Naudingi patarimai

Išmanūs namai – susikurkite juos patys

5/5
2021 05 25

Ko gero, kiekvienam yra tekę sugrįžti namo, nes prisiminėte, kad palikote įjungtą šviesą arba neatsimenate, išjungėte elektros prietaisą ar ne. Taip pat dažnas pasvajojame apie tai, kad būdami toli nuo namų norėtume grįžti į šiltus namus arba rasti pagamintą vakarienę. Tokie norai jau nėra utopiniai, tai – šiuolaikiniai technikos sprendimai, kurie daiktų interneto pagalba leidžia susikurti išmaniuosius namus – valdyti visus ar daugelį namuose esančių įrenginių nuotoliniu būdu.

Išmanūs namai tampa vis dažnesniu reiškiniu, kurie namų gyventojams suteikia patogumą, saugumą ir užtikrina ekonomiškumą.

pora valdo ismaniuosius namus

Smart Home arba kitaip protingo namo sistema pasirūpins, kad šviesa būtų įjungiama ir išjungiama priklausomai nuo paros meto ar oro sąlygų, šildymas ir oro kondicionieriai veiks atsižvelgdami į jūsų nustatymus, buitinės technikos prietaisai atliks darbus kol jūsų nėra namuose, o saugos priemonės užtikrins, kad į namus neužsuktų vagys arba nedelsiant įspės apie nekviestus svečius ar galimą nelaimę.

Patogumas. Nereikia ir pasakoti, kiek komforto suteikia prietaisai, kuriuos galima valdyti nuotoliniu būdu. Nesvarbu, atostogaujate užsienyje, esate darbe ar užstrigote kamštyje – kelių mygtukų paspaudimu nustatysite reikiamas išmanaus namo funkcijas.

Saugumas. Protingų namų nemėgsta vagys. Automatiškai nusileidžiančios žaliuzės, įsijungiantis apšvietimas, stebėjimo kameros – pasirūpinkite savo turto apsauga įsirengdami išmaniuosius namus. Žinoma, ši sistema apsaugos ne tik nuo vagių, bet ir nuo nelaimių, pavyzdžiui, gaisro, dujų ar vandens nuotėkio. Įvairūs davikliai fiksuoja galimą žalos židinį ir nedelsdami informuoja.

Efektyvumas. Dažnai pasitaiko, kai namuose įjungtas šildymas, dieną ima šviesti saulė ir pasidaro per karšta. Išmaniųjų namų sistema šildo namus pagal orų prognozę, taip pat gali atidengti užuolaidas, kad namus šildytų saulė, o šildymą išjungti. Taip pat nenaudojami elektros prietaisai būna išjungiami, reguliuojamas apšvietimas pagal paros metą arba poreikį – kai nėra žmonių, pritemdomas arba išjungiamas. Vienas esminių išmaniųjų įrenginių privalumų – galimybė išvykus iš namų patikrinti, ar visi elektros prietaisai yra išjungti, kas užtikrins ne tik saugumą, bet ir energijos naudojimo efektyvumą.

Taigi išmaniųjų namų privalumai yra tikrai dideli, jų įrengimas ir sujungimas į vieną sistemą reikalauja daugiau žinių ir patiems to padaryti, ko gero, nepavyks. Tačiau yra sprendimų, kuriuos puikiai galite pritaikyti patys ir taip susikurti protingą namą pagal savo poreikius.

Išmanioji buitinė technika

Ko gero, vienas iš paprasčiausių būdų pradėti gyventi išmaniuosiuose namuose – įsigyti išmanios buitinės technikos. Šaldytuvai, skalbimo mašinos, robotai siurbliai, kavos aparatai, virduliai, langų valymo robotai, namų garso sistema – valdykite prietaisus telefonu, gaukite pranešimus apie sistemos pokyčius, gedimus, atliktus darbus ir kitas svarbias funkcijas.

ismaniosios buitines technikos valdymas telefonu

Pavyzdžiui, išmanus virdulys. Jeigu norite atsikėlę rasti karšto vandens rytinei kavai ar arbatai – rinkitės išmanų virdulį. Sudarykite vandens pašildymo grafiką arba nustatykite konkretų laiką, pasirinkite norimą temperatūrą, todėl nereikės laukti, kol užvirs vanduo. O jeigu gaminate maistą kūdikiams, palaikysite reikiamą vandens temperatūrą, kad prireikus iš karto būtų šilto vandens.

ismanusis virdulys

Langų valymo robotai ar robotai siurbliai valdomi programėle, kurioje gali būti nustatomas valymo laikas, įjungiamos ir keičiamos funkcijos, stebimas veikimas ar pranešama apie gedimus, kliūtis.

langu valymo robotas plauna langusdulkiu siurblys robotas valo grindis

ForMe SI350 kaina ir informacija | ForMe SI350 | pigu.lt % 5 € NUOLAIDA NUO 100 €
€ 14600 3.8/5 1val. 13min.
Į krepšelį
5 € NUOLAIDA NUO 100 €
Robotas langų plovėjas - 368 kaina ir informacija | Robotas langų plovėjas - 368 | pigu.lt 0 €
€ 30999 5/5
Greitas pristatymas
Į krepšelį
Roborock S6 Max V kaina ir informacija | Roborock S6 Max V | pigu.lt 10 € NUOLAIDA NUO 200 €
€ 49700 4.9/5 1val. 17min. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
10 € NUOLAIDA NUO 200 €
Hobot 388 robotas langų plovėjas kaina ir informacija | Hobot 388 robotas langų plovėjas | pigu.lt 0 €
€ 35999 4.1/5
Greitas pristatymas
Į krepšelį
Dreame L10 Pro kaina ir informacija | Dreame L10 Pro | pigu.lt 10 € NUOLAIDA NUO 200 €
€ 39200 5/5 1val. 13min.
Į krepšelį
10 € NUOLAIDA NUO 200 €
Ecovacs Winbot 920 kaina ir informacija | Ecovacs Winbot 920 | pigu.lt 10 € NUOLAIDA NUO 200 €
€ 37800 5/5 1val. 13min. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
10 € NUOLAIDA NUO 200 €
Neatsvor X520 kaina ir informacija | Neatsvor X520 | pigu.lt -38%
€ 26990 2.5/5 € 44000
Į krepšelį

Naudodami išmanias svarstykles visą informaciją matysite savo telefone ir galėsite sekti kūno svorio pokyčius. Priklausomai nuo svarstyklių gamintojo, galima stebėti įvairius parametrus – kūno masės indeksą, skysčių kiekį, raumenų masę, kaulų masę, riebalų matavimą. Rinkdamiesi tokias svarstykles, atkreipkite dėmesį į esančias funkcijas.

ismanios svarstykles valdomos telefonu

Išmaniosios svarstyklės Picooc Mini kaina ir informacija | Išmaniosios svarstyklės Picooc Mini | pigu.lt % 3 € NUOLAIDA NUO 33 €
€ 3499 4.6/5 1val. 13min. GREITAS PRISTATYMAS
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 33 €
Išmaniosios svarstyklės Kitfort KT-809 kaina ir informacija | Išmaniosios svarstyklės Kitfort KT-809 | pigu.lt
€ 5998 5/5 € 6399
Į krepšelį
Išmaniosios svarstyklės Kitfort KT-808 kaina ir informacija | Išmaniosios svarstyklės Kitfort KT-808 | pigu.lt -11%
€ 4798 € 5399
Į krepšelį
Picooc S1 Pro V2 kaina ir informacija | Picooc S1 Pro V2 | pigu.lt % 3 € NUOLAIDA NUO 33 €
€ 4791 5/5 1val. 13min. GREITAS PRISTATYMAS
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 33 €

Išmanus apšvietimas

Dar viena išmanių namų kategorija, kurią galite įsirengti patys – išmanus apšvietimas. Išmanūs šviestuvai leis greitai ir patogiai koreguoti šviesos intensyvumą. Valdykite apšvietimą visuose namuose pagal savo šeimos poreikius. Pritemdykite vaikų kambaryje, kai šiems metas miegoti arba tiesiog įjunkite šviesą neatsitraukdami nuo savo veiklos. Išmanių namų sistema taip pat leidžia valdyti apšvietimą pagal paros metą – temstant šviesos automatiškai įsijungia, o dienos metu būna išjungtos.

ismanusis apsvietimas

Lubinis šviestuvas Xiaomi Mi Smart BHR4118GL kaina ir informacija | Lubinis šviestuvas Xiaomi Mi Smart BHR4118GL | pigu.lt 5 € NUOLAIDA NUO 100 €
€ 10900 5/5 1val. 13min.
Į krepšelį
5 € NUOLAIDA NUO 100 €
Sulankstoma LED lempa su belaidžiu įkrovikliu kaina ir informacija | Sulankstoma LED lempa su belaidžiu įkrovikliu | pigu.lt % 3 € NUOLAIDA NUO 33 €
€ 8999 1val. 13min.
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 33 €

Dar vienas pasirinkimas – LED juostos. Išmanus apšvietimas leidžia susikurti ir koreguoti apšvietimą pagal poreikius ir dienotvarkę – nusistatykite norimas spalvas, šviesos intensyvumą. Galima nustatyti laikmatį, kad šviesos užsidegtų grįžtant namo, vakare pritemtų ir sukurtų romantišką aplinką. LED juostų apšvietimą susiejus su programėle išmaniajame telefone, valdyti bus galima iš bet kurios vietos.

ismanus apsvietimas LED juostomis

Nenorintys itin didelių pokyčių savo namuose, tačiau norintys susikurti išmaniuosius namus, gali rinktis išmaniąją LED lemputę. Ši lemputė keičia spalvas, šviesos intensyvumą, o valdoma taip pat programėle.

Ko gero, vienas iš labiausiai perversmą namų ūkyje sukėlusių prietaisų – išmanus elektros lizdas. Šis prietaisas suteikia galimybę sekti ir valdyti energijos suvartojimą, matyti, kurie prietaisai įjungti į elektros lizdą ir, jeigu nereikia, išjungti vieno mygtuko paspaudimu. Toks elektros lizdas susietas su išmaniuoju įrenginiu papildys jūsų protingo namo sistemą. Jeigu visuomet galvodavote, kur sunaudojate tiek daug elektros energijos ir norėjote gyventi ekonomiškiau – išmanus elektros lizdas yra sprendimas, kuris padės sumažinti išlaidas, leis stebėti ir analizuoti elektros suvartojimą.

ismanus elektros lizdas

Išmani namų apsauga

Durų skambučiai, telefonspynės, kameros, dujų, dūmų detektoriai – tai priemonės, kurios turėtų būti kiekvienuose namuose, nes jūsų pačių ir jūsų turto saugumas yra svarbiausia.

Išmanioji durų akutė–kamera su integruotu LCD monitoriumi ir judesio davikliu leis stebėti asmenų, stovinčių už durų vaizdą. Kamera užfiksuoja judesį ir automatiškai įrašo vaizdą.

ismanioji duru akute kamera

ACME SH5210 išmanusis video durų skambutis kaina ir informacija | ACME SH5210 išmanusis video durų skambutis | pigu.lt % 3 € NUOLAIDA NUO 33 €
€ 6999 5/5 1val. 13min. GREITAS PRISTATYMAS
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 33 €
Išmanusis video durų skambutis VD02B kaina ir informacija | Išmanusis video durų skambutis VD02B | pigu.lt % 3 € NUOLAIDA NUO 33 €
€ 5800 1val. 13min.
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 33 €

Besirūpinantys savo namų saugumu ir privatumu turėtų rinktis išmaniąją telefonspynę Smart Home. Išmanus vaizdo stebėjimo įrenginys suteikia galimybę valdyti vartus/vartelius nuotoliniu būdu, dalintis prieiga su kitais šeimos nariais, o integruotas dvipusis garsiakalbis leis pasišnekėti su svečiu nesant namie.

ismanioji telefonspyne

Vienas svarbiausių dalykų, kuriuo turime pasirūpinti, tai dujų nuotėkio ir dūmų/ karščio detektoriai. Pagal šiandieninius reikalavimus dūmų detektoriai yra privalomi kiekvienuose namuose. Šie prietaisai informuos jus apie užfiksuotą grėsmę išsiųsdami pranešimą į išmanųjį telefoną, o kambaryje, kuriame užfiksuotas dujų nuotėkis arba dūmai, mirksės šviesos ir garso signalai.

duju nuotekio ir dumu detektorius

Ajax FireProtect dūmų detektorius, baltas kaina ir informacija | Ajax FireProtect dūmų detektorius, baltas | pigu.lt % 3 € NUOLAIDA NUO 33 €
€ 5999 1val. 13min.
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 33 €
Ajax FireProtect dūmų detektorius, juodas kaina ir informacija | Ajax FireProtect dūmų detektorius, juodas | pigu.lt % 3 € NUOLAIDA NUO 33 €
€ 5999 1val. 13min.
Į krepšelį
3 € NUOLAIDA NUO 33 €
Bevielis dūmų detektorius HiSmart kaina ir informacija | Bevielis dūmų detektorius HiSmart | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 3299 4d. 1val.
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI

Taigi pasirūpinę savo namų saugumu ir patogumu, galite įsigyti išmaniųjų prietaisų, kurie papildys jūsų buitį ir leis stebėti savo būseną – išmanieji laikrodžiai, dantų šepetėliai, meteorologinės stotelės – tai prietaisai, kurie primena mums išgerti daugiau vandens, išvėdinti namus, o kartais tiesiog paragins, kad metas padaryti pertrauką ir trumpai pasivaikščioti.

ismanusis laikrodis ismaniu namu prietaisu valdymui

Išmanusis laikrodis Huawei Watch GT 2 Pro, Night Black kaina ir informacija | Išmanusis laikrodis Huawei Watch GT 2 Pro, Night Black | pigu.lt % 10 € NUOLAIDA NUO 200 €
€ 22900 4.9/5 15val. 28min. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
10 € NUOLAIDA NUO 200 €
Išmanusis laikrodis Xiaomi Imilab W11, Rose Gold kaina ir informacija | Išmanusis laikrodis Xiaomi Imilab W11, Rose Gold | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 5818 4/5 15val. 30min. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Išmanusis laikrodis Huawei Watch 3 Pro, Brown kaina ir informacija | Išmanusis laikrodis Huawei Watch 3 Pro, Brown | pigu.lt % 10 € NUOLAIDA NUO 200 €
€ 39900 5/5 15val. 27min. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
10 € NUOLAIDA NUO 200 €
Samsung Galaxy Watch 4 Classic (BT, 46 mm), Black kaina ir informacija | Samsung Galaxy Watch 4 Classic (BT, 46 mm), Black | pigu.lt % 10 € NUOLAIDA NUO 200 €
€ 36200 5/5 15val. 27min.
Į krepšelį
10 € NUOLAIDA NUO 200 €
Išmanusis laikrodis Xiaomi Imilab W12, Black kaina ir informacija | Išmanusis laikrodis Xiaomi Imilab W12, Black | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 5500 4.7/5 15val. 30min. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Išmanusis laikrodis Huawei Watch 3, Black kaina ir informacija | Išmanusis laikrodis Huawei Watch 3, Black | pigu.lt % 10 € NUOLAIDA NUO 200 €
€ 33999 5/5 15val. 27min. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
10 € NUOLAIDA NUO 200 €
Išmanusis laikrodis Haylou Solar LS05 kaina ir informacija | Išmanusis laikrodis Haylou Solar LS05 | pigu.lt % AKCIJA PRISTATYMUI
€ 3099 4.6/5 Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
AKCIJA PRISTATYMUI
Samsung Galaxy Watch 4 (BT, 44 mm), Black kaina ir informacija | Samsung Galaxy Watch 4 (BT, 44 mm), Black | pigu.lt % 10 € NUOLAIDA NUO 200 €
€ 25900 5/5 15val. 27min.
Į krepšelį
10 € NUOLAIDA NUO 200 €
Išmanusis laikrodis Huawei Watch GT 2 Pro, Titanium Gray kaina ir informacija | Išmanusis laikrodis Huawei Watch GT 2 Pro, Titanium Gray | pigu.lt % 10 € NUOLAIDA NUO 200 €
€ 20900 5/5 15val. 28min. Atsiimkite rytoj
Į krepšelį
10 € NUOLAIDA NUO 200 €
Rodyti daugiau

Pirkėjams patiko šis įrašas

5/5
3 Pirkėjų įvertinimai

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?