinės programos kaina šiais laikais nėra didelė ─ galima rasti ir itin pigių, tačiau efektyvių paketų.

Antivirusinių programų tipai

Antivirusinės programos (nemokamai parsisiunčiamos ar mokamos) pirmiausia klasifikuojamos pagal operacines sistemas, kurioms yra pritaikomos:

  • „Microsoft“ antivirusinės programos. Jei naudojate „Windows“ operacinę sistemą, rasite daugybę jai skirtų antivirusinių, pradedant paprasčiausiomis nemokamomis ir baigiant kur kas efektyvesnėmis mokamomis. Šiuo atveju svarbu atkreipti dėmesį į konkretų tipą: pavyzdžiui, jei Jums reikalinga nemokama antivirusinė „Windows 10“ OS, turėtumėte įsitikinti, ar pasirinktą programą pritaikysite būtent šiai „Windows“ versijai.

  • „Mac“ OS antivirusinės. Šiose operacinėse sistemose virusai aptinkami kiek rečiau, todėl joms pritaikyti produktai yra mažiau standartizuoti nei „Windows“. Tačiau ir čia atrasite tiek mokamos, tiek nemokamos produkcijos, kuri apsaugos nuo galimų kenkėjiškų grėsmių.

ESET Internet Security 13, 1 PC Nauja licencija 12 mėn.arba Licencijos atnaujinimas 18 mėn. kaina ir informacija | ESET Internet Security 13, 1 PC Nauja licencija 12 mėn.arba Licencijos atnaujinimas 18 mėn. | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 3007 4.3/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
ESET Internet Security 13, 2 PC Nauja licencija 12 mėn.arba Licencijos atnaujinimas 18 mėn. kaina ir informacija | ESET Internet Security 13, 2 PC Nauja licencija 12 mėn.arba Licencijos atnaujinimas 18 mėn. | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 3995 5/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Rodyti daugiau

  • „Android“ antivirusinės programos. „Android“ yra plačiausiai naudojama mobiliojo ryšio operacinė sistema visame pasaulyje, todėl nieko stebėtino, jog būtent į ją nusitaikę kenkėjiškų programų kūrėjai. Būtent dėl šios priežasties būtina pasirūpinti, jog telefono antivirusinė būtų pakankamai efektyvi ─ jei nesate tikri dėl nieko nekainuojančios versijos, išbandykite dar daugiau apsaugos galimybių siūlančią mokamą programą.

Nesvarbu, ar nuspręsite parsisiųsti nemokamą antivirusinę programą, ar pirmenybę teiksite mokamiems paketams, turėtumėte nepamiršti, jog jų efektyvumas priklausys ir nuo Jūsų pačių elgesio internete. Geriausios antivirusinės programos sėkmingai veiks tik tuomet, jei neatidarinėsite neaiškių puslapių ar elektroninių laiškų ir nepamiršite atlikti suplanuotų atnaujinimų bei sistemos skanavimų ─ nors atrodo elementaru, būtent tokie paprasti žingsniai gali garantuoti sėkmę!

Pirkėjams patiko šis įrašas

1/5
1 Pirkėjo įvertinimas

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?