Naudingi patarimai

Pufų, sėdmaišių panaudojimo idėjos

2019 02 11

Sėdmaišiai ir pufai vis rečiau skamba kaip naujiena – daugelis šiuos baldus mielai įtraukia į savo namų aplinką. Privalumų jiems tikrai nestinga, tačiau bene daugiausiai klausimų kyla tuomet, kai reikia nuspręsti, koks sėdmaišis ar pufas geriausiai tiktų namams ir kaip juos patogiai pritaikyti – būtent į šiuos klausimus pabandysime atsakyti šį kartą.

Sėdmaišių rūšys

Tam, kad lengviau suvoktume, ko iš šių baldų galima tikėtis, pirmiausia reikėtų susipažinti su jų rūšimis, kurias galima išskirti pagal medžiagas ir sėdmaišių užpildą.

Medžiagos:

  • Gobelenas. Ši apdailos rūšis garsėja minkštumu ir jaukumu, todėl tokie sėdmaišiai vaikams ir Jums patiems bus itin patogūs. Be to, turėsite progą rinktis iš itin plataus spalvų asortimento – jei ieškote itin ryškaus kambario akcento, atrasite ne vieną dėmesio vertą variantą.
  • Poliesteris. Ši medžiaga garsėja tvarumu ir nenusileidžia spalvingumu, todėl pasirinkę tokį gaminį, galėsite mėgautis aukšta kokybe ir dailiu stiliumi. Poliesteris yra nepaveikus vandeniui, todėl didžioji dalis sėdmaišių taip pat turi tokią savybę – tai ženklus privalumas tuomet, kai reikalingi lauko sėdmaišiai.
  • Dirbtinė oda. Iš pažiūros tokie baldai atrodo it tikri odiniai sėdmaišiai, todėl erdvė iš karto atrodo solidesnė ir prabangesnė. Tačiau iš tiesų šios medžiagos savybės šiek tiek skiriasi nuo natūralios odos: tokius baldus lengva prižiūrėti, o jų spalva ilgai neišblunka. Be to, dirbtinės odos sėdmaišiai pigiau parduodami.

Užpildas:

  • Granulės. Galima sakyti, jog tai pats dažniausias užpildo tipas – ypač tuomet, jei kalbėsime apie polistirolo granules. Tokie baldai iš tiesų turi daugybę privalumų: jie itin gerai prisitaiko prie sėdinčiojo formų ir dažnai yra giriami dėl neblėstančio komforto.
  • Oras. Tai šiek tiek kitokie, oro sėdmaišiai, dar kitaip vadinami oro gultais. Dėl itin nedidelio svorio ir greito paruošimo, šie pripučiami sėdmaišiai dažnai pasiimami į gamtą, festivalius ar kitas panašias išvykas. Toks pripučiamas sėdmaišis lygiai taip pat gali papuošti Jūsų kiemą ar terasą – dėl jo pritaikymo būdų tikrai neteks ilgai sukti galvos!

Pufų tipai

Pufų medžiagos labai panašios į sėdmaišių, todėl plačiau neišsiplėsime. Tik paminėsime, jog kai kurių pufų apdailai papildomai naudojamas tvirtumą užtikrinantis medžio masyvas ar žavesio pridedantis metalas. Tačiau renkantis vertėtų susikoncentruoti į šių baldų tipus, nuo kurių ir priklausys jų pritaikymo galimybės.

Pufai be daiktadėžės. Tai pakankamai kompaktiški, minkšti pufai, kurie puikiai tinka biuro aplinkai ar stilingiems namams. Šie baldai atlieka tik vieną funkciją, tačiau jei sandėliavimo vietos turite užtektinai, jokių trūkumų Jums nepavyks įžvelgti.

Pufai su daiktadėže. Šie baldai ypač mėgstami tų, kurie nori turėti papildomos vietos įvairiems daiktams – sumaniai juos paslėpus, tokį baldą drąsiai galima laikyti net ir svetainėje. Be to, pufas su daiktadėže yra ne mažiau stilingas, todėl galite būti ramūs, jog papildomos galimybės neturės įtakos šių baldų išvaizdai.

Pufai suoliukai. Šio tipo baldai yra kiek platesni, todėl ant jų patogiau gali įsitaisyti vienas žmogus, o kai kuriais atvejais – net ir keli. Kai kurie pufai-suoliukai naudojami ir kaip minkšto kampo pratęsimas, taip užtikrinant dar patogesnį susirinkusių svečių sėdėjimą.

Kaip pritaikyti sėdmaišius ir pufus skirtingose erdvėse?

Jei vis dar neapsisprendžiate, kaip panaudoti šiuos baldus, išbandykite kelias paprastas, konkretiems kambariams pritaikytas idėjas!

Svetainė. Ši namų erdvė yra pati reprezentatyviausia, todėl tikėtina, kad pagrindinį dėmesį skirsite baldų stilistikai. Visgi, jei kalbėsime apie pačias jų rūšis, pasirinkimas turėtų priklausyti nuo svetainės dydžio. Jei kambarys erdvus ir turite atskirą laisvalaikio zoną, joje savo vietą lengvai atras dideli sėdmaišiai. Taip pat vertėtų pagalvoti apie įprasto minkšto kampo alternatyvą, kuria galėtų tapti sėdmaišis sofa: ant tokio baldo leisti laiką – tikras malonumas! Tačiau jeigu vis tik erdvę taupote, labiau tiks pufai daiktadėžės.

Miegamasis. Šio kambario dažniausiai neapkrauname baldais, tačiau pufas daiktadėžė galėtų atstoti kėdę, ant kurios (ar net į kurią) galėtumėte susidėti drabužius ar kitus būtiniausius daiktus. O jei turite jaukų poilsio kampelį, vertėtų pagalvoti ir apie patogaus sėdmaišio įsigijimą. Pirkėjų labiausiai mėgstami Qubo ir PUŠKU PUŠKU sėdmaišiai, tačiau surasite ir daugiau dėmesio vertų variantų.

Prieškambaris. Šioje erdvėje be konkurencijos labiausiai tiktų kompaktiškas pufas. Nesuklysite, jei labiau koncentruosite ne į jo išvaizdą, bet į patogumą: tikėtina, kad ant jo prisėdę namiškiai ir svečiai ausis batus, todėl turėtumėte rinktis kiek platesnius, ne per aukštus pufų modelius.

Vaikų kambarys. Vaikiški pufai ir sėdmaišiai mažylius traukia ryškiomis spalvomis, todėl pirmiausia turėtumėte pasirūpinti, kad juos sudomintų šių baldų dizainas. Galbūt Jūsų atžalai patiks vaikiškas sėdmaišis su žaviomis ausytėmis, o gal labiau domins dailiais gyvūnais papuoštas ir žaislų kolekciją saugantis pufas? Jų nuomonė šiuo atveju yra pati svarbiausia!

Kiemas/sodas. Šie baldai tikrai gali būti naudojami lauko sąlygomis, tačiau svarbu įsitikinti, ar konkretus modelis yra pritaikytas kiek atšiauresniam mūsų klimatui. Tiek sėdmaišiai, tiek pufai internetu pateikiami su visa tikslia informacija, todėl šiuo atveju tikrai neteks apsirikti. Kieme taip pat puikiai gali būti pritaikomas oro sėdmaišis – jis taps patogia poilsio vieta Jums ir suteiks daug smagių emocijų vaikams!

Biuras. Kurie baldai labiau tiks ofise, priklauso nuo to, kokią žinutę siunčiate savo partneriams ir klientams. Jei formuojate rimtą ir solidų įvaizdį, prie jo geriau derės klasikiniai pufai, o jei nevengiate jaunatviškų idėjų, Jums pravers modernūs sėdmaišiai. Tačiau kad ir kurį variantą pasirinktumėte, galite būti tikri – šie baldai puoselėjamai aplinkai pridės autentiškumo.

Idėjų, kur ir kaip pritaikyti šiuos gaminius, neabejotinai sugalvosite ir dar daugiau: juos lengva perkelti į kitą vietą, todėl galėsite eksperimentuoti ir išbandyti netikėtas idėjas. Įvairių dydžių ir stilių pufai bei sėdmaišiai Pigu.lt el. parduotuvėje siūlomi palankia kaina – užsukite apsižvalgyti!

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?