Naudingi patarimai

Vidaus durys – 5 svarbiausi pasirinkimo niuansai

paprasto dizaino baltos durys sofa ir nuotrauku remeliai prie melsvos sienos kambaryje
3.4/5
2020 06 25

Vidaus durys neabejotinai yra vienos svarbiausių namų jaukumą nulemiančių detalių. Visgi, nors šie gaminiai ir neturi būti tokie tvirti ir atsparūs kaip laukui pritaikyti modeliai, renkantis neužtenka atsižvelgti vien tik į jų išvaizdą. Norėdami išsiaiškinti, kokios vidaus durys geriausios, turėtumėte apgalvoti kelis svarbiausius aspektus – būtent juos šį kartą ir aptarsime.

Dydis

Tai kone pats svarbiausias kriterijus, nulemsiantis ir paprastą montavimą, ir patogų naudojimą. Tam, kad pasirinktumėte tinkamą variantą, reikia išmatuoti angos plotį, aukštį ir sienos storį. Jei grindys dar nėra sudėtos, matuodami aukštį, nepamirškite įtraukti ir šio skaičiaus. Tarpas tarp staktos ir sienos turėtų siekti maždaug vieną centimetrą. Tais atvejais, kai anga dar tik formuojama, gyvenamuosiuose kambariuose reikėtų palikti ne siauresnį nei 80 centimetrų tarpą, o svetainės durų plotis galėtų siekti 0,9-1 metro plotį. 

Varstymo būdas

Vidaus kambario durys gali būti atidaromos arba stumdomos. Pirmasis variantas – standartinis pasirinkimas, vis dar dominuojantis daugelyje interjerų. Šiuo atveju svarbu atkreipti dėmesį, kad tokie gaminiai gali atsidaryti arba į vidų, arba į išorę – sprendimas priklauso nuo to, kiek laisvos vietos yra atitinkamose erdvėse. Įsitikinkite, jog atvertos durys nesirems į kitus daiktus ir nekliudys praėjimo – pagal tai ir pasirinksite jų varstymo kryptį.

Sulankstomos vidaus durys gali pasiūlyti ir daugiau privalumų – jos patinka tiems, kurie ieško šiek tiek nestandartiškų, tačiau praktiškų sprendimų. Suskleistos jos nereikalauja daug kambario erdvės ir puikiai įsilieja į patalpos interjerą. Tokios durys tyliai varstosi, neužsidaro nuo skersvėjo ir netampa skaudžia kliūtimi aplinką tyrinėjančioms jaunesnėms Jūsų atžaloms.

Sulankstomos durys LOTUS PARIS baltas uosis kaina ir informacija | Sulankstomos durys LOTUS PARIS baltas uosis | pigu.lt 5 € NUOLAIDA NUO 59 €
€ 6398 2val. 47min.
Į krepšelį
5 € NUOLAIDA NUO 59 €
Sulankstomos durys LOTUS LONDON ąžuolas kaina ir informacija | Sulankstomos durys LOTUS LONDON ąžuolas | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 4548 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
Sulankstomos durys MARLEY EUROSTAR, kalcinuotas riešutmiedis kaina ir informacija | Sulankstomos durys MARLEY EUROSTAR, kalcinuotas riešutmiedis | pigu.lt 5 € NUOLAIDA NUO 59 €
€ 10199 2val. 47min.
Į krepšelį
5 € NUOLAIDA NUO 59 €
Sulankstomos durys MARLEY PLAZA kaina ir informacija | Sulankstomos durys MARLEY PLAZA | pigu.lt
€ 4698 5/5
Į krepšelį
Sulankstomos durys MARLEY EUROSTAR, ąžuolas kaina ir informacija | Sulankstomos durys MARLEY EUROSTAR, ąžuolas | pigu.lt 5 € NUOLAIDA NUO 59 €
€ 9898 2val. 47min.
Į krepšelį
5 € NUOLAIDA NUO 59 €
Sulankstomos durys MARLEY PLAZA kaina ir informacija | Sulankstomos durys MARLEY PLAZA | pigu.lt
€ 4598 3/5
Į krepšelį
LOTUS PARIS papildoma lamelė, baltas uosis kaina ir informacija | LOTUS PARIS papildoma lamelė, baltas uosis | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 1298 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
MARLEY EUROSTAR papildoma lamele, balta kaina ir informacija | MARLEY EUROSTAR papildoma lamele, balta | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 1731 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
MARLEY EUROSTAR papildoma lamele, ąžuolas kaina ir informacija | MARLEY EUROSTAR papildoma lamele, ąžuolas | pigu.lt KAINOS GARANTIJA
€ 1877 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
KAINOS GARANTIJA
Rodyti daugiau

Gamybos medžiagos

Ar durys bus geros, galima spręsti pagal tai, iš kokios medžiagos jos yra pagamintos. Šiuo metu rinkoje dominuoja tokie variantai:

  • Medžio masyvas. Tokios durys nustebins išskirtiniu ilgaamžiškumu. Ši medžiaga garsėja tvirtumu ir patikimumu, o solidi medienos išvaizda suteikia ir jaukumo, ir prabangos. Esant reikalui, tokias duris galima restauruoti ir taip dar labiau prailginti jų tarnavimo laikotarpį. Šie gaminiai taip pat gali pasiūlyti puikią šilumos ir garso izoliaciją. Visgi, dėl didesnio svorio, bėgant metams jos gali šiek tiek „pasėsti“ ir dėl to sandariai neužsidaryti. Tokias duris reikėtų pasaugoti nuo drėgmės – taip išvengsite didesnių deformacijų.
  • MDF plokštės. Šio tipo durys gali tapti puikia medienos alternatyva, ieškantiems šiek tiek pigesnių sprendimų. Nors tokie gaminiai negali pasiūlyti išskirtinio ilgaamžiškumo, Jūsų laukia plati stilių įvairovė, atsparumas vandeniui ir gerokai žemesnė kaina. Durys bus pakankamai lengvos, jų nepaveiks temperatūrų pokyčiai, o atnaujinimas taip pat nesukels didelių rūpesčių.
  • PVC. Iš šios medžiagos pagamintos durys taip pat neprivers Jūsų išlaidauti, tačiau tarp jų rasite platų skirtingų spalvų pasirinkimą. Tokie gaminiai yra atsparūs vandeniui, taigi juos lengvai galėsite nuvalyti. Ši medžiaga gali deformuotis nuo didelių temperatūrų pokyčių, tačiau kambariuose dažniausiai tai nėra ypač aktualu. Žinoma, tvarumu tokios durys tikrai nusileidžia mediniams modeliams, tačiau jei vertinate praktiškumą, turėtumėte likti patenkinti jų ypatybėmis.

Stilius

Svarstant, kokios durys geriausios, šis aspektas taip pat yra labai svarbus. Šių gaminių spalva dažniausiai yra derinama prie grindų arba sienų atspalvių, taip išlaikant vientisą interjero stilių. Visgi, turėtumėte įvertinti ir tai, jog po kelerių metų namų stilistiką galbūt norėsite atnaujinti. Todėl neapsiriksite, jei pirmenybę teiksite neutraliems, lengviau derinamiems tonams. Tačiau drąsiau galite eksperimentuoti su durų papuošimais. Kai kurios iš jų yra dekoruotos raštais, o kitos – turi stiklus, kurie subtiliai pagyvins Jūsų puoselėjamą aplinką.

Komplektacija

Prieš įsigyjant duris, verta atidžiau panagrinėti, su kokiais priedais jos yra parduodamos – tai lemia ir jų kainą, ir montavimo patogumą. Jei rinkinyje nebus spynų, rankenų ir kitų panašių gaminių, juos teks įsigyti papildomai. Tokiu atveju labai svarbu priderinti jų stilių prie pačių durų: taip išsaugosite patalpos vientisumą. Visgi, daugelis vidaus naudojimui skirtų durų parduodamos kartu su būtiniausiais atributais – kai kuriuose rinkiniuose galima rasti ir montavimo priedus.

Apgalvoję visus šiuos kriterijus, nesunkiai nutarsite, kurios vidaus durys labiausiai tinka būtent Jūsų namams. Renkantis jas, daugiausiai dėmesio skiriame stilistikai ir kokybei, tačiau kai kalba pasisuka apie laukui pritaikytus gaminius, reikalavimų yra kur kas daugiau. Jei nuspręsite atnaujinti ir juos, paruošėme Jums patarimus, kaip išsirinkti lauko duris.

Pirkėjams patiko šis įrašas

3.4/5
5 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?