Naudingi patarimai

Oro kompresoriai: kaip išsirinkti kokybišką?

3.5/5
2021 02 26

Tuomet, kai reikalinga aukšto oro slėgio įranga, pasirenkami oro kompresoriai. Šie prietaisai gali energija aprūpinti įrankius ar kitus įrenginius, o taip pat jie pasitelkiami įvairių gamybos procesų kontroliavimui. Toks gaminys tinka tiek buičiai, tiek ir pramonei, tačiau bet kuriuo atveju reikia apsispręsti, koks oro kompresorius geriausias – tai padarysite apgalvoję kelis svarbiausius kriterijus.

kaip naudotis oro kompresoriumi ir koki pasirinkti

Oro kompresorių tipai

Pirmiausia turėtumėte susipažinti su pagrindiniais šių prietaisų tipais – sraigtiniais ir stūmokliniais.

Sraigtiniai kompresoriai

Šio tipo įrenginiai orą spaudžia pasitelkdami sraigtą. Tai – itin profesionalūs, kokybiški oro kompresoriai. Jie nepertraukiamai gali dirbti nors ir visą parą (ar dar ilgiau) – dėl didesnio našumo ir efektyvumo jie dažniausiai yra pasirenkami pramoniniams tikslams. Kaip privalumus būtų galima išskirti ir tylų darbą bei mažesnį energijos suvartojimą. Tiesa, už tokio tipo įrenginius neretai tenka susimokėti šiek tiek daugiau.

Stūmokliniai kompresoriai

Šie įrenginiai orą suspaudžia dėl korpuso viduje esančio stūmoklio judesių. Tai – patikimi oro kompresoriai tuomet, kai reikia įrangos buities reikmėms. Dažniausiai tokius prietaisus rekomenduojama rinktis tuomet, kai darbas neprivalo būti nepertraukiamas (reikėtų daryti maždaug 20 minučių pertraukėles), o reikalingas suspausto oro kiekis neviršija 1000l/min. Nors efektyvumu jie dažniausiai nusileidžia aukščiau aptartiems modeliams, tokia įranga yra pigesnė ir dažnu atveju – mobilesnė.

Stūmokliniai įrenginiai taip pat skirstomi į šiuos porūšius:

  • Tepaliniai oro kompresoriai. Tokius prietaisus geriausia pritaikyti darbui su įvairiais įrankiais. Visgi, reikėtų vengti purkštuvų, kadangi tokiu atveju atsiranda rizika sumaišyti alyvą ir dažus.
  • Oro kompresoriai be tepalo. Šie įrenginiai gali nebūti tokie ilgaamžiai kaip tepaliniai, tačiau juos galėsite pasitelkti praktiškai bet kokiems darbams.
  • Kompresoriai su diržu. Tokie modeliai yra lengvai prižiūrimi, patikimi ir efektyvūs, tad jų naudojimas nekels papildomų rūpesčių.

Kompresoriaus galimybės

melynas oro kompresorius darbams namuose

Tam, kad išsirinktumėte Jūsų poreikiams pritaikytą įrangą, turėtumėte atkreipti dėmesį į šias kompresorių specifikacijas:

  • Našumas. Šis rodiklis skaičiuojamas suspausto oro litrais, kuriuos atitinkamas įrenginys gali išleisti per minutę. Pasirinkimas šiuo atveju priklauso nuo to, kokie yra atitinkamų prietaisų poreikiai – išsiaiškinkite, kuriam iš jų reikalingas didžiausias našumas ir pagal tai ieškokite kompresoriaus. Tiesa, prie reikalingo našumo reikėtų pridėti dar 100-200 l/min – taip būsite tikri, kad kompresoriaus neperkrausite.
  • Slėgis. Šiuo atveju ir vėlgi reikėtų atsižvelgti į konkrečių įrankių poreikius. Pavyzdžiui, purškimo pistoletams pakanka 3-4 barų slėgio, tuo tarpu padangų montavimo staklėms prireiks 8-10 barų. Visgi, geriausia rinktis kiek didesnį slėgį siūlančius modelius, kadangi ribotuvo pagalba jį vis vien bus galima sumažinti iki reikiamo, tačiau priešingas scenarijus nėra įmanomas.
  • Galia. Įsitikinkite, kad naudojamam elektros įvadui užteks atitinkamos galios – taip bus užtikrintas sklandus darbas.

Kompresorius Hecht 2026 kaina ir informacija | Kompresorius Hecht 2026 | pigu.lt
€ 9995 4.7/5
Į krepšelį
Oro kompresorius Stromtec ST1800-24 24L 1800W kaina ir informacija | Oro kompresorius Stromtec ST1800-24 24L 1800W | pigu.lt
€ 10900
Greitas pristatymas
Į krepšelį
Kompresoriaus priedai Hecht 002026 kaina ir informacija | Kompresoriaus priedai Hecht 002026 | pigu.lt
€ 1695 4.8/5
Į krepšelį
Kompresoriaus priedai Hecht 002024 kaina ir informacija | Kompresoriaus priedai Hecht 002024 | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 1899 5/5 2d. 13val. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
Kompresorius Hecht 2353 kaina ir informacija | Kompresorius Hecht 2353 | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 24132 4.9/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
Kompresorius Hecht 2052 kaina ir informacija | Kompresorius Hecht 2052 | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 17312 4/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
Rodyti daugiau

Kitos oro kompresorių specifikacijos

Renkantis kompresorių, bus aktualios ir šios ypatybės:

  • Rinktuvo talpa. Kuo didesnė bus įrenginio talpa, tuo ilgiau galėsite juo nepertraukiamai naudotis, tad šiuo atveju ir vėlgi turėtumėte paskaičiuoti, kokie bus Jūsų poreikiai.
  • Kompresoriaus matmenys. Talpa tiesiogiai yra susijusi su matmenimis – jei neturite daug vietos sandėliavimui ar dažnai turėsite pakeisti kompresoriaus lokaciją, šiuos niuansus taip pat turėtumėte įvertinti. Tiesa, daugelis jų modelių turi patogius ratukus, kurie gerokai palengvina transportavimo vargus, tačiau į dydį vis vien vertėtų atsižvelgti.
  • Triukšmingumas. Šis parametras matuojamas decibelais – kuo jų daugiau, tuo triukšmingesnis bus įrenginys. Ar šis aspektas bus aktualus, priklauso nuo to, kokioje vietoje oro kompresorius bus naudojamas, tačiau pravartu turėti omenyje, kad esant poreikiui, prekyboje galima surasti ir itin tyliai veikiančių jų modelių.

kokybiskiausi oro kompresoriai efektyviam naudojimui

Visos šios detalės padės gerokai lengviau nuspręsti, kuris oro kompresorius Jums būtų tinkamiausias. Svarbiausia, kad iš anksto žinotumėte, kokiems darbams ir įrenginiams jį naudosite – taip gerokai susiaurinsite savo paieškas.

Pirkėjams patiko šis įrašas

3.5/5
2 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?