Naudingi patarimai

Apšvietimas svetainėje: idėjos ir patarimai

5/5
2020 08 27

Dauguma kambarių yra specialiai suprojektuoti kažkokiai veiklai – maisto gaminimas, valgymas, maudymasis ar miegas. Tačiau svetainėje įprastai vyksta daug įvairaus veiksmo, todėl ir apšvietimas turi būti itin funkcionalus ir tinkantis visoms mėgstamoms veikloms. Galbūt penktadienio tradicija yra stalo žaidimai su draugais, o šeštadienio vakarai skirti filmams su šeima. O gal esate tikras knygų entuziastas? Kai veiklų tiek daug, kyla klausimas, kaip suplanuoti apšvietimą svetainėje jog šviestuvai butų kuo funkcionalesni? Svetainės apšvietimo idėjos ir patarimai išsamiame straipsnyje. 

jaukus pilkas svetaines kambarys apsviestas pastatomais sviestuvais

Apšviečiame veiklų zonas

Pirmiausia, prieš pradedant planuoti zonų apšvietimą, turite apsispręsti kokios veiklos svetainėje yra dažniausios. Jei prikabinsite per daug šviestuvų, kambarys atrodys perkrautas, o šviesos šaltiniai maišysis vienas su kitu. 

Televizorius. Jei viena iš pagrindinių veiklų vakarais yra televizoriaus žiūrėjimas, apgalvokite tokį apšvietimą, kuris tam netrukdytų. Dalis žmonių žiūrėdami televizorių išjungia šviesą, nes atrodo jog šviesos sklindančios nuo televizoriaus visiškai pakanka. Tačiau, bent blanki šviesa vis tik yra reikalinga ir žiūrint televizorių. Visiškoje tamsoje blyksint televizoriui, akys būna labiau įtemptos, taip greičiau pervargsta bei sausėja sukeldamos nemalonius pojūčius. Geras sprendimas mėgstantiems televizoriaus žiūrėjimą tamsoje – LED juosta. Ant televizoriaus nugarėles, palikdami po 5 cm nuo visų šonų, priklijuokite LED juostas. Taip apšviesite ne patį televizorių, o aplinką aplink jį. Jei juostos ant televizoriaus klijuoti nenorite, panašiam efektui išgauti, galite LED juostą priklijuoti šalia užuolaidų. Šviesa atsimušdama į užuolaidas sukurs blankią šviesą tinkamą televizoriaus žiūrėjimui.

moderni ir erdvi svetaine su led paneliu sviestuvais lubose ir ant sienos salia televizoriaus

Skaitymas. Jei mėgstate skaityti, geras apšvietimas tiesiog būtinas. Vien tik pagrindinio apšvietimo tikrai neužteks. Jei skaitymo vietoje turite aukštesnį žurnalinį staliuką, stalinis šviestuvas čia puikiai pritiks. Svarbu išsirinkti pakankamai ryškią šviesą skleidžiančią lemputę.

высокая настольная лампа у дивана для комфортного чтения вечером в гостиной

aukstas tamsus pastatomas sviestuvas apsviecia svetaines kampa su foteliais

lofto tipo svetaines kambarys vakare apsviestas sieniniais sviestuvais

Jei staliuko neturite arba kaip tik ieškote interjero akcento, toršeras turėtų būti vienas iš variantų. 

Akcentinis apšvietimas

Akcentinis reikalingas tada, kada norite apšviesti kažkokius daiktus. Tai gali būti skulptūros, paveikslai, lentyna su svarbiais ir mielais daiktais. Tam puikiai tiks įmontuojami šviestuvai tiesiai virš norimo apšviesti daikto arba sieniniai šviestuvai

Jei norimas apšviesti daiktas didesnis, galite naudoti BRA šviestuvus ir kabinti juos iš abiejų paveikslo pusių. Jei daiktas mažesnis, kabinkite viena platesnį sieninį šviestuvą tiesiai virš norimo apšviesti daikto.

tamsus lofto tipo svetaines kambarys su moderniais sviestuvais

Pagrindinis kambario apšvietimas

Kai jau suplanuosite zonų bei akcentinį apšvietimą, paskutinis žingsnis ką turite padaryti, tai išsirinkti pagrindinį kambario apšvietimą. Jam galite naudoti pakabinamus arba įmontuojamus šviestuvus, įleidžiamas LED paneles ar lubinį apšvietimą su ventiliatoriumi. Svarbiausia yra neriboti savęs ir išsirinkti tokį, kuris suteiktų kambariui jaukumo.

Jei svetainėje vasaros metu kamuoja karštis, pasvarstykite apie šviestuvą su ventiliatoriumi. Toks kambario ventiliavimo būdas ypač tinkamas šeimoms su vaikais. Priešingai nei kondicionierius jis nesukelia tokio greito oro temperatūros šuolio, kuris gali susargdinti. Įprastai tokio tipo šviestuvus su ventiliatoriais galima reguliuoti su pulteliu, įjungti begarsį režimą, o geriausia, kad jie naudoja mažiau elektros nei kondicionierius. Vis tik, kad ir kaip viliojančiai skambėtų žadama vėsuma kambaryje, pasvarstykite ar toks šviestuvas tiks prie interjero ir ar pakankamai apšvies kambarį. 

Pakabinamus šviestuvus arba LED paneles planuokite kabinti logiška seka. Tarkim, jei suplanavote jog kambaryje kabės du dideli šviestuvai, juos turėtumėte pakabinti vienoje linijoje, paliekant pakankamą tarpą tarp vienas kito. Jei planuose tik vienas šviestuvas, kabinkite jį lubų centre. Jei pasirinkote LED paneles, kabinkite jas palei užuolaidų karnizą arba jei lubos nėra viename lygyje – palei vieną iš nišų. 

lubiniai sviestuvai apsviecia modernu ir grazu svetaines kambarierdvus svetaines kambarys su lubiniais sviestuvais moderniam apsvietimuisviestuvas - ventiliatorius ryskiame svetaines kambaryje virs sofos

Apšvietimo stiprumas ir spalvinė temperatūra

Renkantis lemputes šviestuvams, tiesiog būtina atsižvelgti į jų spalvinę temperatūrą. Būtent nuo to priklauso, kokiu atspalviu bus apšviesta norima erdvė. 

Spalvinė temperatūra yra matuojama Kelvinais (K), skalėje nuo 1 000 iki 10 000. Kuo didesnis skaičius – tuo šviesa baltesnio ir šaltesnio atspalvio. Svetainei apšviesti rinkitės lemputes kurių temperatūra yra nuo 2 500 K iki 3 500 K. Švelni, gelsvo atspalvio spalva labiau ramina ir atpalaiduoja. Jei kambaryje ir stalinė lempa arba toršeras skirtas skaitymui, šiems šviestuvams rinkitės baltesnio atspalvio lemputes – 4 000 K, o geriausia tarp 5 000-6 000 K. 

Šviesos ryškumas yra matuojamas Liumenais (lm). Norint tiksliai žinoti kokio ryškumo lemputės jums reikia, turite atsižvelgti į tai, kokio dydžio erdvę norite apšviesti. Pagrindiniam svetainės apšvietimui rekomenduojamos lemputės turinčios 150-250 lm/m2. Veiklos zonai galite naudoti ir ryškesnes lemputes. 

Apibendrinant, galima išskirti 3 dalykus, kuriuos turite apmąstyti įsirenginėjant apšvietimą svetainėje. Pirma, nuspręskite kokios kambario zonos privalo būti apšviestos. Antra, apsižvalgykite ar norėsite kur nors akcentinio apšvietimo. Trečia, nepamirškite jog kambaryje turi būti ir pagrindinis, visą patalpą gerai apšviečiantis šviestuvas. Taip pat, stenkitės neperkrauti kambario, jei kambarys nedidelis, apie 15 kv.m. pilnai pakaks 2-3 šviesos šaltinių, neskaitant akcentinio apšvietimo. 

Pirkėjams patiko šis įrašas

5/5
1 Kliento įvertinimas

Kaip šį įrašą vertinate Jūs?