Naudingi patarimai

Inverteris – kaip pasirinkti?

5/5
2021 07 21

Saulės elektrinės jau kuris laikas naudojamos kaip atsinaujinantis ir tvarus elektros energijos tiekimo šaltinis. Vis daugiau elektrinių yra įrengiama ne tik komerciniam naudojimui, bet jas renkasi ir individualūs namų ūkiai, kurie saulės energiją pasirenka savo namų reikmėms. Įsirengus saulės elektrinę ant savo namų stogo ar individualiame sklype, jos perteklių galima kaupti ir panaudoti vėliau, atsiradus poreikiui.

vyras montuoja saules energijos plokstes namams

Kas yra inverteris?

Norint įsirengti saulės elektrinę, turėsite įsigyti tam tikrus komponentus – fotovoltinį saulės modulį ir inverterį. Sužinokite, kas yra inverteris ir kam jis naudojamas, bei kokį pasirinkti, nes būtent jis ir yra pagrindinis saulės elektrinės komponentas.

Inverteris yra prietaisas, kuris pakeičia nuolatinę srovę į kintamąją ir suteikia galimybę elektros energiją pritaikyti asmeniniams poreikiams. Kitaip tariant, inverteris atlieka pagrindinę funkciją, kad elektra galėtų patekti į namų tinklą ir elektros skirstymo operatoriaus tinklus. Renkantis inverterį svarbiausia atkreipti dėmesį į prietaiso efektyvumą, atsparumą aplinkos sąlygoms, garantiją. Papildomi parametrai priklauso nuo gamintojo, kurie nėra būtini, tačiau prietaisui suteiks papildomų privalumų.

saules jegaines sistema imontuota namo isoreje

Taigi inverterį reikėtų rinktis pagal šiuos parametrus:

-          Efektyvumas, kuris parodo, kokiu efektyvumu bus konvertuojama srovė. Daugiausiai gamintojų siūlo inverterius, kurių efektyvumas yra didesnis nei 95 procentai.

-          Atsparumas aplinkos sąlygoms taip pat labai svarbus parametras. Nors inverterį reikėtų montuoti ten, kur nėra tiesioginių saulės spindulių ir kritulių, šiai dienai gaminami prietaisai yra atsparūs drėgmei ir temperatūros svyravimams. Kad prietaisas tarnautų ilgai ir veiktų kokybiškai, svarbu montuoti pagal gamintojo nurodymus.

-          Garantija tokiam prietaisui turėtų būti kuo ilgesnė. Rinkoje siūlomų inverterių garantija vidutiniškai yra 5-10 metų. Galima rasti prietaisų ir su ilgesne garantija. Praktika rodo, kad kokybiškas inverteris tarnauja keliolika metų.

-          Papildomi parametrai – baterijos prijungimas, išmani duomenų apskaita, įtampos valdymas ir kita.

Inverterių tipai ir modeliai

Taip pat svarbu žinoti, kad inverteriai būna kelių skirtingų tipų. Standartiniai inverterių modeliai konvertuotą elektros energiją dažniausiai perduoda į tinklus, o hibridinis inverteris elektros energiją kaupia akumuliatoriuje, todėl net ir atsijungus tinklui galima naudotis sukauptais elektros energijos ištekliais.

Vienas populiariausių inverterių gamintojų – Fronius. Šio gamintojo inverteriai pasižymi ilgalaike garantija, aukštu efektyvumu, išmaniu duomenų valdymu ir stebėjimu.

Pavyzdžiui, Fronius Symo 20.0-3-M WLAN/LAN/Webserver saulės inverteriui suteikiama garantija iki 7-erių metų. Prietaisas pasižymi paprastu valdymu ir sistemos stebėjimu programinėje įrangoje, integruotos visos reikalingos apsaugos. Taip pat yra galimybė montuoti su papildomu SmartMeter, kuris skirtas tikslesniam gaminamos elektros energijos monitoringui. Fronius saulės inverteris skirtas dvipusės apskaitos sistemoms.

Pagrindiniai Fronius inverterio privalumai:

-          Atitinka visus elektros tinklų prijungimo reikalavimus;

-          Standartinė interneto sąsaja (WLAN arba „Ethernet“);

-          Apsaugos klasė IP65;

-          Paprastas montavimas.

Saulės inverteris SMA Sunny TriPower 10kW su WEBserveriu skirtas privatiems namų ūkiams ir mažiems komerciniams pastatams. Inverteris efektyviai veikia net ir šešėlyje.

SMA Sunny TriPower inverteriai

Šio inverterio privalumai:

-          Greitai ir lengvai instaliuojamas;

-          Generuojamos energijos optimizavimas;

-          Prietaiso techninės savybės ir integruoti programinės įrangos sprendimai užtikrins efektyvų elektros energijos generavimą;

-          „SMA ShadeFix“ yra patentuota inverterio programinė įranga, kuri optimizuoja elektros energijos išeigą beveik visose situacijose;

-          „SMA Smart Connected“ inverterio stebėjimas aptinka ir nustato klaidas, bei apie jas informuoja jėgainės savininką ir montuotoją;

-          Išmanus valdymas ir duomenų stebėjimas;

-          Sistemos duomenų vizualizavimas per „Sunny Portal“ ir „Sunny Places“.

Hibridinis saulės inverteris Kostal PLENTICORE plus 5.5. yra efektyviausias hibridinis galios keitiklis, kuris gali būti naudojamas įvairioms paskirtims – elektros energijos gamybai su maksimalios galios sekimo įrenginiais, naudojimui įrenginiuose, kurie tuo metu reikalauja energijos ar papildomam pačių sukurtos energijos kaupimui baterijose. Akumuliatorių galios saugojimui ir kaupimui galima prijungti montavimo metu arba vėliau.  Šis hibridinis keitiklis generuojamą nuolatinę srovę perduoda į kaupimo sistemą. Jis gali apdoroti srovę iš saulės modulių, taip pat iš kitų prijungtų kintamosios srovės šaltinių, tokių kaip vėjo jėgainė.

Inverterio privalumai:

-          Inverteris geba efektyviai dirbti net ir esant šešėliams;

-          Baterijos krovimas gali būti aktyvuojamas įsigijus kodą;

-          Suderinamas su „Smart Home“ ir „EEBus“;

-          Baterijos gali būti kraunamos per kintamos energijos šaltinius;

-          3 maksimalaus galios taško sekimo įrenginiai;

-          Nemokamas „Solar Portal“ ir „Solar App“ monitoringas.

Taip pat įsirenginėjant saulės elektrinę be inverterio ir saulės modulio, reikalingi elektros kabeliai. Planuodami elektrinės įsirengimą, įsivertinkite savo poreikius, biudžetą ir išsirinkite tinkamiausią prietaisą, kuris ne tik optimizuos elektros energijos suvartojimą, bet ir prisidėsite prie tvaraus vartojimo ir atsinaujinančios elektros energijos kūrimo.

Pirkėjams patiko šis įrašas

5/5
1 Pirkėjo įvertinimas

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?